Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [e32][mechanika]olej skrzyni biegów

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    POT (perfidne off topic): Przydałby się nowy dział "Sprzeczka" ... albo "Wybacz mi" :]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez amato
    POT (perfidne off topic): Przydałby się nowy dział "Sprzeczka" ... albo "Wybacz mi" :]
    Spokojnie - nie trzeba :)

    Jak cos to posty pójda do smietnika, bo nie sprzeczka jest tematem a rzetelna pomoc na temat jaki olej :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    ........
    ;) wieczór....zmęczenie i pare piw robi swoje, może wystrzeliłem - przepraszam Sylwku, ale dość bezpośrednio zabrzmiała Twoja wypowiedź w moją stronę, więc.... .

    A dla czego Dx III do 5hp18 ?
    Jest zalecany przez fachowców od automatów. Może jak uda mi się znaleźć to zamieszczę tu, ale z półtora roku temu znalazłem, że 5hp18 ma 2 tabliczki - zieloną i czarną. Przy czarnej jest zalecany dx III, a przy zielonej....no nie pamiętam więc nie chcę kogoś w błąd i w kłopoty wprowadzić, jakbym się nieopatrznie pomylił (ja mam u siebie te skrzynię z czarną tabliczką, więc wiadome czemu ograniczyłem swoje zainteresowanie w tym kierunku).

    W dodatku widziałem osobiście jak pracuje, a raczej jak się męczy ta skrzynia po zalaniu dextronem II - żal było patrzeć jak się auto męczyło przez te 5 km od wyjazdu z serwisu do powrotu na wymianę na właściwy olej.

    -----------------
    Cytat Zamieszczone przez amato
    POT (perfidne off topic): Przydałby się nowy dział "Sprzeczka" ... albo "Wybacz mi" :]
    Ale to juz było w kilku wersjach na tvn - widać po upadku tych programów że to nie ma sensu ;D ;D ;D
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #14
    spoko - nie szkodzi :keep:

    Dziwna sprawa, bo po tym numerze VIN znalazłem tylko skrzynię z czarna nalepka, a tam karzą lac DII - zamiennie innych producentów (np. Agip) DIII

    Nie ma co kryć, że BMW nie naprawia skrzyń i nawet niechętnie olej zmienia (chyba że klient stanie okoniem i zechce) i w tym przypadku skłaniałbym się do opinii DOBRYCH speców od skrzyń

    Ja oparłem się na tym co Monachium zaleciło i to wszystko.

    Nie mam wiedzy jak ASB chodzi na DII a jak na D III a szkoda :/

    Jeśli nie pomogłem/słabo pomogłem to sorry ;)

    *niepotrzebne skreślić ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    dziekuje wszystkim za pomoc :) pozdro!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    a ja leje mobil atf 220 i nie ma problemu :D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    czas na reklamy .... najpierw to zdaje się pkt. 5 regulaminu - czyli PRZEDSTAW SIĘ w dziale "Przedstaw się", wszyscy Cię przywitają i tak ma to wyglądać :]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Nie ma co kryć, że BMW nie naprawia skrzyń i nawet niechętnie olej zmienia (chyba że klient stanie okoniem i zechce) i w tym przypadku skłaniałbym się do opinii DOBRYCH speców od skrzyń
    Ja oparłem się na tym co Monachium zaleciło i to wszystko.
    No ja kiedyś słyszałem, że w automatach olej jest tylko dożywotnio, a po dużych przebiegach to wymiana tylko szkodzi, że BMW boi się wymieniać olej w automatach, jak i w dyfrach i wiele innych BZDUR.

    A jako że producentem tych skrzyń jest firma ZF - to lepiej u nich szukać, tak więc rozdrapałem moje stare archiwum i odnośnie 5hp18 znalazłem co mam:

    Zalecane oleje do automatu 5hp18
    -Dextron III
    -Esso LT 71141

    a) jeśli kolor TABLICZKI ZNAMIONOWEJ jest CZARNY lejemy DEXRON 3
    b) jeśli TABLICZKA ZNAMIONOWA jest ZIELONA lejemy olej typu lifetime ESSO LT 71141
    c) ogólnie na początku produkcji tej skrzyni lano DEXRON 3 później w nowszych skrzyniach zmieniono na ESSO (chyba od wprowadzenia tiptronic)

    Firma ZF do 5hp18 z czarna tabliczką zaleca lać Dx III,
    nie wskazane jest u nich zalewanie Dx II = problemy ze skrzynią - zapalające się Gtribeprogram, przełączanie na tryb awaryjny, przeszarpuwania przy zmianie biegów (spotkałem się osobiście z tym problemem po zalaniu Dx II, na moje szczęście nie w moim aucie).
    >>mam linki do dokumentacji i katalogu tej skrzyni do firmy ZF, ale niestety juz nie działają.

    ! Do skrzyni 5HP18 zależnie od numeru seryjnego (dokumentacje od ZF leje się inne klasy olejów
    I tu ciekawostka którą wygrzebałem - istnieje także skrzynia 5HP18a, w sumie to nie znalazłem jaka różnica kryje się pod dodaniem w oznaczeniu końcówki "a"

    Inne - to fakt, że oleje klasy Dx III sa produkowane przez wiele firm (np. Schell, Elf) - i tu jeśli specyfikacja jest zgodna to czy to taka czy inna firma nie ma większego znaczenia (poza jakością produktu).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #19
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Mam pytanie ile wchodzi oleju do pustej skrzyni i konwertera? Wiem że przy wymianie ok 5,5l ale zastanawiam się ile wchodzi "na sucho". Skrzynia 5hp-18 z 730 v8.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    10,5 litra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •