Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: [mechanika] silnik 3,0 diesel

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM

    [mechanika] silnik 3,0 diesel

    mam problem wszyskko było dobrze .teraz kiedy temperatura spadła to nie chce mi palić ,musze długo kręcić na zimnym silniku,zanim odpali,auto to 730d z 05.2000 z 193 km
    przebieg 267000 .kupiłem w niemczech w wrześniu ,to mój pierwszy diesel niewiem co jest grane pomocy ,dobry mechanik w radomiu

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    zobacz czy swiece zarowe jeszcze jakkolwiek działają :) jak chcesz to jutro podrzuce jak się je sprawdza na silniku bo teraz nie pamietam procedurki ....

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Na 100% świece.. Ja w poprzednim miałem 6 na 6 walniętych i też nie palił... Po wymianie wszystko wróciło do normy.

  4. #4
    7ka
    Gość
    tak jak mowia koledzy, swiece sa przyczyna dlugiego krecenia...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    właśnie padła fura , rano nie odjechałem spod roboty. w ogóle nawt nie chciał odpalić. wyskakuje mi komunikat (ang.)"fre hefting" lub coś zbliżonego, nie wiem dokłądnie, bo mam uszkodzony wyświetlacz i nie wyświetlają się wszystkie piksele. gdzie się znajdują świece żarowe???? czy do ich wykręcenia trzeba ruszać kolektor ssący??
    730

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    właśnie padła fura , rano nie odjechałem spod roboty. w ogóle nawt nie chciał odpalić. wyskakuje mi komunikat (ang.)"fre hefting" lub coś zbliżonego, nie wiem dokłądnie, bo mam uszkodzony wyświetlacz i nie wyświetlają się wszystkie piksele. gdzie się znajdują świece żarowe???? czy do ich wykręcenia trzeba ruszać kolektor ssący??
    730

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    właśnie rozmawiałem z kumple ma 530d z2002 i powiedział że prawdo podobnie zawiesił się któryś z czujników temperatury i pokazuje że silnik jest cały czas ciepły , mówił żeby podpiąć kompa ,ale dopóki nie odiade to niemam możliwoś podpiąć kompa ,podobno swiece żaroee tak nagle nie padają , niech ktoś podsunie pomysł jak sprawdzić czujniki temp. i świece i gdzie są te czujniki temp.
    730

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    [quote="turek"]podobno swiece żaroee tak nagle nie padają quote]


    To powiedz mi jak mogło u mnie paść 6 świec.. Jest to możliwe. Komunikat który Ci się wyświetlił to "pre heating".. Masz świece do wymiany. gdzie są to nie wiem wymieniałem je na serwisie ale poszukaj w rejonie wtrysków. Są zasilane elektrycznie więc dochodzą do nich kable napięciowe. Przewody paliwowe są to metalowe rurki.

    Pozdrawiam.

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    dokładnie w jednej chwili nie miały szans paść wszystkie .. tak jak z żarówkami - jak ci posypią się 2 na raz to szukasz w bezpiecznikach a nie żarówkach ...

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    No ale jak miał walnięte trzy to jak jest ciepło to odpala bez problemu.. przyszły mrozy i poleciała reszta.. Nie pamiętam dokładnie ale chyba powyżej 3 lub 4 spalonych świeć silnik już nie chce dobrze odpalać..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •