Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: Trzepie autem przy 80 km/h

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez 190011
    zrob tak to moze i skrzynie od razu zalatwisz te drgania od luzow gum sprzegłowych i mocowań gumowych wystepuja zawsze przy przyspieszaniu bez względu na predkosc i musza zanikać przy wzroscie predkosci obrotowej silnika.ktos kiedys wywalił mnie z tego forum i nie wiem poco staram sie omijac zabezpieczenia by tu zagladac.
    A widzisz ,jednak nie bardzo. Mi drgało auto przy przyspieszaniu, zwalnianiu i jadac jedna predkoscia...


    ... swoja droga, nie mozna juz luzu wrzucic w czasie jazdy?

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    nie rob tego jesli nie zmuszają Cie do tego warunki drogowe było juz o tym na portalu gdy jeden gosciu pytal o ta metode oszczedzania na paliwie

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Ja nie jezdze na luzie, zawsze mam w automacie "D" i hamuje silnikiem ewentualnie. To tylko mialo byc jako forma sprawdzenia wstrzasow

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Mam identyczne objawy :(
    Wymieniłem sprzęgło gumowo metalowe łączące skrzynię z wałem, podporę wału i tuleje górnych wahaczy i dupa blada, jeszcze wymieniłem klocki i nadal to samo wali kierownicą w przedziale 80-85 i przy hamowaniu ze 120 wali całą budą i kiere chce wyrwać z rąk :(
    może to tarcze jeszcze nie wiem nie zdiagnozowane :(

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez 190011
    ... jesli bys miał krzywe tarcze to czuł bys to na pedale hamulca ...
    Krzywych tarcz nie trzeba czuć na pedale hamulca. Także wcale bym tarcz nie wykluczał. Szczególnie jeśli drgania koledze wzrastają przy hamowaniu.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    .........i i nadal to samo wali kierownicą w przedziale 80-85 i przy hamowaniu ze 120 wali całą budą i kiere chce wyrwać z rąk :(
    może to tarcze jeszcze nie wiem nie zdiagnozowane :(
    mam dokładnie to samo... ;(

    przy hamowaniu jest jeszcze gorzej a na nierównościach strach hamować....

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Kupiiscie mysl techniczna z bawarii i trzeba sie z tym pogodzic to auto tak ma i juz :D Ewentualnie polecam ASO bo jak nie zlikwiduja bicia to im mozna nie zaplacic a skoro sie jezdzi Bmw 7 to i na ASO powinien sie grosz znalesc ;)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Kupiiscie mysl techniczna z bawarii i trzeba sie z tym pogodzic to auto tak ma i juz :D Ewentualnie polecam ASO bo jak nie zlikwiduja bicia to im mozna nie zaplacic a skoro sie jezdzi Bmw 7 to i na ASO powinien sie grosz znalesc ;)

    Może i niektórzy by znaleźli gdyby nie to że i kryzys się pojawił co sprawił że ludzie nie bardzo mają pracę a szefowie firm myślą tylko o tym jak tu komuś zabrać premię, albo wysłać na urlop....

    może to i nie argument ale niektórym potrafił bardzo zaszkodzić..

    pozdrawiam

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    Drgania

    Witam. Ja miałem również podobnie - drgania na kierownicy przy około 80-90 - pomogło ponowne wyważenie kół ale na samochodzie. W Wawie robią to np. na Shelu przy Puławskiej. Co ważne wyważa się wtedy całość - koło i wszystko co się kręci. A sprawdzając po kolei koła można dociec - jeśli są dobrze wyważone - Czy bicie jest z tyłu czy z przodu auta - wtedy łatwiej ukierunkować działania naprawcze. Co do ASO to więcej rezerwy - tam nikt nie będzie się szczypał - tylko wymiana i zobaczymy co dalej - a to nie sztuka. Powodzonka w szukaniu usterki.
    Co do krzywych tarcz to może dwa słowa - w poprzednim aucie miałem taki problem że biło przy hamowaniu. Najpierw wymiana tarcz i klocków. Dalej problem. Następnie wymiana piast, łożysk i tacz (ATE) i lipa dalej. Pomogło dopiero przetoczenie tarcz na aucie - w Wawie na ul. Krakowskiej 60pln od tarczy. Dowiedziałem się przy okazji, że z serwisu Peugota nagminnie wykonują takie operacje w ramach "napraw gwarancyjnych".

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    skoro sie jezdzi Bmw 7 to i na ASO powinien sie grosz znalesc ;)
    takich rad nam tu trzeba ;( gratuluje błyskotliwej myśli technicznej :hah:
    bez komentarza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •