Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [audio] CD w E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    11

    [audio] CD w E38

    WItam wszystkich. Mam problem, moja E38 nie ma zmieniarki. A podobno z zamontowaniem oryginalnej moze byc duzy klopot ( kabel ze zmieniarki idzie do jakiejs puszki z puszki wychodzi inny kabel idzie do jeszcze innej puszki i potem gdzies do radia.. jakas taka masakra)
    Wiec raczej zalozenie oryg. zmieniarki nie wchodzi w gre.
    Radia nie zmienie, poniewaz chce miec oryginal BMW, a odtwarzaczy na plyte nie bylo w E38.
    Bardzo zalezy mi aby dzialala multifunkcja na kierownicy. Pytanie : czy jezeli zaloze np. radio na plyte z E36 oryginalne BMW to bedzie dzialac sterowanie z kierownicy? i czy klapka sie zamknie ( wystajace pokretlo do glosnosci )
    Doradzcie prosze co mam zrobic abym mogl sluchac plyt w swojej E38.

    Swoja droga dziwne ze ktos nie zamowil zmieniarki fabrycznie :? , wersja jest strasznie nabita- 4.4 manual, EDC , czarna podsufitka :D , sportowe fotele nappa, podwojne szybki itd
    Dziekuje
    fuck-->eat-->sleep-->///M

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    78
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    DKK
    Czesc, przez pewien czas mialem u siebie w E38 oryginalne radio z E36 i wszystko dzialalo, rowniez klapka zamykala sie bez problemu. pozdro
    pozdro

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    55
    Witaj ! Ja wczoraj założylem u siebie radio alpine z obsługą multifunkcji i o dziwo działa, Jeśli bys zdecydowal zalozyc nieseryjne radio pamietaj o tym zeby bylo płaskie, bez jakichs gałek itp. zeby klapka sie zamknęła bo kto by chcial oglądac takie radio w e38 ;p Jedyne co mnie bulwersuje to to że nie działa teraz radio na niższym panelu ( Tam gdzie są pozostałe funkcje obc ale idzie przezyc ;p )
    Audio na nieseryjnym radiu to POEZJA dla uszu w porównaniu z ori,

    Pzdr.

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Pierwsze co zrób to zobacz czy masz wyjście na zmieniarkę, czy są kable, rzeczywiście to dziwne przy takim wyposażeniu. Z tego co wiem po lifcie wszystkie posiadały zmieniarkę- chyba że ktoś mnie poprawi.

    pozdrawiam
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Mam model poliftowy i nie mam zmieniarki, natomiast nie wiem czy fabrycznie była bo nie rozkodowywałem VINu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    107
    Radio BMW Business RDS .. (chyba tak się nazywa) działa w e38 bo sam mam i ster. z kierownicy też działa. jakoś jest jaka jest ale ładnie wyglada ..

    tak to u mnie wyglada ...

    http://img11.imageshack.us/img11/4020/50811691.jpg

    sorki za słabą jakość ale nie miałem innej ...

    PS ten dolny z tym radiem też działa :) ..

    pozdr
    Tomek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Montaż zmieniarki jest bardzo prosty. Kolego Pawel_M3GT który masz rok produkcji auta ?
    Jeżeli przed liftem, to sprawdź czy twoje radio ma wyjście pod zmieniarkę (główna wtyczka: dwie mniejsze - jeżeli obie mają piny to masz). Co do montażu to należy podłączyć +12 i -12 do zmieniarki + oryginalny kabel między zmieniarką, a radiem i tyle.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Ja wczoraj założylem u siebie radio alpine z obsługą multifunkcji i o dziwo działa
    Jaki model radia zamontowałeś??
    Wiem że można kupić specjalne przejściówki do radia Alpine, ale to dodatkowy koszt 300zł, aby działało sterowanie z kierownicy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Na przyszłość gdyby ktoś miał taki dylemat i zapytanie, ja zamontowałem taki sprzęt;
    Radio Alpine CDA-9856R + ALPINE APF-S101BM (interfejs do sterowania z kierownicy) i wszystko pięknie działa.
    Kierownica jest aktywna, klapka osłaniająca radio działa, radyjko jest zasłonięte.
    Jakość dzwięku na fabrycznych głośnikach (wymiana głośników to sporo zmian z tym związanych) jest dużo lepsza niż na originalnym radiu z autoreversem ;)
    Do tego doszedł jeszcze wzmak i skrzynia w band-pass'ie.
    Get Rich Or Die Tryin'

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    to dawaj co i jak do działu zrób to sam ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •