Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: seba szuka e38 tutaj bede zamieszczac linki

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    eee tam stare mity, i pierdoły... Tak samo jak jest z tym, że na polskie drogi tylko 16" felgi. Taki stereotyp głupi. Ja jeżdżę na 19" felgach i jakoś nie pokrzywiłem. A jeździ mi się bardzo komfortowo!
    Wiadomo, że jak masz te 20" czy podobny rozmiar to musisz wymijać starannie dziury bo uszkodzisz zawieszenie czy tam felgi ale nawet na 16" balonach jak nie będziesz wymijać dziur to po jakimś czasie prędzej czy później padnie Ci zawiecha. Czyli jak ktoś dba o swoje auto to może spokojnie i bujać się na 21" na Polskich drogach. Ja np. zawsze byłem przeczulony na te cholerne dziury i nawet jak na 16stkach jeździłem i zdarzyło mi się wjechać w jakąś to się odrazu denerwowałem
    No ale jak Polacy wierzą, że jak im jakiś czarny kot przebiegnie przez ulice to będą mięli pecha to co się dziwić...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    eee tam stare mity, i pierdoły... Tak samo jak jest z tym, że na polskie drogi tylko 16" felgi. Taki stereotyp głupi. Ja jeżdżę na 19" felgach i jakoś nie pokrzywiłem. A jeździ mi się bardzo komfortowo!
    Wiadomo, że jak masz te 20" czy podobny rozmiar to musisz wymijać starannie dziury bo uszkodzisz zawieszenie czy tam felgi ale nawet na 16" balonach jak nie będziesz wymijać dziur to po jakimś czasie prędzej czy później padnie Ci zawiecha. Czyli jak ktoś dba o swoje auto to może spokojnie i bujać się na 21" na Polskich drogach. Ja np. zawsze byłem przeczulony na te cholerne dziury i nawet jak na 16stkach jeździłem i zdarzyło mi się wjechać w jakąś to się odrazu denerwowałem
    No ale jak Polacy wierzą, że jak im jakiś czarny kot przebiegnie przez ulice to będą mięli pecha to co się dziwić...
    Praw fizyki nie oszukasz. Opona absorbuje uderzenia koła. Im jest wyższa tym mniej przenosi się na pozostałe elementy. Chyba wszyscy mamy świadomość, że na naszych drogach wszystkich dziur nie ominiesz. Pewnie, ładniejsze są 19" czy 20" ale z komfortem podróżowania (również psychicznym) ma to niewiele wspólnego.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ciekawe, że 20 cali nic nie zwieksza skoro zanjomy z poznania mający 18 cali ostatnio przy wymianie opon znalazł uszkodzony ( pęknięty ) rant felgi od polskich dróg i jego słowa nawet przed tym ciekawym znaleziskiem sa takie, że na polskie drogi to max 17cali potem to paranoja w jeździe :)

    I ten twój tekst można mieć 20 tylko trzeba starannie dziury omijać to chyba jeździsz 20km/h bo w mojej okolicy drogi sa takie, że jadąc 40km/h po mieście nie jestes w stanie uniknąć nawet 50% dziur zwłaszcza, że 7er jest szerokie i długie i kiepsko jej wychodza slalomy itd :)

    Po trzecie jak kolega wyżej napisał opona jest od amortyzowania uderzeń przy feldze 18 cali jest mało proilu przy 20 nie ma go wogóle :]

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    na 20stach nie jeździłem. Ale na 19stkach jest kawał opony

    cytując z tabeli na forum:


    (245/45/19 i w przypadku szerszej felgi na tyl 275/40/19) -rozmiar z E65 dopuszczalne


    (245/40/20 i w przypadku szerszej felgi na tyl 275/35/20)- rozmiar z E65 dopuszczalne

    gdzie w mniejszych autach standardowa opona ma wysokość 50 czy w przypadku mniejszych aut nawet mniej.

    Poprostu kwestia dbania o auto. Ile razy jechałem np. ze starymi kierowcami gdzie napier.. po dziurach równo. Ja np. wolę po mieście pojechać spokojnie 50-40 jak widzę dziury i je prawie wszystkie wyminąć bez względu na to jaki rozmiar felg mam na aucie. Poprostu trzeba to czuć.

    Jeśli dbasz o samochód i o swoje felgi to napewno ich nie uszkodzisz. Jeśli nie będziesz dbał to lipę możesz mieć nawet na 16stkach.

    Wystarczy spojrzeć ile na forum jeździ 7mek na 19stkach czy 20stkach Ci ludzie masochistami raczej nie są.

    Nie namawiam was do tego rozmiaru felg tylko walczę ze stereotypem.

    ok. żeby OT nie robić:

    Seba i jak oglądałeś tą 728? uważaj bo ładna jest a może Ci czmychnąć przed nosem!

  5. #25
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,965
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W tej pierwszej 728 siedzenia sa zmieniane poniewaz maja dluzsze siedzisko (to byla jedna ze zmian po lifcie - 1998 rok) a auto jest z 1996.

    Co do tych 20tek - z checia bym sie nimi zaopiekowal ;D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    27
    Niestety ale przez cały tydzien byłem w robocie do 22 taki sezon.
    pozatym daleko to raz a nie lubie sie wku... na ludzi za to ze leszcza szukaja.
    dwa to jednak to jest 96 i wszytsko jakies takie zaladne

    dzis ogladalem

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9271367

    podjechalem bo mam 25 km. mialbyc tylko blotnik malowany a co sie oakzalo naszczescie mam miernik
    caly przod walony drzwi nie zamykaja sie tak jak powinny . tyl walony widac niepoprawnie zatarta szpachle na tylnych blotnikach,
    a burak ktory prowadzi nawet nie podszedl.
    jak sie zapytalem z ktorym z Panow rozmawialem przez telefon to zapadla niezreczna cisza

    co do tej 728 z Bytomia to moze ma ktos calkiem niedaleko? Czy jezeli opis jest zgodny ze stanem faktycznym to czy naprawde auto 13 letnie jest warte tej ceny?

    Co do dyskusji na temat rozmiaru felg to prawda ejst taka ze rpzy zachowaniu tej samej średnicy koła czym wieksza felga tym mniejszy komfort , wieksze zuzycie zawieszenia oraz wieksze prawdopodobienstwo uszkodzenia felgi na takiej samej dziurze.
    Jak ktos powyzej powiedział poraw fizyki nie oszukasz.
    a jakbym bral ta na 20zoll to napewno sprzedalbym je i zalozyl ladne 18
    co polskie drogi to polskie drogi a co wkurzanie sie i naprawa felg i ksozta to koszta

    kiedys do mojego kumpla przyjechali goscie na 20 zoll i na tylnej kanapie 2 fele lezaly kumpel mowi ladne fele kupiliscie a oni ze nie kupili tyloko to zapas bo jak dziura to kolo do wymiany

  7. #27
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,965
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez seba124

    dzis ogladalem

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9271367

    podjechalem bo mam 25 km. mialbyc tylko blotnik malowany a co sie oakzalo naszczescie mam miernik
    caly przod walony drzwi nie zamykaja sie tak jak powinny . tyl walony widac niepoprawnie zatarta szpachle na tylnych blotnikach,
    a burak ktory prowadzi nawet nie podszedl.
    jak sie zapytalem z ktorym z Panow rozmawialem przez telefon to zapadla niezreczna cisza

    Wyluzuj, moim zdaniem to tylko kosmetyczne poprawki :/ A tak nawiasem mowiac taka sytuacja spotka cie na pewno jeszcze nie raz. Co niektorzy twierdza ze nie ma sie czego czepiac i wszystko jest cacy ......
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    27
    wiesz mowisz wyluzowac tylko jak człowieka sie pytam gdzie był robiony bo w kasze sobie dmuchać nie daje i dosc prosto w sluchawke kłamie.

    co do tej z 96 co wam zapodalem linka jest warta swojej ceny?
    troche sie obawiam ze to juz rocznik starszawy tzn bralem do tej poty roczniki 99 max 98 pod uwage fakt 2-3 lata roznicy ale zawsze

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    teraz dopiero zobaczyłem, że to 96' no ale lepszy 96' w dobrym stanie niż gruchot z 98'

  10. #30
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ja tam jestem uczulony na to jak ktos pisze "nic nie stuka nie puka" nie wiem czemu ale do tej pory jakoś sie sprawdzało ;D nie chce robić offa ale wejdzie sobie na allegro na samochody i wpiszcie w wyszukiwarce "nie stuka nie puka" zaznaczcie zeby szukało też w opisach i zobaczcie.. wynik imponujący :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •