Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: [mechanika] silnik 3,0 diesel

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    właśnie wymieniłem świece na "ngk" wszystko złożyłem ,wsidam przekręcam kluczyk i znowu pojawia się komunikat angielski "pre heating",po niemiecku "vorgluhen" i autko nie odpaliło zaiechałem akumulator i nic .Dzwoniłem do serwisu bmw w warszawie powiedzieli że to nie świece , mieli sprawdzić co znaczą komunikaty i mieli domnie oddzwonić więc czekam i nic może ktoś wie co dolega mojemu bmw 730d
    pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!
    730

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    właśnie dzwonili z serwisu bmw powiedzieli że komunikat oznacza uszkodzony sterownik świeć proponuią podiechać do nich "tylko jak"auto nie na chodzie podsuncie jakiś pomysł jak odpalić auto ,jak naprawić sterownik.pomocy!!!!!!
    730

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    mam pytanie gdzie jest sterownik od świec
    730

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Więc jeśli po wymianie świec dalej jest problem to
    1. czujnik położenia wału
    2.pompa paliwa -tylko która.

    Tak czy siak nie obędzie się bez podłączenia do komputera. Inaczej nie znajdziesz przyczyny niesprawności motoru.

    A komunikat ang. pre heating niem. vorglunen czy jakoś tak ozn. rozgrzewanie, podgrzewanie świec żarowych..

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    moze to drastyczny sposob ale dla ojca jak w mondeo wdarl sie jakis blad, silnik 2.0TDCI tz cos z wtryskami i auto przeskoczylo w trym awaryjny, turbo niedzialalo, silnik ledwo jezdzil i niewlaczaly sie swiece i niemozna bylo odpalic, krecisz, czarny dym a auto milczy, prysnolem samostartem w filtr powietrza i odpalilo, szybko do servisu i udalo sie

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    wie ktoś jak sprawdzić sterownik świec żarowych , sprawdzałem czy dochodzi prąd do świec za pomocą miernika ,na przekręconym kluczyku na zapłonie na wszystkich fajkach jest napięcie ,świece też sę dobre a na zegarach dalej wyświetla się komunikat "vorgluhen" i silnik nie odpala .Podpiąć pod kompa uda się może w następną sobote.ciekawe co wyjdzie.
    730

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Turek, jak chcesz to spróbuj metody, którą stosował mój koleś przy dieslach starego typu jak miał problem ze świecami żarowymi i odpalaniem w zimę. Otóż po prostu wsadzał farelkę na 10 minut pod maskę tam gdzie są świece żarowe i... auto grzecznie odpalało. Pewnie w Twoim przypadku nie pomoże ale spróbować nic nie zaszkodzi...A propos ja u siebie też mam zwalone trzy z ośmiu świec żarowych. Na razie oki ale ciekawie jak będzie przy mrozach. Byle do wiosny! Pozdro!
    Pozdrawiam!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    dzisiaj świece działają sprawdzałem na mierniku są nowe dle i tak nie odpala wyskakuje ten sam komunikat "vorgluhen" i dzisiaj było 15 c.
    dzięki za rade.
    730

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    dzisiaj odpaliłem potym jak podpieliśmy pod kompa ,wykazałm błąd 2550,ale i tak auto ciężko odpala koleś od kiagnozy powiedział że to może być pompa od wtrysków.błąd był nie do zidentyfikowania przez komp . co może być przyczyną ciężkiego odpalania świece nowe
    pozdrawiam.
    730

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    fura padła znowu mam dość diesly to mój pierwszy i ostatni
    niechce mi się pisać szlak mnie trafi ,znowu nie chce palić
    730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •