Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 138

Wątek: silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

  1. #121
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Pomocne:) Już wiem, skąd wziął się twój nick.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #122
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    hehe, taki poważny jesteś. Nick ma ze 30 lat prawie, więc nie tędy droga :)

    http://7er.pl/showthread.php/49370-7...na-praca/page4

    tutaj trochę się ostatnio wynurzałem o podobnym problemie. Silnik inny, ale znaczenia to nie ma. Dużo zrobiłeś, ale kto wie jak wygląda sterowanie wtrysków oraz klawiatura na górze(nie widzę, żebyś wymienił popychacze hydrauliczne). A widziałeś je w ogóle, potrafią się lekko podetrzeć od strony krzywek wałków i wtedy to już jest dupa, a nie gładka praca M6x.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 30-03-2017 o 19:00
    pozdrawiam Bartek

  3. #123
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Przeglądałem ten wątek. Komplet szklanek jest na liście, tylko po którymś przecinku. Rouville (INA).
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #124
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Przesław jutro sprawdzę czy nie pozostało mi koło pasowe po rozbiórce M60ki bo właśnie mi coś zaświtało, że być powinno.

  5. #125
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Świetnie. Dzięki wielkie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #126
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Up. Zastanawia mnie taka rzecz. Próbowałem ostatnio skasować inspekcję olejową. Nie szło ani INPĄ ani Launchem (w warsztacie) a kiedyś INPA radziła sobie bez kłopotów, a teraz nie chciała zupełnie połączyć się z "Instrument Cluster". W końcu zastosowałem patent z wątku:

    http://7er.pl/showthread.php/16-Kaso...pekcji-E32-E38

    z tym, że nie szło zupełnie przez zwarcie pinu 7 z 19, ale jak zwarłem pin 7 z masą przy kielichu, to od razu się skasowało. Wniosek: masa w gnieździe nie działa. Czy jest szansa, że przez to moja INPA nie chce łączyć się z niektórymi modułami? Czy może to też wskazywać na jakiś problem z masą w ECU i powodować kłopoty z równą pracą?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  7. #127
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    A pamiętasz może czy jak skasujesz jakiś błąd INPĄ i on powraca to liczy się "od nowa" czy pokazuje stare wskazanie?
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  8. #128
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Raczej pojawia się z nowymi wartościami. Nie pamiętam liczb, ale często wracają mi błędy lambd (obydwóch). Po ostatnich naprawach złapał błędy obydwu sond i jeden był stały a drugi sporadyczny (po jeździe tylko na benzynie). Po skasowaniu trzeba było trochę pojeździć zanim błędy wróciły i jak wróciły to obydwa były sporadyczne. Kasowanie, jazda i po jakimś czasie znów jeden sporadyczny, drugi statyczny. Sondy wymieniałem jakieś 50 000 km temu na BOSCHa uniwersalne.
    INPA od zawsze nie pokazuje mi napięć na drugiej sondzie. Widać jak pracują dwa "banki" i jak chodzi napięcie na pierwszej sondzie a druga ma zero V. Moja INPA potrafi pokazać np. 100 voltów na potencjometrze przepustnicy, więc nie we wszystko jej wierzę. I tak na komputerze LAUNCH u mechanika widać, jak obydwie sondy zaraz po odpaleniu stoją na 0,45 V a następnie razem ruszają do roboty i poprawnie zmieniają napięcie w zakresie od 0 do 1 V. Zakładam, że sondy pracują poprawnie a błędy wywołuje inny problem. Może też tu jest trop do mojej telepawo-zagadki. Przed remontem takie błędy pojawiały się zawsze po dłuższej trasie, ale nigdy nie jako "statischer fehler". Lista zmian, jakie spotkały silnik jest parę postów wcześniej. Dodam tylko, że na ultradźwiękach wyszło, że jeden wtryskiwacz benzyny był trochę niechętny do pracy, ale ruszył i zaczął działać, jak trzeba.
    A i jeszcze jedno. Może być tak, że sondy chodzą prawidłowo, a ECU z jakiegoś powodu nie chce ich słuchać? Digital Values w INPIe pokazuje 'LAMBDAREGULUNG' - AUS - cały czas. Dla przykładu 'KLOPFREGULUNG' załącza się (EIN) co jakiś czas (zawsze, jak się przygazuje).
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #129
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Ja zamówiłem drugi DME. Bez podmianki się nie przekonamy czy DME sam sobie ustala wartości z sond....
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  10. #130
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Ja też zamówiłem. Znalazłem za 159 zł. Pewnie jakiś czas nie uda mi się do Ciebie podskoczyć, więc nie czekałem. Zobaczymy, co INPA na to. Martwi i zastanawia mnie ten pin 19 z OBD, w którym zgubiła się masa.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •