Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 116

Wątek: [ pozostale] SMIERC E65 4.5 PO 300 TYS KILOMETROW

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski

    [ pozostale] SMIERC E65 4.5 PO 300 TYS KILOMETROW

    Moje 745 zakończyło zycie po przejechaniu 300 tys km. Padl silnik i skrzynia. zasiegalem opini u wielu szanowanych fachowcow zajmujacych sie e65 i kazdy mi mowil ze to norma . 300 tysi i koniec ukladu napedowego . Mam pytanie czy którys z was ma wiecej na liczniku niz 300 tys.

    łapy opadają :razz: --moderator

  2. #2
    A co znaczy padł silnik i skrzynia? Rozpadły się czy jak? Nie da się już nic naprawić, nie opłaca się? 300tyś to coś chyba nie za dużo? Tak mi się przynajmniej wydaje 8/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Coś masz chyba słabych fachowców :hah:
    Jak dbasz tak masz. Co ty robiłeś że zajeździłeś skrzynie i silnik. Skrzynia rozumiem mogła paśc ale silnik !!! Wiele osób jeździ e65 i na blacie mają po 500 tyś i silnik mruczy jak niemowle. Sorki stary ale 7 to nie Polonez.
    Kiedyś miałem Poloneza nówkę sztukę zrobiłem nim 245 tyś bez remontu silnika.

    Jest jeszcze jedna możliwość że na liczniku masz 300 tyś a w rzeczywistości przelot bliski bańki.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak skrzynia padła to padła chociaz może byc elektryka ale opisz co sie z silnikiem stalo. I jak ją serwisowales? Poza tym chyba ciezko o taki zbieg okolicznosci zeby wszystko sie popsulo w tym samym momencie :|

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    ja moje 745 serwisowalem tylko w bawaria motor katowice wszystko robione bylo na czas.Popszedni wlasciciel tez tam serwisowal. a ja jestem drugim wlascicielm . skrzynia sie poprostu rozleciala . a silnik sporzywal duze ilosci oleju najpierw ,a puzniej zaczol nierowno pracowac . okazalo sie ze padla prawa strona silnika . poczawszy od walka rozrzadu a skaczywszy na zdemolowanych tlokach i zapchanym katalizatorze.Mam z tym autem tylko klopoty i z tego co rozmawiam z inymi wlascicielami 745 produkowanym do 2005 roku kazdy nazeka ze nastop cos mu sie psuje. ponoc te silniki 4.5l produkowane do 2005 maja wade i wytszymuja tylko 300 tys

  6. #6
    @lajba2 - zmiłuj się i zacznij pisać po polsku!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    STARAM SIE :) . za silnikiem zjezdzilem caly nasz piekny kraj . znalazlem po miesiacu . bylem moze u 30 roznych firm zajmujacych sie sprzedaza silnikow i kazdy mowil mi to samo 300 tysi i koniec .ZBIEG OKOLICZNOSCI :( NIEWYDAJE MI SIE

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Że 3.0d padają to ciągle słysze (głowice, wtryski, turbo) .. i to przy mniejszych przebiegach... ale o 4.5i nigdy nie słyszałem /....
    Hmm piszesz coś o zapchanym katalizatorze hmm może to od niego się zaczeło ... !?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    Katlizator padl bo silnik bral kosmiczne ilosci oleju . prosil bym tu kogos o wypowiedz kto ma 4.5 l i przejechane wicej niz 300 tysi . Bo jesli jest prawda ze te silniki tylko tyle przejezdzaja to to jest jakis nieporozumienie.A kupno takiego silnika w tej chwili graniczy juz z cudem . A co bedzie za pare latek.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Lajbia nie osłabiaj mnie. Jesli auto było by serwisowane i użytkowane normalnie (nie katowane ponad normę) to cieszyłbyś się nim jeszcze długo i napewno następne 300 tysi połknąłbyś bez żadnych niespodzianek. Nieuwierzę że raptem ci padł silnik i skrzynia a przyczyna to zmęczenie materiału po przebiegu 300 tysi.
    Lajba mam 745 i narazie nie narzekam a przebieg to 240 tysi idąc tokiem twojego rozumowania to w przyszłym roku muszę na gwałt pozbyć się auta bo czeka mnie remont silnika i skrzyni :). Odnośnie silnika to stan oleju od wymiany a czas już na następną wymianę się nie zmienił.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •