Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ AV/navi] Jakich plyt do NAVI CD / DVD uzywacie ?

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    [ AV/navi] Jakich plyt do NAVI CD / DVD uzywacie ?

    Witam,


    jakich wersji CD lub DVD uzywacie w swoich e65 w czytnikach nawigacji.

    Z tego co sie orientuje to pierwsze czytniki w e65 to napedy CD, druga i trzecia generacja to DVD.

    Ja posiadam czytnik drugiej generacji - DVD, probowalem ostatnio aktualizowac jego firmware do V32 i nic z tego, jak sie nie myle ostatnia aktualizacja do niego to V28.

    Problem w tym ze na dzien dzisiejszy moj czytnik ma problemy z DVD double layer.

    Jak sprawa wyglada u was ? Jakie macie czytkiniki ? Jakich CD lub DVD uzywacie ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    Vip Vip Awatar Kristo
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    141
    BMW
    e65 745ia
    Skąd
    Elblag
    Z chęcią bym Ci pomógł ale w tym temacie jestem zielony mi chodzi płyta co od Was dostałem w Zgorzelcu. Może Greg coś wymyśli ibędzie fajne POI narazie jest jak jest.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Ja mam napęd CD i używam przerobionej mapy Eastern Europe 2009 Navi High CD.
    Z tego co się właśnie orientuje, do odtworzenia DVD DL potrzebny jest soft V32. Taki też ostatnio znajomemu zaimplantowałem w X5 z 2005r i mapa Navi High DVD DL chodzi bez problemu, ale jak wiadomo w X5 jest MK4. Nie wiem jak to jest dokładnie z czytniukami w E65-podobno się trochę różnią.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    23
    BMW
    BMW E65 745i
    Skąd
    Dąbrowa
    Posiadam nawigację DVD chyba wersja 02 - bo 2004 rok auta.

    Udało się wgrać soft v31.

    v32 nie chce się wgrać.

    Płyt DVD DL dalej nie chce czytać (a próbowałem różne kombinacje +R, -R, różne prędkości, różne płyty), konieczne było okrojenie pełnego obrazu płyty DVD DL BMW HIGH 2009-2 ze zbędnych języków (np. SPA, FRE, ITA, GER), tak żeby się zmieściło na zwykłym DVD 4,7GB.

    Nagrałem z prędkością 4x płytę DVD-R Shivaki chyba - i wszystko działa :D :D :D

    Polecam.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    VERBATIM i SONY
    TYLKO(!) pakowanie oddzielnie w twarde pudełka.
    Te płyty są specjalnie selekcjonowane i podlegają bardziej drastycznym kontrolą jakości.
    Z tym nagrywaniem nie będzie jak kiedyś? CD/DVD nie powinny być nagrywane w MODE1?
    Na pewno bardzo wolno tak aby do złudzenie udawała płytę tłoczoną w wytwórni a nie nagrywaną w domu.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Ja proponuję Verbatim + mała prędkość nagrywania, bo po wszystkich moich testach na tej płycie wyszło najlepiej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •