Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Glowica 2,5 TDS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg

    Glowica 2,5 TDS

    Mam pytanko , czy głowica od Opla Omegi bedzie pasowala do mojej Buni ? Znalazlem na aledrogo w dosc przystepnej cenie 1/3 kosztu naprawy , moja strzelila w 3 miejscach za naprawe zawolali sobie 1700zl .... A moze ktos ma pewna , sprawdzona w dobrej cenie do sprzedania ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Powinno pasować bo to są silniki BMW, kiedyś brałem jakas pierdołe z silnika i pasowało wiec glowica tym bardziej powinna pasowac.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Powinna pasowac ,ale sprawdz jak jest przykrecany kolektor ,tzn ,jak ma ulozone sruby ,bo sa dwa typy :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Witam drogich kolegow ponownie po dosc długim czasie , moja bunia juz jest po naprawie , zeszlo "troszke" czasu na znalezienie odpowiedniej głowicy ... Owszem znalazłem szybko i dosc tanio od Omegi B , cena przystepna , głowica w pięknym stanie .... i tu koniec plusów . A więc wiedza dla potomnych - głowica kształtem idealnie pasuje do bloku ale mocowanie kolektora niestety nie , w BMW (725 z plastikiem) mocowania układaja sie w ten sposób : /// \\\ a w Omedze ( aluminiowy kolektor) tak : ////// ( nie mam zdjecia pod ręką i stąd takie poglądowe pokazanie jaka jest różnica ) . Pewnie dla wiekszości czytelników naszego (pozwolę sobie tak powiedzieć ) forum , to sprawa oczywista , ale są w tym temacie laicy jakim i ja byłem do tej pory - chciałbym żeby nie błądzili tak jak ja ;-)
    Przy okazji podam na moim przykladzie koszty związane z wymianą pękniętej głowicy , Ci co to przerabiali niech wypowiedzą sie czy to dużo czy mało , a Ci co tego jeszcze nie doświadczyli niech dobrze pilnują poziomu płynu i połozenia wskazówki temperatury .
    Głowica - 1000zł ( szrot w okolicach Chojnowa specjalizuja sie w BMW , chętnym podam
    numer telefonu - mozna sie targowac - ceny średnia półka , dla
    przykładu w Strzelinie zawołali 1800zł ...)
    Reszta kupiona w sklepie u lokalnego "krwiopijcy" ;-)))
    śruby głowicy - 120 zł
    uszczelka głowicy Opel (ASO) - 255zł
    uszczelka pokrywy Opel (ASO) -40zł
    uszczelka kolektora Opel (ASO) - 33zł
    uszczelka kolektora - 16zł
    masa uszczelniająca - 25zł
    termostat -49zł
    filtr oleju - 16zł
    płyn do czyszczenia - 16zł
    Świce żarowe - 198zł ( miałem na wykonczeniu )
    sprawdzenie 2 głowic i splanowanie jednej - 260zł
    Mechanik robocizna - 500zł ( na codzien pracuje w ASO Opla ;-) )

    Razem , było jeszcze parę drobiazgów ( przewody do wtrysków , oringi ) mechanikowi wręczyłem 1540zł + głowica 1000zł wyszło 2540 zł ....
    Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję Tym których zainteresował mój problem

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    W poscie wczesniej pisalem Ci ,ze jest roznica w ulozeniu srob ,mnie taka robota wyszla 2,5 roku temu jakies 1800 zl .oczywiscie wymienilem wszystko co trzeba przy takiej robocie ,wiec nie ma tragedii. Od tamtej wymiany zrobilem juz 174 tys km i wszystko jest ok :)


    Jezeli chodzi o pilnowanie temperatury to masz racje ,ale najwazniejsze jest wisco ,pompa wody z metalowym wirnikiem - nie z blachy !!!! i koniecznie czyszczenie chlodnicy z zewnatrz ,polecam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •