Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] Dopływ powietrza W E32 735i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30

    [mechanika] Dopływ powietrza W E32 735i

    Koledzy czy ma ktoś z was może fotkę jak dokładnie wygląda dopływ powietrza ponieważ u mnie z puszki na dole nie ma nic a wydaję mi się że powinna być tam jakaś rura która doprowadza zimne powietrze.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ter_cartridge/
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ale u mnie brakowało elementu 11, i chyba o taki ci chodzi - sześćdziesiąt parę zł w aso.

    zaczyna sie przed chłodnica, a konczy w filtrze.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E32/Sedan/Europe/735i-M30/LHD/M/1990/november/browse/fuel_preparation_system/suction_silencer_filter_cartridge/
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ale u mnie brakowało elementu 11, i chyba o taki ci chodzi - sześćdziesiąt parę zł w aso.

    zaczyna sie przed chłodnica, a konczy w filtrze.
    no własnie być może i oto chodzi Tylko kolego nie działa mi ten link coś ..

  4. #4

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GA81&mospid=47338&btnr=13_0547& hg=13&fg=20

    a tu?
    Dokładnie właśnie chodzi o część nr.11 a powiedzcie mi czy może to mieć (brak tego) znaczenie jakieś w pracy silnika ?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    w elementach dolotu powietrza wszystko ma znaczenie, nawet drobna nieszczelność robi różnice, jakim cudem brak wlotu do air boxa miałby nie robić?
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    He he tylko gdzie to teraz dostać najbliższe ASO BMW jest 150km...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    ponoć można zamówić i wyślą pocztą, zadzwoń do najblizszego i sie dowiedz.

    a daje ta czesć głownie to ze brane jest "zimne" powietrze z przed chłodnicy, które ma wieksza gestosc itp, znaczenia duzego nie ma bo i tak w przepływce jest czujnik temperatury który pomaga komputerowi dobrać skład mieszanki..

    ale zawsze lepiej mieć tak jak fabryka każe ;)

    u mnie nic sie nie zmieniło po założeniu tej czesci, no moze troche sie poprawiła praca, ale prawie nie zauważalnie..

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730, e32 735, e32 750 iL
    Skąd
    Warszawa
    Niestety, znaczenie ma i to niemałe, gorące powietrze zasysane przez silnik ma mniejszą gęstość, a co za tym idzie zmniejsza się współczynnik napełniania cylindrów, co obcina moc, oczywiście prawdą jest, ze czujnik temperatury powietrza dolotowego wprowadzi poprawkę, ale, jak pisałem, spowoduje to zmniejszenie mocy(odczuwalne), dlatego w silnikach doładowanych stosuje się intercoolery a w wolnossących szuka miejsca gdzie powietrze jest stosunkowo chłodne i w miare czyste i stamtąd je zasysa.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    teoria o czujniku temp powietrza w przeplywce nie znajduje tu zastosowania - króciec przed airboxem ma być i tyle, znaczenie ma każdy parametr dolotu powietrza, tak samo jego średnica jak i długość która w tym przypadku nie jest zachowana
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •