Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Ile może spalić 725tds na trasie Rybnik - Chorzów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84

    Ile może spalić 725tds na trasie Rybnik - Chorzów

    Zainspirowany testem olejus'a, postanowilem sprawdzic ile spali mi tds'a na trasie ~100km. Zatankowalem i w droge. Pół drogi jechalem przez miasta, miescinki, predkosc w miare stała, pozniej gliwice i A4. Z autostrady na 15 minut do Chorzowa (na uczelnie, przy okazji;P) i spowrotem. Wynik w tamtą stronę, uwaga uwaga... 5.1l :):D Spowrotem zastała mnie niesamowita ulewa i spalanie wzrosło do 5.9.

    Mam zdjęcia ;P

  2. #2
    He he... no tak to mniej więcej wychodzi. Akurat tania jazda w TDS-ie jest przy około 80 km/h więc paradoksalnie ta ulewa pewnie pomogła w uzyskaniu optymalnego rezultatu. Inna sprawa, że TDS-y lubią czarować we wskazaniach na BC. Ale i tak uważam, że spalanie w trasie na poziomie 7l/100km jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Mój obecny rekord to prawie 1200km na jednym zbiorniku paliwa (standard 85l)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Ja po miescie robie niecale 800km na baku ;D

  4. #4
    A u mnie standardem jest 900-950 w Wawie.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Zazdroszczę... :( ja na butli 80litrów (wchodzi ok 67) robie w mieście 250 km...



    Sorki za OT ale myślę, że takie porównanie może być ciekawe :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: Ile może spalić 725tds na trasie Rybnik - Chorzów

    Cytat Zamieszczone przez bigger
    Zainspirowany testem olejus'a, postanowilem sprawdzic ile spali mi tds'a na trasie ~100km. Zatankowalem i w droge. Pół drogi jechalem przez miasta, miescinki, predkosc w miare stała, pozniej gliwice i A4. Z autostrady na 15 minut do Chorzowa (na uczelnie, przy okazji;P) i spowrotem. Wynik w tamtą stronę, uwaga uwaga... 5.1l :):D Spowrotem zastała mnie niesamowita ulewa i spalanie wzrosło do 5.9.

    Mam zdjęcia ;P
    Nie no bez przesady 5L to nawet jadac stale na autostradzie 80km/h nie spali a co dopiero przejazdzki po miescie itp- tak jak sylwek pisze 7ke musi wziac i to przy tempie emeryta ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Z miłą chęcią udowodnię, tylko jak ;) Fotki jednak poszly w****du razem z telefonem..

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Inna sprawa, że TDS-y lubią czarować we wskazaniach na BC. Ale i tak uważam, że spalanie w trasie na poziomie 7l/100km jest bardzo przyzwoitym wynikiem.
    Oj nastawniki i przeplywki w TDSach w PL pozostawiaja wiele do zyczenia ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    szkoda, że nie zrobiłem fotek, ale kiedyś po regulacji nastawnika na BC miałem wskazanie 2,8 l/100km. Dlatego nie ma co patrzeć na te odczyty tylko starą sprawdzoną metodą wyliczyć spalanie. Przyjmując, że w trasie zrobimy 1150 km na zbiorniku i mamy w nim 85 litrów, to spalanie mamy na poziomie 7,4 l/100km (moja prędkość maksymalna to 140 km/h, przeciętnie jeżdżę w okolicach 100-110 km/h).

    W mieście przyjmując przejazd na zbiorniku na poziomie 950 km wychodzi średnie spalanie w granicach 9 l/100km. To są wartości, jakie udaje mi się powtórzyć. Rekord z miasta to 1000 km, ale ruch w Warszawie był bardzo umiarkowany i nie używałem klimy.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    szkoda, że nie zrobiłem fotek, ale kiedyś po regulacji nastawnika na BC miałem wskazanie 2,8 l/100km.
    ja gdzieś mam fotke jak miałem u siebie 4.3 l/100km ;D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •