Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 138 z 138

Wątek: silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

  1. #131
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Ja też zamówiłem. Znalazłem za 159 zł. Pewnie jakiś czas nie uda mi się do Ciebie podskoczyć, więc nie czekałem. Zobaczymy, co INPA na to. Martwi i zastanawia mnie ten pin 19 z OBD, w którym zgubiła się masa.
    Trzeba znaleść na WDSie skąd masa się bierze w tym gnieździe czy jest stała czy podaje ją komputer DME?
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  2. #132
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Stała z nadwozia na kielichu.

  3. #133
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    No to gdzieś jest urąbana. Ale chyba nie to jest kłopotem. Dzisiaj kombinowaliśmy z korzeniem z podmiankami DME (mieliśmy w sumie cztery). Oczywiście żaden nie ruszył bez kodowania, ale już nawet bez odpalenia mogłem zobaczyć napięcie na dwóch sondach w INPIe (a nie na jednej) i przestało mi wywalać tysiąc błędów komunikacji INPY z ECU. Ciekawe, czy da się zakodować ECU z auta z EWS do pracy w aucie bez immo (tak, jak u mnie).
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #134
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Nawet nie wiesz jak szybko i tanio można dołożyć EWS do takiego auta. W mojej byłem B40ce z 94r. uporałem się z tym w zaledwie 4 godziny łącznie z programowaniem systemu immo :) Sterowniki do M60 z systemem EWS nie mają problemów z odczytem parametrów w INPIE i wszystko da się analizować bez problemu. Wyeliminowano w nich też powszechny problem zaprzestania robienia korekcji mimo poprawnego odczytu z obu sond.

  5. #135
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    SkeYT, brzmi jak sedno sprawy i rozwiązanie moich problemów. I masz rację, nie mam pojęcia, jak to zrobić. Powinienem ścigać teraz gościa z allegro, od którego kupiłem ECU, żeby odnalazł wśród ton części jeszcze moduł immobilisera i dwie pestki do kluczyków? Może być z tym mały kłopot:)
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #136
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Puszka immobilisera może być dowolna z jakiegokolwiek auta. Może być to nawet EWS 3.3 z E46. Wszystko jestem w stanie Ci zaprogramować a pestki dorobić. BMW ma naprawdę prosty system immo :D

  7. #137
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Tylko nawet nie wiem, którego EWS (1, 2 czy 3) żąda mój nowy sterownik:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=6676633373

    Po VINie wychodzi lipiec 1995. Wiela taka operacja z częściami u Ciebie? Czy jak odłączę potem aku i połączę klemy w celu resetu DME, to będę mógł odpalić auto, czy immo się rozkoduje?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  8. #138
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    UPDATE:
    Dwie strony wcześniej zaktualizowałem "litanię do wolnych obrotów". Komputer załatwiłem emulatorem w gmelektronik w Wągrowcu i mam "nowe" DME. Błędy komunikacji INPY z DME poznikały, pokazały się wartości na obydwu sondach i zniknęły absurdalne wartości pracy potencjometru przepustnicy (wcześniej pokazywał ponad 90 V). Pokazało się też "lambdaregulung EIN" w digital values 1, co oznacza, że komputer zaczął korzystać z odczytów sond. Jest lepiej, ale kiepsko pali na średnio ciepłym silniku i kultura pracy pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Następny przystanek: czujnik wałka po raz drugi.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •