Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: bmw e38 740 m62 4.4 POMOCY PRZESTAŁ PALIĆ NA WSZYSTKIE GARY

  1. #1

    bmw e38 740 m62 4.4 POMOCY PRZESTAŁ PALIĆ NA WSZYSTKIE GARY

    Witam moi mili moja bmka przestała palić na wszystkie gary podczas jazdy było sucho szybko nie jechałem oprócz wcześniejszego ciągłego wyprzedzania z pedałem w podłodze. najpierw przestał palić na 1 gar zatrzymałem się i otworzyłem maskę żeby zobaczyć czy nic się nie odłączyło i przytrzymałem go trochę na odcięciu i nic po chwili 2 lub 3 gary już nie paliły i ledwo co do domu dojechałem. wyłączyłem i włączyłem silnik i nic dalej hu...... chodzi (przepływomierz, cewki, bezpieczniki, \???? wiecie co z tym moze byc proszę piszcie. pozdrawiam .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Witam,mialem podobny problem.na odpalonym silniku wyciagaj po kolei fajki ze swiec,przy wyciaganiu bedziesz slyszal jak przeskakuje iskra jak nieprzeskoczy to albo fajka albo cewka do wymiany.zawsze bedziesz mogl je po zamieniac cewka i fajka w ten sposob wyeliminujesz ten problem.powodzenia

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jest duże prawdopodobieństwo że puszcza oelj spod dekla i masz zalane świece olejem - ściągnij dekle boczne ( te które ściagasz do wymiany świec) , ściągnij cewki i zobacz czy jest tam olej i czy fajki cewek są w środku idealnie suche ...


    Miałem u siebie identyczne objawy - byłem w chyżnym i ledwo co do domu dojechałem ... Wyczyśzczenie wszystkiego i uszczelnienie dekla przyniosło oczekiwany efekt .

  4. #4
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    mam ten sam problem tylko ze u mnie nie chodzi na wszyskie gary jak sie rozgrzeje silnik i podczas jazdy rzuca autem:/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez dealer25
    mam ten sam problem tylko ze u mnie nie chodzi na wszyskie gary jak sie rozgrzeje silnik i podczas jazdy rzuca autem:/

    patrz post wyżej ... Sprawdź to co napisałem . Jeżeli jednak nie ma tam śladów oleju to warto przypatrzeć się fajkom zapłonowym i świecą - jeżeli na świecach widoczne są rysy ( można wyczuć je paznokciem , nie da się ich zeskrobać ) , a fajki maja popękane końcówki ( widać to jak ściśniesz fajkę w palcach - ściskasz końcówkę ) jeżeli są popękane to jest spore prawdopodobiństwo, że występują przebicia i silnik chodzi nierówno . Ew fajki nie są drogie -nowe firmowe można kupić po zniżkach od ok 25 zł do 40/szt .

    Sprawny układ zapłonowy to podstawa .

  6. #6
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    no właśnie jest trochę oleju w 2 cylindrach w 7 i bodajże 5 . wymieniłem świece na NGK 4 -elektrodowe i jest to samo...jutro do elektryka pojadę może to jakaś pierdoła lub coś poważniejszego

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Czytaj ze zrozumieniem !


    Jeżeli jest olej w świecach to normalne, że będą tam przebicie i silnik na te cylindry nie będzie pracował ...


    Trzeba rozebrać , uszczelnić dekiel , wyczyścić ( lub wymienić ) świece , wyczyścić dokładnie fajki ( z zewnątrz i w środku - np benzyną ekstrakcyjną - wlewamy do fajki , mieszamy , i wciskamy do środka szmatkę , zeby wytrzeć - operację można powtórzyć kilka razy, aż fajki będą w środku idealnie czyste i suche ) .

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    diagnoze zaczal bym od podlaczenia sie do urzadzenia diagnostycznego, najlepiej do softu INPA. Jako pierwsze zczytal bym bledy, skasowal pamiec adaptacyjna silnika i skrzyni biegow a nastepnie sprawdzil nierownosci pracy pojedynczych cylindrow (jest tam taki test) a takze prace sond lambda. Mysle ze doszedl bys po takim tescie blizej problemu.

    Do opisanych wyzej mozliwych przyczyn problemow sprawdzil bym wtryski benzyny, sondy lambda oraz katalizatory.

    Jezeli jeden cylinder przestaje pracowac np. z powodu zapchanego wtrysku po krotkim czasie silnik przeskakuje w tryb awaryjny i odlacza caly rzad silnika.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    słuszna uwaga ...


    komputer diagnostyczny nie wykaże przebicia na cewce, zapchanego wtrysku czy słabego ciśnienia paliwa . Do tego potrzebna jest głowa na karku i doświadczenie,żeby z parametrów live daty i objawów określić problem ...


    Nie zauważyłem nigdy żeby silnik m60 czy m62 w trybie awaryjnym odcinał jedna stronę cylindrów ... Na 4 cylindrach chyba nie da się jechać ...

  10. #10
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    pod połączeniu pod kompa wyszło wypadanie zapłonów, Sonda Lambda oraz Kontrola Trakcji ( świeci mi sie cały czas i nie da rady jej włączyć)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •