Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: E38 - motor swiruje :(

  1. #1

    E38 - motor swiruje :(

    No wiec tak dzis pojawil mi sie problem , autko na wolnych obrotach trzesie sie jak by chodzil nie rowno ale jest to tak ledwie ale to ledwie wyczuwalne .

    Niestety problem nasila sie w ten sposob ze jadac nim powoli itd czuje sie ze telepie motorem jak by nie chodzil an jeden czy tam wiecej garow.. Ale jak sie depnie to niby ciagnie .

    Czy moze jest taka opcja aby cewka padla lub ktoras ze swiec i wtedy motor by sie tak zachowywal ? Czy poprostu cos zaczyna sie dziac innego . Jak wyglada sprawa vanosow ? Moga miec cos wspolnego czy nie ? Wkoncu w moim jest podwojny vanos ...

    Oczywiscie jutro bede rozbierac pokrywe i dobierac sie do cewek oraz swiec , swiece obejze i przeczyszcze druciakiem i pozmieniam iich gniazda w inne kolejnosci , cewki ? mozna jakos poznac sprawdzic czy sprawna czy nie ?

    Prosil bym o jakies porady jutro cala niedziela piekna i chcial bym jezdzic autkiem normalnie , i nie ukrywam ze bym wolal nie odwiedzac serwisu .

    Poza tym jakie swiece byscie mi polecili ? 2,8 benzyna na podowojnym vanosie 99r
    gazownik jest sekwencja chociaz nie dziala i nie urzywam jej , ale liczmy sie z tym z naprawi sie i byc moze bedzie urzytkowana ... NGK ? Jakis konkretnie model prosze o wszelkie namiary !


    Dodatkowy problem lub moze moja schiza zaczyna mnie martwic , na poczatku po zmienie chlodnicy na orginal beru , odkrecale korek po jezdzie i profilaktycznie mi syczalo powietrze ,dzis odkrcilem korek i zaczal mi wywalac plyn czy aby to juz tak ma byc teraz czy poprostu trzyma mega cisnienie i stad wywala mi plyn ?

    Ide spac juz teraz bo zaczynam sie przeistaczac w profilaktycznego maniaka swojej niuni :mrgreen:

    pozdrawiam trolu :mrgreen:

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Na początku sprawdź świece i przewody. Bo te objawy o których piszesz wskazują właśnie na te elementy.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    OK dzieki ide rozkrecac

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Co do trzęsawki.

    Najpierw świece - odpal motor dosłownie na 60sekund i nim pogazuj - później na wolne obroty poczuj trzęsawkę i wyłącz. Odczekaj około 10 minutek i odkręć świece - zobaczysz która świeca i na którym cylindrze jest zalana.

    Jeżeli wszystkie są zalane to znaczy , że warto sprawdzić separator powietrza, przepływkę lub sondy .

    Jeżeli tylko któraś ze świec jest zalana (jedna lub dwie) zapamiętaj cylindry - wyczyść wszystkie - i zrób wszystko od początku zamieniając je miejscami. Gdyby okazało się że zmienia się pozycja zalanych świec to znaczy że wina leży po stronie świec, mozesz w ten sam sposób zmienić położenie cewek jeżeli nie zmienia się miejsce (cylinder) zalania świec

    Ale może się okazać ze to są dalej te same cylindry lub ten sam wtedy zaczyna się problem.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Co do płynu.

    Po jeździe warto odczekać parę dobrych minut. Jednak jak widziałem koło korka masz dużo płynu co oznacza że ciśnienie w układzie chłodniczym jest większe niż 2 bary.
    Wiesz też o tym dobrze że musisz wymienić uszczelki kolektora ssącego bo może własnie tam się zaczyna cała sprawa.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    a może któraś poducha nadaje się do wymiany?? wtedy drgania silnika beda wyczuwalne.

    (poprawilem Ci posta bez loginu)
    Edit by trol

  7. #7
    poducha moze tez byc i wtedy moga byc te drgania na postoju , ale problem byl taki ze ona nie ciagnela tak jak powinna i palic zaczela jak smok ...

    Ale powiem wam ze dzis sie naprawila ... Zaczela chodzic normalnie a stalo sie to za sprawa odpiecia 2 silniczkow krokowych od instalacji gazowej , od wolnych i wysokich obrotow , pomimo ze nie jezdzilem na gazie itd sama z siebie widze zaczela swirowac odpialem i jezdzi jak nowa lala :)

    Trzeba bedzie albo ja naprawic albo wyjac i sprzedac komus ... :mrgreen:


    EDIT :
    Powstal problem , myslalem ze wszystko sie naprawilo a jednak nie !

    Zrobilem 100Km i problem powrocil czyli temperatura silnika sie nagrzala tak fest konkret prawidlowo ... I zaczal swirowac.. Wykrecilem swiece i wygladaja no jak normalnie urzytkowane , jedna mialem tak na gwincie jakos brudno mokra , nie wiem czym to jest spowodowane .

    Cewki wygladaja na OK chociaz nie wiem jak je doglebnie sprawdzic czy sa sprawne ?

    Jutro jade kupic nowe swiece trudno przezyje te 150zl moze to cos da jak nie zaczne szukac cos przy tych cewkach jak nic sie nie doszukam wstawiam do serwisu .

    Jakie mam kupic swiece ? ma ktos namiary na model rodzaj firme "?

  8. #8
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Trolu po co 150 zł za świece kup NGH w Elit po 14 zł sztuka.


    BKR6EQUP - taki model


    http://www.ngkntk.pl/index.php?id=13...+++++++++++E38
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #9
    O to tanio :D

    No oby to bylo to :mrgreen:

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    dodam tez piec groszy od siebie.....

    Mialem przy swoim m62, 4,4 kiedys podobny problem - autem trzepalo niesamowicie -
    diagnozowalem wszystko po kolei i okazalo sie ze padl jeden wtrysk benzyny.

    Jeden zad cylindrow po krotkim czasie sie calkowicie odlaczal.

    Ale najlepiej bylo by - gdybys autko podlaczyl najpierw pod kompa - i zczytal bledy !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •