Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektryka] Podświetlenie deski rozdzielczej samo świeci

  1. #1

    [ elektryka] Podświetlenie deski rozdzielczej samo świeci

    Yo.
    Moja niunia normalnie ma kaprysy i to niezłe. Sprawa wygląda tak. Gdy popada deszcz lub umyje auto w myjni włącza mi się podświetlenie deski rozdzielczej. Ponadto po otwarciu drzwi kierowcy komputer dzwoni gongiem i upomina że mam włączone światła ( a nie mam). Powoduje to rozładowanie akumulatora po dłuższym postoju.
    Po przejrzeniu bezpieczników wszystkie są ok. Problem znika w momencie wyciągnięcia bezpiecznika z tylnej skrzynki (pod tylnym siedzeniem pasażera) oznaczonego numerem 33.
    Rysunek przedstawia tylną skrzynkę (i został pobrany z jednego z linków naszego forum – mam nadzieję że autor niema nic przeciwko) :



    Dodam jeszcze że cała zabawa z tym bezpiecznikiem zaczęła się w zimie, podczas tych długotrwałych opadów deszczu jakie zastały nas w lutym. Przyszedłem któregoś dnia do auta i zastałem zapalone oświetlenie wewnętrzne. Nie chciało się samo wyłączyć. Znalazłem również spalony powyżej wspomniany bezpiecznik numer 33. Deska rozdzielcza też wtedy chyba świeciła choć nie pamiętam żeby pojawiał się komunikat o włączonych światłach. Po jakimś czasie oświetlenie wewnętrzne samo zgasło i problem zniknął na jakiś czas.
    Odezwał się po kilku tygodniach jak wjechałem na myjnie. Po wyjechaniu znów same z siebie zapaliło się oświetlenie wewnętrzne i na chwile mignęła deska rozdzielcza. Doraźnie rozwiązałem to demontując wszystkie żarówki (7 sztuk) i problem znów się chwilowo rozwiązał. Aż do teraz.

    I teraz moje pytanie :
    Za co odpowiada ten bezpiecznik bo nie zauważyłem żeby mi jakiś układ nie działał prawidłowo? Inaczej pytając, czy mogę mieć to wypięte i tak jeździć? Czy nie będzie to stwarzało jakiegoś zagrożenia?

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A podszybie kiedy wymieniałeś ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Nie wymieniałem.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    To Ci przeklejam z tematu http://forum.7er.pl/problem-z-centra...ghlight=#97099

    fotkę z rozpiską bezpieczników:


    - może coś tu pomoże

    innenbeleuchtung - czyli oświetlenie wnętrza
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Zagadki ciąg dalszy.
    Rano przychodzę od auta. Oglądam - ciemno, uff. Wsiadam - wszystko ok, auto odpaliło. Zaparkowałem pod pracą, mam jeszcze włączony silnik i gaszę światła. Nagle pokazał się komunikat że mam otwarty bagażnik. Zapalam światła i komunikat znika. Gaszę i znów. Wyłączyłem silnik - ciemno, uff. Wracam z roboty odpalam auto, zapalam światła, gaszę i nic. Ok myślę. Podjechałem pod dom gaszę światła znów komunikat o bagażniku. Sprawdziłem bezpieczniki i są ok. KOSMOS.
    Co wy na to?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez joe white
    Zagadki ciąg dalszy.
    Rano przychodzę od auta. Oglądam - ciemno, uff. Wsiadam - wszystko ok, auto odpaliło. Zaparkowałem pod pracą, mam jeszcze włączony silnik i gaszę światła. Nagle pokazał się komunikat że mam otwarty bagażnik. Zapalam światła i komunikat znika. Gaszę i znów. Wyłączyłem silnik - ciemno, uff. Wracam z roboty odpalam auto, zapalam światła, gaszę i nic. Ok myślę. Podjechałem pod dom gaszę światła znów komunikat o bagażniku. Sprawdziłem bezpieczniki i są ok. KOSMOS.
    Co wy na to?
    Kurde, na mój nos to tzw. efekt choinki.
    Kiedyś w autach typu kredens (125p). polonez i tp. - u mnie w zaporożcu - się zdarzało czasami że nie to co trzeba, a racze prócz tego co trzeba świeciły sie inne rzeczy (np. kierunki przy hamowaniu).
    Problem tkwił przy zaśniedziałych stykach - wystarczyło dobrze poczyścić (do śniedzi bardzo dobrze podchodzi ocet spożywczy na szmatce).

    Może masz gdzieś śniedź, ale z tego co pisałeś wyżej - że po zalaniu są problemy, to ja bym szukał na linii kabli, może uszkodzona kostka i styka czasem konektorki (?)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Na razie jest ok. Grunt żeby mi nie rozładowywało akumulatora. Jak reszta działa i tylko świruje przy tym gaszeniu świateł to może tak zostać. Dodam że styki modułów i kostek są jak nowe z tego co oglądałem - wszystko czyste i suche. Też obstawiam jakiś kabelek tylko gdzie dziada szukać?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    miałem identyczną sytuację z komunikatem bagażnika i deską rozdzielczą. Również przy opadach deszczu auto wariowało dokładnie tak jak to opisałeś. Problem na stałe zniknął gdy wymieniłem wszystkie bezpieczniki na nowszy typ niż oryginały oraz gdy zatkałem malutką dziurkę w prawym reflektorze świateł długich. Bezpiecznik nr 33 też kilkakrotnie wymieniałem. Jak na razie mam 100& spokój. Te że bezpiecznik jest odpowiedzialny ( przynajmniej u mnie) za oświetlenie wewnętrzne auta + komunikat o bagażniku. Myślę, że to jakaś wskazówka dla Ciebie, powodzenia i daj znać jak poszło

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Po pierwszym poście pachnie mi to już jakimś zaciekiem. Pod tylną kanapę może zlatywać po słupku przez uszczelkę tylnej szyby lub w okolicy klapy bagażnika. Sam zaciek sukcesywnie powodować będzie śniedzenie styków. Zatem najpierw znajdź i usuń przyczynę, później zajmiemy się skutkami :D

    Co do samych bezpieczników: opis po polskiemu http://arahnet.org/bmw/e32/bezpieczn...E32-249433.pdf
    Oraz w odniesieniu do instalacji elektrycznej, gdyby się kiedyś komuś szukać po kabelkach chciało: http://arahnet.org/bmw/e32/e32_92_etm.pdf :]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  10. #10
    Na razie jest spokój. Zatrzymało się na tym komunikacie o otwartym bagażniku. Teraz jadę na urlop i po urlopie jak będzie świrować to pojadę. Na razie odpuszczam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •