Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] [M30] Górny wąż od chłodnicy do termostatu i nag

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] [M30] Górny wąż od chłodnicy do termostatu i nag

    Witam

    Pękł mi wąż od układu chłodzenia łączący chłodnicę z termostatem. Skleiłem go taśmą izolacyjną i na razie przejechałem 2km jest ok. Jestem teraz w Krakowie chciałem jechać na Sląsk, czy macie może namiar na kogoś kto ma taki wąż nowy/używany?

    Czy ktoś ma pomysł czym przedmuchać korek od zbiornika wyrównawczego bo wydaje mi się że to on mógł nie puścić ciśnienia i wąż rozwaliło... lub ew wąż coś przegryzło w nocy bo jakiś taki dziwnie spękany był, wyglądało to dość nietypowo.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Na dłuższą metę tym zajedziesz, ale lepiej zabezpiecz się w jakiekolwiek przewody gumowe odpowiedniej średnicy jeśli mają wytrzymałość niższą niż 90.stopni

    Osobiście udało mi się swoją 735i metodą kombinowaną na przewodach chłodzenia... a raczej bez nich przejechać około 400.km na raz.

    Co do przedmuchiwania - podjedź na stację benzynową, stań przy kompresorze - takim co to koła się nim pompuj i dmuchnij z niego w mały wężyk idący do zbiorniczka od chłodnicy - uczyń to najpierw w kierunku od chłodnicy do zbiorniczka (czyli zdemontuj go przy chłodnicy).
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Wyjazd odwołałem ciekaw jestem jaka jutro będzie cena tego przewodu w ASO i chciałbym żeby był dostępny... obawiam się ze nie będzie a chciałem jechać we wtorek gdzieś dalej.

    Dziś zrobiłem 8 km po mieście i na razie trzyma temperatura w normie.
    Handlarz częściami u którego pytałem o przewód chciał za niego 100 pln - używany ale takiego nie chce - bo chyba nie warto tym bardziej w tej cenie?

    Jeśli macie jakieś dojścia do sklepów w Krakowie które mogą na szybko coś takiego zamówić to dajcie znać. Z tego co znalazłem w necie lemforder robi takie węże.
    Używanego raczej bym nie chciał... no chyba że wyglądający dobrze i w dobrej cenie.


    Pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    29
    zapytaj o cene w ASO, tez mialem podobny problem,strzelił mi wąż ten co tobie,tyle ze w e36, na allegro używka kosztowała 30zł a w ASO kupilem nówke za 34zł

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jacek
    zapytaj o cene w ASO, tez mialem podobny problem,strzelił mi wąż ten co tobie,tyle ze w e36, na allegro używka kosztowała 30zł a w ASO kupilem nówke za 34zł
    No i zamówiłem nowy w ASO niestety kosztował prawie 10 razy więcej niż ten Twój :(
    Podobno pękają jak jest zapowietrzony układ. Czy możliwe że wymienię ten wąż i nie będzie więcej komplikacji? Czy to raczej skutek a nie przyczyna? :(


    Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    29
    czyli jak pekaja przy zapowietrzonym- to dobrze odpowietrz układ na otwartym termostacie i powinno byc ok.A to ze kosztował 10 razy wiecej :P e36 nigdy nie bedzie e38 :P

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Chociaż nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie @jacka, to jednak ma on racje w pierwszym - odpowietrz układ, na forum jak i w necie jest kilka bogatych opisów o tym jak przeprowadzić prawidłowo ten zabieg, a nie jest ani specjalnie łatwo ani mega trudno ;) Jak masz obawy to jedź na warsztat, dasz dychę i problem z głowy.

    Skutek czy przyczyna? Zdecydowanie to jest to skutek. Przyczyn może być kilka: wadliwy odpowietrznik, wadliwy kurek (zapchany odpowietrznik w nim), i najgorsze - uszczelka pod głowicą, przedmuchy na cylindrach (jeśli ciśnienie utrzymuje się po całej nocy to to).
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez amato
    Jak masz obawy to jedź na warsztat, dasz dychę i problem z głowy.
    Poprawiłem przewód owinąłem jeszcze szeroką taśmą klejącą (taką do pakowania paczek) i skręciłem w miejscu pęknięcia dwoma opaskami skręcanymi. Zrobiłem tak z 10 km i przegazówkę na koniec do 5000 rpm i temperatura nie skakała. Jeździłem spokojnie. Przewody nie puchły. Przed odpaleniem natomiast były miękkie. Na stacji zdemontowałem przewód z chłodnicy do zbiorniczka i ten drugi przelewowy i przedmuchałem kompresorem w odwrotną stronę. Gdy odkręciłem korek powietrze uciekało przez korek. Czyli układ jest drożny? Wiem że w stronę wyjścia (gdy za dużo powietrza/cieczy) powinien on puszczać przy około 1.6 bara. A przy ilu powinien puszczać w odwrotną stronę?

    Nowy przewód jak już mówiłem zamówiony. Jak myślicie moje M30 będzie żyć?


    Pozdrawiam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    112
    BMW
    E32
    Skąd
    Slask
    Mysle ze umrze i pochowasz ja na Powazkach :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Kolega który miał mi zamówić ten wąż z ASO nie zamówił go wtedy i dalej go nie mam... znalazłem parę ofert z używanymi. I co? Wczoraj byłem w Wieliczce (wyszło 60 km we dwie bo pobłądziłem) i gość który miał go mieć jednak stwierdził że takiego nie ma.
    Dziś byłem aż w... Brzesku i już byłem umówiony na pewno miał być ten wąż i... był ale inny 8/
    Czy nie mam pecha? No ale do rzeczy.
    Wszystkie te wycieczki i parę innych zrobiłem na starym połączonym wężu (taśma izolacyjna + taśma klejąca + opaski skręcane - uciskowe)... i tak prawie 200 km na takim czymś i nie pękło nic a węże były lekko twarde takie jak być powinny.

    Czy możliwe że nie mam zrąbanej uszczelki pod głowicą i po założeniu nowego węża za 300 pln z ASO będzie można jeździć?

    Co prawda nie szalałem (max 2500 rpm i powolne przyśpieszanie zazwyczaj poniżej 2000 rpm) ale czy możliwe że auto z uszkodzoną uszczelką przejechałoby taki dystans nie rozwalając węzy?

    Dodatkowo rano robiłem płukanie układu środkiem do płukania. Pytanie skoro teraz nic nie rozszczelniło czy nie rozszczelni już?



    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •