Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Gaśnie na zimnym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    [mechanika] Gaśnie na zimnym

    Witam

    Mam problem z moim E38 4.0 95r.
    Ja autko postoi przez noc,czyli silnik jest całkowicie zimny to rano odpalam i falują obroty,po czym auto gaśnie.Nieraz obroty są już na 0 ale jeszcze chodzi,troche telepie autem.Jak dodam gazu troszke to nie zgaśnie,przejade 0,5 km od domu i silnik już zagrzany,chodzi elegancko.Jaka może być przyczyna?Moze temu że jest założony gaz,ale sekwencja,tomasetto.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak obroty na zimnym caly czas faluja to moze byc odma.

  3. #3
    Jeśli masz LPG, to w pierwszej kolejności odczytaj i skasuj adaptację z DME, nie jeździj tego dnia (jak skasujesz) na gazie i sprawdź następnego ranka jak samochód się zachowa.

    Sądzę, że tu jest przyczyna Twoich problemów ;)

    Rozwiązanie:

    Przeregulować gaz

    Daj znac jak postępy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Już na skasowanie pojechałem na benzynie i tak już jeździłem jak mówiłeś.
    Rano odpalam i obroty elegancko, troszke ponizej 1tys sie utrzymywały,ale jeden raz zafalowały i prawie zgasł,nawet kontrolka od aku zdążyła się zaświecić.Trwało to może z 3sec,potem elegancko.
    Zanim podjade do gościa od gazu to też jeździć tylko na benzynie??

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez monster007
    ...Zanim podjade do gościa od gazu to też jeździć tylko na benzynie??
    Tak - na regulację pojedź na PB - wówczas będziesz miał pewność, że adaptację są w porządku i można regulować LPG

    Powodzenia ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Tylko żeby gościu miał czas dzisiaj.Bo troche jezdze i nie mam zamiaru jezdzic w weekend na benzynie:)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jaki masz gaz ??

    jeżeli staga to mogę pomóc w ogarnięciu tematu :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Na kompie nic nie wyszlo,zmieniłem przy okazji filtr od gazu.Jakis tam kabelek był odpięty i gosciu kazał mi sprawdzic nast dnia. Noi klapa,bo dalej faluje ale juz tak nie gaśnie.Prawdopodobnie trzeba będzie przeczyścić wtryskiwacze.
    Druga sprawa to ze silnik u goscia chodził długo,nagrzany,odpalamy po 3min i sondy załanczają się grubo po minucie od odpalenia,nie powinny zaskoczyc po jakis 15-30sec?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Witam,
    wiem, że temat już nie auktualny, ale chyba nie ma sensu żebym zakładał nowy.
    Mam takie same objawy z tym, że ja miałem wszystko okej. Ostatnio nawet gdy był ten śnieg w październiku to rano wstaje odpalam i jak nowe auto za pierwszym razem i nic się nie działo. Dałem jednak do gazownika autko, aby je wyregulował, bo mialo za duże spalanie. Dodam, że niestety mam zwykły gaz, ale z takim już kupiłem to auto. No i mechanik udusił mi samochód. Zakręcił dopływa gazu na maxa tak, że mi gasł samochód sam z siebie. Poza tym samochód nawet na nagrzanym silniku potrawił zgasnąć po odpaleniu, obroty poniżej kreski. Natomiast o zapaleniu samochodu rano nie było mowy. W moim kochanym mieście jednak nie ma do kogo jechać ani z gazem ani z czym kolwiek. Co mogę zrobić zanim nie będę jechał gdzieś dalej ? Bo jak jest zimny silnik to musze trzymać gaz wciśniety na światłach, żeby nie zgasł... bez komentarza. Oczywiście odkręciłem już trochę gaz i na ciepłym jest ok, ale na zimnym gaśnie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •