Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [mechanika] Skrzynia po wymianie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki

    [mechanika] Skrzynia po wymianie

    Zapłaciłem dziś ciężkie pieniądze za wymianę... bo w Bolesławcu nikt nie podejmuje się naprawy... ale do rzeczy

    Poradźcie Panowie co to może być, o co pytać, czego żądać ... co robić?

    Dla niecierpliwych: znikają cyferki na wyświetlaczu (ale o tym pod koniec)


    Skrzynia 4HP-24 została dziś przełożona. Zadzwonili i powiedzieli żebym przyjechał i sprawdził bo coś słabo idzie - przypuszczenia że silnik... pojechałem tam.

    Silnik pracował na 5
    Skrzynia pozornie również. Pociągnęła do przodu natychmiast po wbiciu ED
    Przejechałem się z mechanikiem z tego warsztatu. Po prostej drodze. Wydawało się OK.
    Wracając tym samym odcinkiem na warsztat miałem wrażenie że nie weszła 3.ka, jednak po chwili delikatne szarpnięcie i była 3.ka
    Sprawdziłem wszystkie tryby - wyglądało cacy... pozornie.

    Zapłaciłem, dostałem gwarancje i jazda do domu. Żeby nie było przypału jazda spokojna na ED. Włączyłem radio. Za jednym ze skrzyżowań na którym musiałem się zatrzymać widzę że ludzie się na mnie oglądają - wyłączyłem radio i z przerażeniem usłyszałem że silnik wyje ..... ale auto nie przyspiesza.... jedzie powoli ale gdyby miało manualną skrzynie powiedziałbym że tarcza się ślizga...

    Dojechałem do domu.
    Sprawdziłem olej - czarnawy, śmierdzi spalenizną. Ale to nic...

    Zauważyłem że znikają mi biegi na wyświetlaczu, np. jest ED a po chwili samo E lub M, S bez cyferek, 1|2|3|D, tylko EN, ER, EP, MN, MR, MP, SN, SR, SP wyświetlają się prawidłowo. Docisnąłem mocniej drążek w dół i wydawało mi dzięki temu pojawia się ED, jak puszczę to ponownie jest samo E ....

    Auto na M1 (przytrzymanym) rozpędza się prawidło, ale już M2 | M3 to ewidentny ślizg!

    PS
    Zanim napiszecie że skrzynia na nowo do wymiany, lub że gwarancja w ruch (bo to i tak uczynię), to poradźcie mi co to może być z tym cholernym wyświetlaczem i czy może mieć (lub ma) to wpływ na owy "ślizg"?


    --------------------------------------------------

    Przed chwilą (silnik i skrzynia nieco ostygły) byłem ponownie sprawdzić poziom oleju - przyłożyłem się do tego. Ewidentnie jest minimum, czyli mam problem....

    Teraz tylko czy drastycznie niski poziom oleju to może być przyczyną uślizgu między biegami 1-2 oraz 2-3? Po tym niewielkim ostygnięciu skrzynia ponownie pozornie zachowuje się normalnie... z małymi defektami.

    Nadal nie ma na wyświetlaczu ED, MD, SD - zamiast tego odpowiednio pojedyncze: E, M, S - tym razem nawet po dociśnięciu łapki.

    Olej jest grafitowy, śmierdzi nie tyle spalenizną co przepracowanym olejem, czyli zapewne filtra nie wymienili...

    Cały czas zachodzę w głowę co to mógł być za olej - a do jutra jeszcze tyle godzin..... :/

    Było też i coś nowego... przy wstecznym w pewnej chwili zachrobotało coś, jakby zębatki na sucho poszły o siebie na wzajem... tak przez ułamek sekundy. Kiedy jadę w przód jest jakbym jakiś świst pod autem - kiedy stoję - cisza.

    Ehh... nie poddam się - zrobię to na glanc! .... a przynajmniej zapłacę za zrobienie tego na glanc :]


    ------------------------------------


    Co to może być z tym wyświetlaczem? Zamiast ED mam E ...? ;(
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    u mnie hamuje na niskich biegach, ak jade ze 120 i puszcze gaz to nei hamuje, ale jak jade 40 to czuć to :/ jak wyda to od następnego poniedziałku zajmą się moja e32, przeraza mnie tylko fakt ze zapłacę za naprawy i wymiany więcej niz za nią dałem ;(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •