Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Jaki olej do silnika??

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    [mechanika] Jaki olej do silnika??

    Jak wyżej, silnik 4,4 rok 99, 31000 tys km. Był zalany półsyntetykiem 10w40, czy mam zalać go dalej półsyntetykiem ?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Zalej najlepiej tym samym olejem. 99 rok i 31 tys km?? nikt nie kupuje takiego auta z taką pojemnością do jazdy do kościoła:) pozdrawiam

  3. #3
    Raczej chodzi o 310 000 km :]
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    tylko jedno zero gdzieś tam uciekło:D

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No na pewno :) ja tam raczej jestem zwolennikiem syntetyka i tym bardziej przebieg to druga młodość dla tego silnika ale skoro już jest lany półsyntetyk... możesz przejść na pełen ale już na własną odpowiedzialność. Bynajmniej ja bym przeszedł :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Re: Jaki olej do silnika??

    Przecież napisał wyraźnie
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    31000 tys km
    co daje przebieg 31.000.000 km :P :hihi:
    Only E38

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No kurde zabrakło jednego zera , się czepiacie :) Kupiłem Castrola Magnateca 10 W 40, zobacze jak będzie się zachowywał silnik na tym oleju.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    ja mam auto z 96 roku silnik M62B44 zalany mam półsyntetykiem Mobile S 10w40 i jest oki

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Słyszeliście coś o olejach firmy Motul? Wiele osób poleca te oleje szczególnie do BMW, podobno to bardzo dobre oleje produkowane przez francuską firmę. Rozlewane we francji a nie tak jak Castrol - Lotos produkowany na Węgrzech, dystrybucja niemiecka a butelkowany w Polsce.

    Proszę o opinie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Renoma Motula jest niepodwazalna. To najwyzsza półka uzywana czesto w sporcie, szczególnie seria LeMans i Competition. Niestety te mimo ze syntetyczne sa zbyt geste na zime. Stary LeMans to 15W60, nowy to 20W60 :) Oba oczywiscie pelne syntetyki w kolorze pomaranczy i o pieknym zapachu :) Sa oczywiscie tez serie dla ludu o bardziej uniwersalnym zakresie lepkosci.

    Silnik M62 powinien do konca swojego zycia jezdzic na syntetyku. Łapy bym przetrącał mechanikom lejącym połsyntetyki gdzie baza syntetyczna to ok 20-30%. Slinki jest zaprojektowany na olej syntetyczny i zalanie polsyntetykim po prostu skraca jego zywotnosc. Oczywisci ezaraz ktos powie ze ma przelatae 300-400tys na polsyntetyku i jest git ale na pewno rekordow zywotnosci on nie zrobi. Porównajcie sobie parametry mechano-lepkosciowe oleji sysntetycznych i polsyntetycznych, a komentarz bedzie zbedny. Nie mowie tu oczywiscie o lepkosci podstawowej bo to nie jest parametr do porownan. Ale nawet i tu sa duze rozniece. Mianowicie porownujac dwa oleje o lepkosci w np "40" czyli druga liczba odpowiadajaca za lepkosc przy 100st.C. Oba beda mialy taka sama lepkosc ale tylko jako nowe. Olej polsyntetyczny bedzie duzo szybcie tracil lepkosc zblizajac sie do "30tki" niz pelen syntetyk. I podobie jest z pozostałymi parametrami ktore juz po 1000km sie zupelnie rozjezdzaja.
    Powiem wiecej - nawet jakby moj silnik byl nad wyraz oliwozerny nie lałbym niczego innego. Powrot na syntetyk niesie ze soba naprawde niewielkie ryzyko. Ja po zakupie obu M62 z przebiegami ok 270tys przechodziłem od razu na syntetyki i nic sie nie rozszczelniło. Oba miały przelatane na jakims polsyntetyku po 40, moze 50tys. .Oczywiscie jak trafiły do Polski i naszych mądrych bardzo doswiadzczonych w poprzedniej epoce mechanikow. Teraz moj M62 ma 370tys i do konca swoich dni bedzie hulał latem na 5w50 VR1racing , a zimą na 0w40 SynPower. ( Valvoline ) Sorki za dluzyzne - cos mnie dzis naszło na pisanie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •