Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przepływka a stożkowy filtr

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Przepływka a stożkowy filtr

    Witam. Gdy kupiłem swoją Bunie nie było w niej zamontowanego przepływomierza powietrza i założony był stożkowy filtr powietrza. Przymierzam się do zakupu przepływki bo moja bestia trochę dużo pali. Praktycznie nie da się zejść poniżej 17 l w trasie (silnik 4.0) nawet przy spokojnej jeździe. Czy przepływka może w pełni sprawnie funkcjonować przy założonym stożku? Czy może lepiej założyć ORI filtr do BMW? Jak myślicie?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ori filtr, niepodniesiesz momentu skracając dolot......

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    sprzedaj stozek a za to kup sobie wkladke k&n w miejsce fabrycznego filtra

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    hmm długo tak jeździsz bez przepływki ? i czemu jej nie masz ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Kupiłem auto bez przepływomierza i jeżdżę tak już ponad rok czasu. Nic się nie dzieje więc uznałem że można tak jeździć. Jedynie mi więcej pali i to zamierzam właśnie zmienić na dniach. Nikoś jest coś jeszcze o czym ja nie wiem? Coś się z autem dzieje gdy nie ma przepływki?

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Kupiłem auto bez przepływomierza i jeżdżę tak już ponad rok czasu. Nic się nie dzieje więc uznałem że można tak jeździć. Jedynie mi więcej pali i to zamierzam właśnie zmienić na dniach. Nikoś jest coś jeszcze o czym ja nie wiem? Coś się z autem dzieje gdy nie ma przepływki?
    Silnik nie ma pojęcia ile powietrza leci do silnika ( dlatego pali więcej) - masz błąd w komputerze i taka jazda może powodować ,że cos jeszcze z czasem zacznie się sypać ...

    Szukaj normalnego filtra z obudową i na pewno bedzie lepiej niż na jakimś stożku :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    są nie odpowiednie dawki paliwa raz że pewnie przepaliłeś nadmiarowym przepałem nie jednym przepływomierz , kolejna sprawa regulacja instalacji gazowej bez przepływki jest regulacją na pałę i grozi np wypaleniem uszczelki pod głowicą

    kup orginalną puche i przepływkę :)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    No to ładnie ! Nawet bym nie pomyślał że brak przepływomierza może doprowadzić do uszkodzenia uszczelki. A jeśli chodzi o spalanie to prawda- przepaliłem już kilka ładnych przepływek bo w trasie poniżej 17 l nie schodzę :/ W mieście co prawda duzo więcej nie pali, można by powiedzieć że leje się paliwo jednym ciągiem no bo przecież nie ma regulowanej dawki powietrza Zrobię tak jak mówicie. Kupuję przepływke i ORI puchę z normalnym filtrem. Dzięki wielkie za wskazówki chłopaki!

    P.S. I jeszcze jedno pytanie: Może strzelać z rur przez brak tego przepływomierza? Czy to raczej sprawa zapłonu?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    może strzelać bez przepływki


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •