Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Trzepie autem przy 80 km/h

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń

    Trzepie autem przy 80 km/h

    Trzepie tylko przy tej prędkości. Nie kierownicą tylko całym nadwoziem. A najgorzej jak w tym momencie wcisnę hamulce. Byłem na szarpakach ale powiedzieli, że nie ma się do czego przyczepić. Może ktoś już tak miał? :?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  2. #2
    No to jak przy hamowaniu jest gorzej to może krzywe tarcze. Pewnie są tak krzywe że trzęsie nie tylko kierą ale całym autem :/
    Poczytałeś już inne tematy o trzęsiawkach autem? Było tego sporo.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Przeczytałem ale tam są też inne objawy. U mnie to się nasila jeśli wcisnę hamulce, ale występuje również przy jeździe ze stałą prędkością 80 tylko że wtedy delikatnie. Powyżej tej prędkości i poniżej jest spokój. I to napewno nie koła bo były wyważane i zmieniane na inne komplety oraz rozmiary felgi, zarówno alu jak i stal.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #4
    No to ja miałem taki objaw przy krzywych tarczach. Właśnie przy 80-85km/h trzęsło a przy wciskaniu hamulca bardziej. Przy szybszej lub wolniejszej jeździe było dobrze.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Bardzo dziękuję :]
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  6. #6
    I proponuję szybko rozwiązać problem bo będziesz miał (o ile już nie masz) do wymiany drążek środkowy. Od takiego bicia robią się luzy :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Te objawy wskazuja również na zużyty (lub nawet oba) sworzeń wahacza (tak samo telepie przy hamowaniu jak z krzywymi tarczami i trzęsie lekko przy miarodajnej jeździ 80-100kmh)

    Na szarpakach diagnosta nie zawsze to wychwyci - trzeba sprawdzać dokładnie pod tym kątem.

    ---------------
    U mnie w e32 to było - trzęsło ale tylko przy hamowaniu, po paru wizytach u diagnosty wyszło że guma wahacza (tego zakrzywionego) jest zużyta i pęknięta.
    Przy wymianie wahacza dopiero się okazało, że guma co prawda się rozpadła, ale sworzeń wahacza był tak rozwalony, że ręką go można było ruszać (a u diagnosty nic nie wskazało na niego).
    Druga dobra rzecz że w (niemal) 16sto letniej e32 z ładnym przebiegiem był jeszcze fabryczny wahacz.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    tu nie chodzi tylko o wywazenie kół opona i felga ma byc prosta inaczej przy pewnych predkosciach drgania sie pojawiaja a po ich przekroczeniu amplituda drgań sie wyrownuje i sa one nie wyczuwalne . krzywe koło mozna zawsze wywazyc . jesli bys miał krzxywe tarcze to czuł bys to na pedale hamulca jesli masz luzy na przednich lożyskach to mozesz miec gdrgania na kierownicy przy hamowaniu luzy w zawieszeniu mogą miec wplyw na przenoszenie drgań na bude tylko wtedy gdy masz zuzyte amortyzatory inaczej są to tylko kola i wylacznie koła.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Ja mialem takie objawy. Sprawdz czy przy 80km/h jak wrzucisz na "N" wystepuje to nadal, jesli nie, to moze to byc tak jak u mnie. Ja mialem do wymiany gume laczącą skrzynie biegów z wałem napedowym oraz podporke walu napedowego. 170zl + 100zl plus 2h roboty ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    zrob tak to moze i skrzynie od razu zalatwisz te drgania od luzow gum sprzegłowych i mocowań gumowych wystepuja zawsze przy przyspieszaniu bez względu na predkosc i musza zanikać przy wzroscie predkosci obrotowej silnika.ktos kiedys wywalił mnie z tego forum i nie wiem poco staram sie omijac zabezpieczenia by tu zagladac.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •