Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: ile oleju do skrzyni biegów Automatycznej ??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia

    ile oleju do skrzyni biegów Automatycznej ??

    Witam mam pytanie ponieważ w mojej 7e38 3L V8 1994 rok zaczeła miączeć skrzynia biegów tak przy 4obr/min w zwyż. Myśle że może to być przyczyna niskiego poziomu oleju w skrzynie. Jaki olej stosuje się do tej skrzyni biegów i ile tego oleju trzeba kupić. Pozdrawiam
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Dexron III, firme wybierz sam.

    Ile wchodzi? Naczytałem sie od 7l - 9.5, tu niech wypowiedza sie specjalisci ;)

    EDIT:

    Ja dzisiaj zakupilem 9l oleju, uszczelke i filterek, jutro badz pojutrze wymiana to dam znac co i jak, pozdro;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Ok dzięki ci czekam na relacje jak ci poszło. A nie wiecie może mistrzowie co moze być powodem wycia tej skrzyni tak gdzieś od 4tys/obr wzwyż od cichego do coraz głośniejszego takiego "miałeczenia" jak by tej skrzyni przy tych obrotach? . Ja swojej 7-ki nie przeciągam do 7tys/obr, ale w piątek ostatnio przy wyprzedzaniu wcisnełem pedał do podłogi i mi tak zaczeła właśnie na wyższych obrotach wyć. Na razie jestem na wyjeździe i moja perła stoi w garażu tak że więc nią nie jeżdze. Pozdrawiam Wszystkich
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Byc moze poziom lub stan oleju.

    Ja poki co walcze... Najpierw dali mi zly filtr, pozniej uszczelke...

    Pozniej - wylalem ze skrzyni 8l oleju, weszlo mi tylko 5.5 i wylewa... Przy jezdzie nic nie slychac, przezuca plynnie.... Jak silnik zeobil sie chlodny - nie weszlo ani ml.

    Jutro stawiam auto tylem do gory - jakis podjazd, podest - i dolewam do oporu...


    Powodzenia ;]

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Ale nie wiem czy w e38 tak nie jest że podczas wlewania oleju do skrzyni na np 5.5L i się wylewa to czy nie trzeba żeby ktos nam włączył na Hamulcu bięg do przodu wtedy poziom oleju sie zmniejszy i wtredy dolac. Jak przy 6.5L oleju zacznie się wylewać to znowu (Oczywiście na pracującym silniku) NIech ktoś wejdzie przeżuci nam na D ale cały czas na hamulcu potem na R na P po chwili na D i na P. Poziom oleju sie zmniejszy ponieważ skrzynia wtedy "wciągnie ten olej". Nie wiem czy tak jest w e38 ale ja tak robiłem w najnowszej S-Klasie 221. Pozdrawiam
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Robilem tak. Wlalem 5.5l, wszedlem do auta odpalilem, poprzezucalem p-r-n-d-4-3-2-3-4-d-n-r-p na kazdym biegu po 2 sekundy, wylaczylem auto i poszedlem dolac, ale sie nie dalo. Po podniesieniu auta - rowniez nic... Juz nie wiem co robic ;(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Olej uzupełnia się na pracującej skrzyni, podstawowa zasada!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (oczywiście chodzi już o dolewki)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Na bmw w Katowicach też mi mówiono,5,5 L się wlewa na załączonym silniku i dolewa po przerzuceniu wszystkich pozycji na biegach,mnie podpowiedziano ,żeby kupić jednak ESSO--LTK czy jakoś tam,mam gdzieś zapisane w aucie[sinik 3,5 L] w ilości 8 L ponieważ więcej nie wejdzie jak 6,5-7,5 L w dobrym układzie ,wiem ze do tego silnika wchodzi 9,75L oleju na suchą skrzynię więc pewnie racje mają na servisie.Aha skrzynia ma mieć 50 stopni ciepłoty,jest to ważne.Sam przymierzam się do wymiany tylko tak schodzi,aż się coś zacznie dziać,w ogóle na serwisie twierdzą ,że olej się wymienia nie tak jak mówią ludziska ,że jest nie wymienialny.ja mam 247 tys. i zaglądałem u mech . więc on stary wyjadacz stwierdził ,ze nie jest najgorszy,być może był wymieniany.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    na serwisie twierdzą ,że olej się wymienia nie tak jak mówią ludziska ,że jest nie wymienialny..
    Instrukcja do auta też tak mówi, ale...

    Przy założeniach serwisowych i niewymienianiu oleju to ta skrzynia wytrzyma 300 000 i sie wysypie.
    Przerabiałem temat, generalny porządny remont skrzyni -> kosztuje!!!

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja też będę teraz wymieniał olej w skrzyni.
    Mam skrzynie A5S440Z
    I niestety Mobil nie wymienia na swojej stronie tej skrzyni.
    Jest za to taka adnotacja:
    Automatyczne skrzynie biegów: ZF 3HP22, ZF 4HP22, ZF 4HP22EH, 4HP24, A4S270R/310R/310Z (z czarną tabliczką znamionową), Mobil ATF 320; A5S310Z, ZF 5HP 19, ZF 5HP 24, ZF HP30 (z zieloną tabliczką znamionową), Esso ATF LT 71141; wszystkie pozostałe: sprawdzić wywieszkę podającą specjalne wymagania dotyczące napełnienia dla pracy bezobsługowej. Należy zawsze sprawdzać w podręczniku/ na wywieszkach prawidłowy gatunek oleju

    Co do oleju w silniku katalog pokazuje ze 7 litrow wystarcza
    I tu też mam problem ile tego oleju bo w dekoderze VIN wyskoczyło mi 9,70 i nie wiem czy te 2,7 po prostu nie zleci ze skrzyni?
    Drugie pytanie jaka jest tabliczka na tych skrzyniach albo gdzie ona się znajduje żebym mógł zerknąć jaka jest
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •