Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [opony] ZAPASOWKI z 7er

  1. #21
    Właśnie takiej dyskusji chciałem w tym wątku uniknąć. Moim zdaniem prawda leży jak zwykle po środku, ale z samej tylko obserwacji opony można łatwo wywnioskować, że najgorsze są promienie słoneczne (UV). To one w głównej mierze odpowiadają za szybkie zużycie powierzchni zewnętrznej opony. Koło zapasowe, leżące w suchym bagażniku z pewnością nie ulegnie takiej degradacji. Przypuszczam, że trwałość opony, która przez powiedzmy 10 lat leżała w bagażniku, będzie jednak niższa niż opony nowej, ze względu na pozostałe czynniki takie jak zmienność temperatury i wilgotności. Konkluzja jest taka, że taka opona z zapasu będzie lepsza od opony używanej (która to w naszych warunkach rzadko ma mniej niż 5 lat) ale na pewno nie przebije właściwościami opony nowej (mniejsza elastyczność gumy, a co za tym idzie - szybsze zużycie i raczej gorsza przyczepność).

    Reszta to tylko sprawa ceny, jaką należy uiścić za taką oponę.

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Ok ale przecież wszyscy wiedzą, że takie opony się nie nadają do codziennego użytkowania mimo, że są nowe. Niektóre nie były wyciągane z aut nigdy i leżą w bagażniku nieruszane od 10 lat i lepiej
    Ale czy ktos kogos do czegos zmusza??
    Jesli ktos nie chce / boi sie / lyknal bajer rozpowszechniany przez producentow nowych opon o rzekomych 3 latach przydatnosci ;D / nie ma ochoty / itp. jego prywatna sprawa

    Temat powstal po to zeby ktos kto chcialby sobie skompetowac pare lub pozbyc sie jak to nazywacie starego kapcia uszczesliwiajac mniej lub bardziej kogos innego :]

    p.s: osobiscie wole 10-letniego Dunlopa jak nowa Sunny/Infinity/Wanli i inny tym podobny szajs ;)
    Nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja sam nie wierzę w te bzdury, o takich rewelacjach zaprzeczają nawet na serwisach ogumienia ale jeżeli chodzi tylko o solidnych producentów.

    Nie chodzi mi o wiek opony ale o fakt, że jest ona zleżała...
    No i zmuszać nie zmusza. Ale kto powie klientowi, że to właśnie takie a nie inne opony? Jak ktoś się zna to spojrzy na datę produkcji ale jak ktoś jest zielony?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    Witam koledzy!! Ja mądrzył się nie będe w tym temacie bo to nie ma sęsu. Ilu forumowiczów tyle zdań na temat używanych opon , jak ktoś ma piter gruby kupuje nowe jak nie szuka używek! Ja powiem tylko tyle NIEżLE żYJE Z UżYWKI :papa: i NIGDY NIE JEżDZIłEM NA NOWYCH OPONACH! Pozdrawiam :papa:
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    co do tematu to ja mam na zapasówce
    215/65/16 z felgą rad styling 61 (taka jak u kolegi Damiasa), nóweczki nieśmigane :D jak ktoś chce to tą felgę za jakąś małą dopłatą mogę zmienić na zwykły styling - 6

    Mam też w zanadrzu oryginalną 235/60/16 z 750tki kolegi w bardzo dobrym stanie.

    Jak coś to pw



    --------------------

    edit: Sorki za wprowadzenie w błąd felga, która została mi w garażu to niestery styling 6. 61 już sprzedałem :(

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja mam na zapasie nowiutką michelin pilot 235/60/R16 i takiej drugiej bym poszukiwał z chęcia musi byc tylko pełna rzeźba bieżnika :)

  6. #26
    Vip Vip Awatar NoVy
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    495
    BMW
    Było : E38 2.8 iA/ Było : E32 4.0 V8/ Obecnie : ///M3 e46
    Skąd
    Wrocek City / Southampton
    witam kolegow :) jesli chodzi o moj zapas to posiadam oponke ktora nie ma przejechanego ani jednego km a jest to oponka PIRELLI P6000 235/65R16 naprawde ma 100% miesa na sobie :D Pozdrawiam !!!









    r
    Wieśniactwo to stan umysłu nie miejsce zamieszkania .........

  7. #27
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Ta akcja to prawdziwa bzdura czytam to i nie wieŻe ............... pozdrawiam

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    your choice, your life, your decisions

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez wisior
    Ta akcja to prawdziwa bzdura czytam to i nie wieże ............... pozdrawiam
    Po pierwsze uzasadnij, po drugie "wierzę"......

  10. #30
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Ostrzeżenia zostały a moich postów nie ma ciekawe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •