Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Pokrycie podsufitki alcantara / gdzie ? Za ile ?

  1. #11
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sebek a czemu chcesz malować rączki?
    Ja bym je też obszył alkantarą. Co do Javy to faktycznie robią naprawdę super.
    Umawiasz się u nich na termin i robią np całe auto w jeden !! dzień . Więc taka podsufitka to raczej szybka sprawa. Ja u nich obszywałem kierownice i była jak oryginał.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #12
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Sebek a czemu chcesz malować rączki?
    Ja bym je też obszył alkantarą. Co do Javy to faktycznie robią naprawdę super.
    Umawiasz się u nich na termin i robią np całe auto w jeden !! dzień . Więc taka podsufitka to raczej szybka sprawa. Ja u nich obszywałem kierownice i była jak oryginał.
    Oceniam ze ten zabieg kosztowal by u nich ok. 6-7 tys. PLN. + podroz i nocleg ..... :>

    Raczki moze obciagniesz, ale co z guzikami itd. Ten material na pewno ma jakies 3-4 mm a niewiem czy to dla niektorych elementow ruchomych nie bedzie za duzo.

    W ORI kompletach z alcantara, elementy plastikowe sa od razu czarne.

    Mysle ze w Javie placi sie za wykonanie i ich marke (renome). Nie ukrywam ze chcialbym w tym "procederze" tez uczestniczyc i widziec postepy .....

    Moze jednak w jakiejs innej firmie Jutro podzwonie, popytam .....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #13
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Mój znajomy obszywał tam DISCOVERY - całe fotele , deske, podsufitkę, boczki w drzwiach. Zapłacił chyba 11 Tzł ale jakoś jest super.
    Ja za kierke zapłaciłem 300zł a za obszycie boczków - tych między drzwiami - chcieli 300zł za sztukę. Myślę że podsufitka to koszt ok 1500- 2000 z materiałem. Ale tak jak pisałem - jakość na najwyższym poziomie.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #14
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Wodzu zgadza się wsyztsko z materiałem - i cena i wymiar - ja z takiej robiłem :) i się wyrobiłem na luzaczku :) poszło ponad 5m bez zbytniego oszczędzania ( łącznie ze słupkami i tylnymi pułkami - klej jakiego używałem to "Butacoll a" puszka 0,7 kosztuje około 14 zł i proponuję zakupić 2 sztuki :) ... Jeśli chcesz samemu to zrobić to zrywasz wszystko z sufitu właściwego - czyli tę szmatę i czyścisz dokładnie z gąbki która była razem z oryginalnym materiałem :) No i działasz ... Tylko minus alcantary jest taki ,że praktycznie się nie rozciąga i jeśli będziesz zmuszony do łączenia materiału to robisz to bardzo dokładnie i w jakimś ukrytym miejscu :) Ale to jest temat na luzaku do opanowania :)


    http://forum.7er.pl/alcantara-vt8883...5e73766#116727

    Miłego oglądania :)

  5. #15
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    :pada: :pada: :pada:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez SEBEK
    Metr biezacy alcantary kosztuje 22,99 PLN przy 1,45 M szerokosci.
    Trzeba bylo pisać od razu że planujesz podsufitke obszyć szmatą!

    Material o nazwie Alcantara (ktorego nazwa jest zreszta zastrzezona) jest produkowany tylko we Wloszech jej odcienie i kolory prezentowane sa na firmowych probnikach a kazdemu z nich przypisany jest unikatowy kod i nazwa.

    Polecam odwiedziny strony o trudnym adresie alcantara.com jest zakladka automotive.

    Przyblizony koszt obszycia podsufitki takim materialem bez jej demontazu i montazu w aucie wyrazana jest w kwocie 4 cyfrowej, zreszta sama podsufitka z demontazu Audi A8 kosztuje na allegro ca. 2 tys pln to chyba tyle.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    4 cyfry powiadasz ... Mnie to wyniosło poniżej 250 zł ( wliczając piwko ) A czy ta alcantara jest oryginalnie produkowana przez kogoś tam czy nie - nie poznasz :) W końcu w Polsce robimy nawet lepsze dolary niż w Ameryce :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Robota ktora masz w aucie wyglada super i efekt jest taki jak ma byc jednak material jest najwidoczniej alcantaro-podobny sadzac po cenie - nie umniejsza to jednak calosci.

    To co pisze o cenie jest info ktora uzyskalem od firmy ktorej mialem to zlecic nie chcac robic tego na wlasna reke.

    przeszycia widoczne na foto tez sa twoim dzielem?
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #19
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Robota ktora masz w aucie wyglada super i efekt jest taki jak ma byc jednak material jest najwidoczniej alcantaro-podobny sadzac po cenie - nie umniejsza to jednak calosci.

    To co pisze o cenie jest info ktora uzyskalem od firmy ktorej mialem to zlecic nie chcac robic tego na wlasna reke.
    Są firmy i firmy :) Moją rozliczyłem w browarku i uśmiechu na twarzy :) To nie jest jakieś mega ciężkie do wykonania - Sebku jak chcesz to działaj ,a na pewno dasz radę ... Ja do działania przystąpiłem ,że tak powiem z marszu i dało się to opanować bez bólu :)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Siema,jako że nie należy dublować tematów muszę odświeżyć ten.Udało się wodzu z tą 'Alcantarą" ? Ja właśnie zawiozłem moje elementy czyli podsufitkę,słupki, i tylną półkę do tapicera ale on na temat tej super tkaniny nie wie za dużo,musi się w hurtowni spytać a ja już zbieram dane.Mówił że problem bo 'Alcantara" nie jest na piance a na podsufitkę musi być materiał na piance.
    Cytat Zamieszczone przez Neuf Zobacz posta
    Są firmy i firmy Moją rozliczyłem w browarku i uśmiechu na twarzy To nie jest jakieś mega ciężkie do wykonania - Sebku jak chcesz to działaj ,a na pewno dasz radę ... Ja do działania przystąpiłem ,że tak powiem z marszu i dało się to opanować bez bólu
    Gdzie można zobaczyć efekty Twojej pracy ? Może jakieś wskazówki ?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 07-12-2012 o 16:37 Powód: Edytuj swoje posty zamiast pisać jeden pod drugim ;)
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •