Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] uszczelka pod głowice M30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz

    [mechanika] uszczelka pod głowice M30

    witam! Panowie licze na waszą pomoc oraz dobre rady. szykuje mi się wymiana uszczelki pod głowice - juz nie bede opisywał z jakiego powodu poniewaz krew mnie zalewa jak soobie pomysle o tym fakcie.... przy wymianie uszczelki pod głowice, wystarczy splanować głowice i to wszystko ?? czy jakies wazne czesci warto by wymienic. Chodzi tu o silnik M30B30. Napiszcie mi swoje spostrzezenia na temat wymiany uszczelki pod glowice. pozdrawiam serdecznie i licze na pomoc. P.S ile kosztuje planowanie glowicy??

  2. #2
    Planowanie głowicy to koszt 60- 120 PLN. Zależy co wyjdzie.

    Jesli wcześniej miałeś jakąś kiszkę z silnikiem, to oddaj ja do gruntownego sprawdzenia - chodzi mi o próbę szczelności (około 100 PLN)

    Regułą jest, że zawsze wymienia się uszczelniacze zaworowe (około 3PLN za uszczelniacz) i należy sprawdzic stopień zuzycia wałka. często się wyciera, a wiadomo - M30 nie jest juz świeże :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    o to chodzi ze glowice mam w stanie idealnym. była robiona przez poprzedniego właściciela w profesionalnej firmie (są plomby). rozbieralismy glowice i waleczki, zawoory itd jak nowe, takze glowica jak i caly silnik miodzio...
    pewnego dnia...
    moj ojciec pojechal moim samochodem bo ja nie mialem czasu wymienic oleju i w warsztacie na cieplym silniku kretyni wyciagneli olej od gory... nawet go nie spuszczali i dolali cale 6 litrow. przez tych idiotow poszla mi uszczelka pod glowice i mam teraz olej w ukladzie chlodzenia....myslalem ze ich zamorduje za ten numer... trzeba byc kompletnym debilem zeby taki numer zroobic, tymbardziej ze czlowiek dba o auto jak o dziecko doslownie:( a tu taki numer... czeka mnie wymiana uszczelki i odrazu chcialem powymieniac i posprawdzac wazne elementy glowicy dlatego czekam na wasze podpowiedzi na co zwrocic uwage. czy ta akcja mogla spowodowac jakies uszkodzenia w silniku procz tej uszczelki i płukania ukladu chlodniczego??

    przy okazji jezeli ktos ma taka wiedze niech napisze jakie czesci warto wymienic przy wymianie uszczelki i planowaniu... skorzystam z okazji i wyremontuje co się da zeby smigala jak nowka z salonu:) pozdrawiam

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez zIeLoNy3000
    ... jakie czesci warto wymienic przy wymianie uszczelki i planowaniu...
    Porócz tego co napisałeś i śrub + uszczelek które należy rozkręcić, pozostałe części zweryfikuja Ci szlifierze. To oni powiedza co jeszcze należy dokupić
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •