Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: bmw e38 740 m62 4.4 POMOCY PRZESTAŁ PALIĆ NA WSZYSTKIE GARY

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jeżeli mieszanka jest zła przez wypadanie zapłonów to może pokazywać np mieszanka za uboga/bogata i brak regulacji sondy lambda ( czy że nie może odpowiednio ustawić mieszanki ) .


    A sondy chodzą prawidłowo ?


    Praca sondy nie wpływa na równą pracę silnika - mogą się rozjeżdżać czasy wtrysku między stronami , silnik może palić więcej i być słabszy ...

  2. #12
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    wg elektryka u którego byłem wczoraj jedna Sonda praktycznie jak on to określił "nie buja sie"
    zapomniałem dodać o jeszcze jednym błędzie : czujnik temp. płynu chłodzącego.....

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    słuszna uwaga ...


    komputer diagnostyczny nie wykaże przebicia na cewce, zapchanego wtrysku czy słabego ciśnienia paliwa . Do tego potrzebna jest głowa na karku i doświadczenie,żeby z parametrów live daty i objawów określić problem ...


    Nie zauważyłem nigdy żeby silnik m60 czy m62 w trybie awaryjnym odcinał jedna stronę cylindrów ... Na 4 cylindrach chyba nie da się jechać ...

    To ze potrzebna jest glowa na karku i logiczne wykluczanie wszystkich mozliwych usterek to jasna sprawa. Majac jednak mozliwosc podpiecia sie pod INPE - jest to na pewno wskazane.

    Przy moim M62 4,4 gdy padl jeden wtrysk benzynowy (nie wtryskiwal juz wogole), po ok. 2 km jazdy silnik odlaczal caly rzad cylindrow.

    Podobne objawy (od czasu do czasu) pokazywaly sie przy zapchanym kacie (prawym), auto odlaczalo niekiedy caly rzad cylindrow.

    W moim wczesniejszym M60 3,0 (e38) uszkodzona sonda lambda takze powodowala takie objawy.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    miałem zapchany kat - silnik był zmulony , nie wchodził na obroty .

    Martwą jedna sonde - większe spalanie , rozjechane czasy wtrysków .

    Martwe dwie sondy - bardzo duże spalanie .

    Niskie ciśnienie pomy paliwa - nie wchodził na obroty ...


    Nigdy jednak mi nie odłączyło jednej strony cylindrów ... Ostatnio miałem przebicie na 3 świecach przez olej pod deklem to się nie dało jechać na wyzszym biegu jak 3 i prawie nie przyspieszał ... To co sie dzieje jak 4 garnki nie idą ? D się tylko na jedynce jezdzić ?

  5. #15
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    da sie ogólnie jeździć tylko jak sie rozgrzeje po 5 minutach jazdy zaczyna trząść autem i gdy chcem przyspieszyć wciskam kick down auto redukuje biegi ale jest strasznie zamulone jakby miał o polowe koni mniej. Na zimnym póki sie nie rozgrzeje normalnie przyspiesza i nie trzęsie autem......czasami już żałuje ze zmieniłem auto :/

  6. #16
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mozliwe ze M60 (a taki chyba masz) inaczej reaguje na tego typu bledy.

    Po odlaczeniu u mnie calego rzedu cylindrow autem dalo sie jechac dalej (byl jednak duzo slabszy).

    Po zgaszeniu silnika i ponownym starcie silnik kulal znow najpierw na jeden cylinder (padniety wtrysk) i za chwile wchodzil znow w tryb awaryjny i odlaczal caly rzad.

    Mowie o tym co dzialo sie z moim silnikiem, nie mam informacji ze sterownik tak wlasnie powinien reagowac.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #17
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    mam silnik M62B44

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    miałem identyczne objawy przy zalaniu świec ....


    Ja bym sprawdził układ zapłonowy - świece , fajki , cewki .


    A później zobaczyć czy sondy żyją .

  9. #19
    K..... cewka się stopiła i wtyczka wymieniłem ją i założyłem drugą cewkę i sprawdziłem świece i jest za słaba iskra włożyłem do tej cewki drugi kabel od niego cyl. i jest ok iskra czy to może by sterownik czy gdzieś kabel przetarty jutro wezmę miernik i zobaczę czy jest przebicie z kabli zasilających na masę.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Bingo ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •