Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Mój nowy nabytek. Tu będe opisywał wymiany po zakupie.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Mój nowy nabytek. Tu będe opisywał wymiany po zakupie.

    Jak kilka osób już wie zakupiłem E38 które było na forum już 2 razy - chyba powinienem dostać naklejkę 7er.pl gratis bo auto nie może rozstać się z forum.


    Zacznę od tego że auto jest zadbane zewnętrznie - nie bite, niemalowany ani jeden element.

    W środku skóry jak nowe nie wygniecione i niepowycierane, to samo z tapicerkami i wszystkim co jest w środku auta.

    Na tym superlatywy się kończą. Auto nie dofinansowane jeśli chodzi o kwestię "pod maską"


    Pierwszą rzeczą którą wymieniłem to uszczelka od miski olejowej wraz z dokręceniem pompy oleju oraz wymiana simeringów w skrzyni biegów.

    Jako że auto bardzo kulało zarówno na gazie jak i na benzynie sprawdziłem świece i to co się ukazało moim oczom to koszmar z ulicy wiązów.

    Świece które odkręciły nie dość że nie były takie jak trzeba ( 2 elektrodowe nie dedykowane do 740i ) to miały chyba ze 100 tysięcy kilometrów, na elektrodach powstał kamień który prawie łączył obie elektrody i otaczał je na około, dosłownie kamień w pełnym słowa tego znaczeniu ( zamieszcze foto ). Uszkodzone dwie fajki od cewek.

    Filtr powietrza także nie wymieniany kupę czasu, był czarny i cały w piasku. O filtrze oleju już nie mówię. Jeśli auto było serwisowane w warsztacie przez poprzedniego właścicela to wydaje mi się że po prostu ktoś robił kolegę z forum w balona i nie wymieniał nic.

    Tu fotki świecy, wszystkie wyglądały tak lub gorzej, raz jeszcze zamieszczam fotki świec:

    http://img23.imageshack.us/img23/8918/swieca.jpg
    http://img21.imageshack.us/img21/5607/swieca2.jpg



    Dziś auto miało wymieniana odmę olejową - koszt w ASO 240 zł. Został także zalany olejem 10 W 40 Castrolem Magnateckiem oraz wymieniłem uszczelki pod pokrywami zaworów. Wcześniej ktoś wlał tam M I N E R A L Mobila.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Link nie działa...

    ale odnośnie Twoich problemów to niestety takie są uroki kupowania uzywanego auta 8/ 8/ 8/ 8/ 8/ 8/ 8/

    No nic - życze wytrwałości w rozwiązywaniu problemów :papa: i nie przejmuj się !!!! Wszystko sobie doprowadzisz do ładu i składu tak jak chcesz!!!!
    Only E38

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem 740 i też się mocno gryzę bo nawet z zadbanymi są problemy a z zapuszczoną może być koszmar...

    o M60 chyba trzeba dbać nie mówiąc już o 5hp30 - tak mi się przynajmniej wydaje?

    daj znać jak tam postęp z pracami!
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •