Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [e32][mechanika]olej skrzyni biegów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz

    [e32][mechanika]olej skrzyni biegów

    witam! szykuje mi się wymiana oleju skrzyni biegów. BMW E32 1992 rocznik silnik M30B30 skrzynia automat... nie wiem dokladnie jaki model jest to skrzyni i jaki dokladnie olej stosować. Nie chce popelnic błędu dlatego licze na waszą pomoc. Czy musi byc jakis konkretny typ olejów czy mozna uzywac jakich innych ??Olej musze kupić samemu bo wiem ze mi to taniej wyjdzie napewno - licze na waszą pomoc. pozdrawiam serdecznie p.s i ile dokladnie tam oleju wchodzi bo wiem ze dosyc duzo w calym ukladzie...chyba z 8 albo 9 ale nie wiem dokladnie ...[?] i jeszcze jedno czy musze użyć jakiegos dedykowanego oleju czy moge wlać mobil dextron II lub III czy musi byc Esso dedykowany oraz jakie czy cos jeszcze poza uszczelką i filtrem skrzyni wymienic ??

  2. #2
    Podaj 7 ostatnich znaków z numeru VIN i powiem Ci jaki olej i jaka masz skrzynie ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: [e32][mechanika]olej skrzyni biegów

    Cytat Zamieszczone przez zIeLoNy3000
    witam! szykuje mi się wymiana oleju skrzyni biegów. BMW E32 1992 rocznik silnik M30B30 skrzynia automat... nie wiem dokladnie jaki model jest to skrzyni i jaki dokladnie olej stosować. Nie chce popelnic błędu dlatego licze na waszą pomoc. Czy musi byc jakis konkretny typ olejów czy mozna uzywac jakich innych ??Olej musze kupić samemu bo wiem ze mi to taniej wyjdzie napewno - licze na waszą pomoc. pozdrawiam serdecznie p.s i ile dokladnie tam oleju wchodzi bo wiem ze dosyc duzo w calym ukladzie...chyba z 8 albo 9 ale nie wiem dokladnie ...[?] i jeszcze jedno czy musze użyć jakiegos dedykowanego oleju czy moge wlać mobil dextron II lub III czy musi byc Esso dedykowany oraz jakie czy cos jeszcze poza uszczelką i filtrem skrzyni wymienic ??
    Skrzynia 4hp22 wlej Dextron III wchodzi na zwykła wymianę około 4 litrów zdaje się. Lepiej jedź do speca od automatu za wymianę zapłacisz 50 pln a rozkręcania jest troszkę i nie będziesz się bał że coś popsułeś.


    Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    a jaki najelpiej do 5hp-18 ? i ile go tam wchodzi ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    tak myslalem ze 4hp22 i ze dextron ale nie wiedzialem czy II czy III, ale slyszalem ze musi byc ATF 220

    oto moj vin

    WBAGA81030DA24326

    pozdro :)

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez zIeLoNy3000
    tak myslalem ze 4hp22 i ze dextron ale nie wiedzialem czy II czy III, ale slyszalem ze musi byc ATF 220
    Więc TIS pisze, że w/g oryginału należy nalać Dexron II ale podaje również zamienniki i wśród nich m.in. AGIP Dexron III :/

    Nalej sobie DII i będzie OK ;)

    Jest tych zamienników co niemiara, więc pozwól że nie napiszę jakie, a nie da się po prosu skopiować i wkleić :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    a jaki najelpiej do 5hp-18 ? i ile go tam wchodzi ?
    jeśli masz na skrzyni czarną tabliczkę - to Dextron III
    Przy wymianie wchodzi 5-5.5 L oleju.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    ...jeśli masz na skrzyni czarną tabliczkę - to Dextron III..
    A tak zapytam - skąd takie wiadomości?

    Bo sądzę, że inżynierzy z Monachium wiedzą lepiej niż Hubertus7er a ich wiedzą i literaturą się posilam

    Proszę o rozszerzenie dlaczego właśnie D III
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    ...jeśli masz na skrzyni czarną tabliczkę - to Dextron III..
    A tak zapytam - skąd takie wiadomości?
    Bo sądzę, że inżynierzy z Monachium wiedzą lepiej niż Hubertus7er a ich wiedzą i literaturą się posilam
    Proszę o rozszerzenie dlaczego właśnie D III
    Masz jakieś niesmaki? czy swoje sugestie ?

    To że ktos prócz Ciebie (nie tylko mechanik) wie jaki olej idzie do 5hp (jest tu zalecany - nie muszę wymieniać wszystkich lepszych i gorszych z dostepnych na rynku), nie znaczy że masz smarować musztarde po du.pie - a nie każdy musi od razu lecieć do ASO, bo z monachium daja taki a nie inny olej.

    KONIEC
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Nie rzucaj się chłopie jak grzecznie proszę o odpowiedź

    Specjalnie zgłębiam literaturę po to, żeby rzetelnie odpowiedzieć na pytanie jaki olej.

    Oczywiście nie wiedziałem na pierwszy rzut jaki olej i musiałem poczytać. I dowiedziałem się

    Stąd moje pytanie dlaczego DIII a nie DII

    Widzę, że zamiast odpowiedzieć uczciwie rzucasz się i strzelasz focha. Nieładnie - a ja tylko prosiłem o odpowiedź. Grzecznie na dodatek

    p.s. To gdzie pracuję nie ma nic do rzeczy. Kwestia trochę poczytać i doradzić a nie walić w klawiaturę co sił

    Mimo wszystko pozdrawiam Cie Hubertus7er :papa: i życzę przemyśleń, spokoju i dobrej nocki.

    Ponoć melisa koi nerwy :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •