Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] BMW e32 730 v8 PROBLEM skrzynia automat ZF

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    12

    [mechanika] BMW e32 730 v8 PROBLEM skrzynia automat ZF

    Witam mam problem, od dwoch miesiecy smigam 3.0 v8 e32 na automacie zf. Zadnych problemow do tej pory niemialem. Jechalem z sosnowca na krakow 60 km i tuz przed krakowem maszyna wyrzucila getriebeprogramm i jechala na jednym biegu, nastepnie wjechalem na shela zatankowalem ruszylem i przez 200m bylo ok. Potem znow blad, po 8 godzinach przerwy chcialem wrocic, ale blad wlaczyl sie znow za 200m i zostawilem auto. Pojechalem na nastepny dzien, odplailem, katowalem przez 20 minut wszystko ok. Nastepnie dwa dni pozniej znowu trasa i po 50km znow blad auto zgasilem zapalilem i nastepne 10 km ktore zostaly do domu bylo ok. Po dwoch godzinach chcialem jechac do znajomego i po 100m blad. W czym problem w chlodzeniu skrzyni czy moze w filtrze oleju i oleju? Dodam ze zrobilem 10tys bezproblemowo naprawde nie oszczedzajac maszyny, olej sprawdzany 5tys temu w miare czerwony wygladal na zdrowy i poziom oleju idealny. Auto przed moja jazda stalo ponad dwa lata... Bardzo prosze o pomoc lub kogos kto to ogarnie najlepiej z okolic andrychowa zatoru lub ewentualnie sosnowca

  2. #2
    Zapraszamy najpierw do działu Przedstaw się ... zgodnie z pkt5 Regulaminu!!!
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Zapraszamy najpierw do działu Przedstaw się ... zgodnie z pkt5 Regulaminu!!!
    W/w - to po pierwsze - wtedy każdy zorientowany zechce Ci odpowiedzieć.

    A po drugie bardzo proszę o pisanie po polsku pełnymi zdaniami, bo to wyżej to się czyta jak książki Gabriela Garcii Marqueza 8/
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    12
    Widze ze ciezko troche z diagnoza, nikt nic nie napisze?

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Witam ja tez mialem problem z automatem u siebie z tym że ja juz kupilem uszkodzona. Nikt nie postawil mi wyraznej diagnozy tylko jakies przypuszczenia spekulacje itp. Dopiero jak zadzwonilem tutaj -> http://www.loboda.pl/ <- i opisalem jak sie zachowuje moja skrzynia to powiedzieli ze jest do wymiany:) To jest serwis ale są bardzo sympatyczni i chętnie udzielają informacje. Napisz co Ci powiedzieli jak juz bedziesz dzwonił.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    14
    BMW
    e38 725 tds 99'
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    witam,miałem podobny problem,skrzynia przechodzila w tryb awaryjny,
    a okazało się że zaśniedziały był jeden pin w komputerze przy prawym kielichu
    także sprawdż może to,ja też już zaczynałem rozglądać się za używką,
    pzdr

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Bo na odległość panowie to tylko Kaszpirowski diagnozuje ...


    Przyczyn może być wiele - podam kilka - uszkodzona wiązka skrzyni , uszkodzony komputer skrzyni , złe połączenie we wtyczkach , problem z silnikiem ( np cewka zapłonowa ) , umierająca skrzynia ...

    Jeżeli będziesz w Krakowie to możemy się spotkać i zobaczyć co tam może być - jakieś doświadczenie z m60 i 5hp18 mam :P

    Jeżeli chcesz to mam komputer do twojej skrzyni - info na priv.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Heh to ciekawe czy u mnie wymiana skrzyni pomoze bo jak sie okaze ze to zasniedzialy pin to chyba umre :?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •