Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektronika] Alarm problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32

    [ elektronika] Alarm problem

    Miałem od pewnego czasu problem z zamykaniem samochodu z pilota, nie łapał za pierwszym razem(posiadam tylko 1 kluczyk-wiem nigdy nie powinienem kupić tego samochodu). Wczoraj wieczorem jak gdyby nic zamknąłem samochód, niestety dzisiaj rano auto już nie reaguje na polecenia z kluczyka. Mogę otworzyć samochód przez zamek ale alarm się nie dezaktywuje(dioda miga co 2s.) i jak tylko otworze drzwi syrena zaczyna wyć i miga na przemian światłami(mijania, kierunki). Nie ma problemu z odpaleniem silnika podczas wycia alarmu. Jest to anglik z 07/1996r.

    Co mi pozostaje w tym momencie...ASO? Jazda przez Londyn z tymi światłami i alarmem będzie dość interesująca.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Zmieniales baterie w pilocie? Moze jest juz slaba?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez bigger
    Zmieniales baterie w pilocie? Moze jest juz slaba?
    Też od tego spróbwałbym :P
    Only E38

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    Panowie żeby to bateria była to nawet bym głowy nie zawracał(nówki SONY dzisiaj założone i trwało to 10s).

    Dzwoniłem do ASO (tego Londyńskiego) - 160 funtów z diagnostykę komputerem(nie mówię o naprawie)
    ok 100 funtów za dodatkowy kluczyk.


    Czy mam jakaś możliwość odłączyć alarm, za miesiąc do Polski mam jechać i myślę że to nie byłby aż takie koszty naprawy???

    P.S. Przysięgam nie było miesiąca żeby coś się nie zje...., trafiłem chyba najlepszą sztukę na rynku. I niech mi ktoś powie że nie liczyłem się z naprawami przed kupnem.

  5. #5
    Jeśli mówimy o alarmie fabrycznym, to wygląda na to, że ktoś zmienił (może fabryka) obsługę alarmu. Chodzi mianowicie o sposób zazbrajania/rozbrajania alarmu. Standardowo alarm można uzbroić i rozbroić z pilota oraz kluczykiem z zamka kierowcy. Ale można też te opcje rozłączyć (co pewnie u Ciebie ma miejsce - na Twoje nieszczęście). Jeśli nawet nie udałoby się znaleźć przyczyny niedyspozycji, zawsze można włączyć obsługę alarmu poprzez kluczyk i sprawa przynajmniej częściowo będzie załatwiona.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Z tego co kiedyś czytałem to pisali że kluczk sie rozkodowywuje(?) po minucie ? Więc jak przez jakiś czas miałeś rozładowaną bateryjke to pilot z nową ma prawo nie działać.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez bryce
    Z tego co kiedyś czytałem to pisali że kluczk sie rozkodowywuje(?) po minucie ? Więc jak przez jakiś czas miałeś rozładowaną bateryjke to pilot z nową ma prawo nie działać.
    kluczyk działał na nówkach bateriach przez ostatnie pewnie 3 miesiące a teraz tylko dodatkowo jeszcze raz je zmieniłem dla pewności

    umówiłem się w ASO na poniedziałek bo tutaj czuje że bez kompa się nie obędzie a ja będę tracił zdrowie...i tak za dużo serca i nerwów w nią włożyłem

  8. #8
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Norbert , Ty to naprawde trafiłeś chyba najgorszą na rynku :)

    może ona poprostu łapneła "świńską grypę" ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Prawdopodobnie masz jeszcze dokladany alarm poniewaz fabryczny mozna wylaczyc przez przekrecenie stacyjki zczytuje imobilizer i wylacza alarm.
    Jak nie zrobisz z tym pilotem to podjedz do kogos kto robi z alarmami.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    te auto ma coś w sobie mówię Wam, dzisiaj odebrałem je z ASO po tym jak utknęło u nich od poniedziałku. Utknęło bo kiedyś miało prywatną rejestracje którą oni mają nadal w systemach przez co wyszło kompletne zamieszanie. Jak się okazało problemem był kluczyk który się rozprogramował (co według serwisu czasem się zdarza w pewnych okolicznościach). Koniec historii jest taki że nie zapłaciłem nic za to i dostałem jeszcze podpowiedzi apropo utraty kontroli sterowaniem drzwiami pasażera który to poruszony już został przez mnie w innym poście na tym forum.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •