Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Panowie mam dylemat , szybka zmiana planów..

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK

    Panowie mam dylemat , szybka zmiana planów..

    Słuchajcie , jak wiele osób już wie poszukuję 728 (głównie w Niemczech) aby kupić np za 2 miesiące. ale...

    Otóż mój dylemat wygląda następująco.
    Zastanawiam się nad kupnem 728 w Anglii i to teraz, (ogólnie wracam do Polski na stałe za ok 1 rok) więc jakbym kupił w Niemczech to musiałbym przez rok w Anglii jeździć nie-anglikiem.
    lecz
    po powrocie do Polski kupiłbym 728 z Niemiec.

    i to są Moje pytania do was , proszę napiszcie co o tym sądzicie:

    - czy będę miał problem ze sprzedażą później auta ? (nie ważne gdzie, Polska lub Anglia)
    - czy będę miał duże opłaty (tu głównie do fachowców z kierownicami po prawej stronie )
    - jak wygląda rejestracja takiego auta i ile trwa
    - Co w ogóle o tym myślicie. czy to dobry pomysł ??

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jezeli wracasz za rok to kup sobie spokojnie (tylko po okazyjnej cenie) anglika i potem go sprzedaj za te same pieniadze albo z zarobkiem w PL - ktos sobie kupi do przekladki albo na czesci, wazne zeby bylo bogato wyposazone. Tez chcialem tak zrobic ale niestety wczesnie opuscilem wyspy i juz nie mam takiej mozliwosci :( Oplat nie poniesiesz raczej zadnych tylko tyle co w GB za TAX i MOT, pozniej za podroz do PL promem i za paliwo.. ale mysle ze jak dobrze auto kupisz to Ci sie zwroci nawet jak je bedziesz sprzedawal po roku :)

    Pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Spokojnie kupuj w Anglii, ja miałem okazje chciałem kupić piękną 740 spozniłem się jeden dzien i kupił ją inny polak za 2 dni była na allegro wylicytował ją ktoś za 15 k PLN pewnie do przekładki bo była wypas. Kosztowała 1200 funciaków.

    MOT + TAX i jezdzisz.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    elllooooo
    karbi
    napisz ile lat masz prawko i ile znizek?
    jest bardzo tanio nie przejmuj sie.......zawsze pomoge jak trzeba ;D ;D ;D ;D
    wal z pytaniami smialo jak trzeba. :D :D :D

    :papa: :papa: :papa:
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    Kurde Chłopaki no to dzięki :) decyzja zapadła, max 2 tygodnie powinienem się pochwalić nowym nabytkiem.

    Ariel :
    prawko mam 6 lat a zniżek to chyba tylko 20% albo 25% muszę sprawdzić.

    Że też wcześniej na to nie wpadłem ... teraz muszę jakąś sztukę znaleźć ..

    jak coś macie chłopaki to podpowiadajcie.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Dwie uwagi:

    1. co do odsprzedania w Polsce z krociowym zyskiem to bym trochę ostudził głowę... Nie mówię, że nie ma ludzi którzy na podobnym manewrze mogli zarobić. Ale czy wyjdzie się na tym do przodu za rok, to zupełnie inna sprawa.
    Czy ktoś z Was wie jakie wtedy będą kursy walut, jakie ceny paliw, podatki, ogólna sytuacja gospodarcza (np. bezrobocie)? Jak ukształtują się ceny używanych aut na rynkach ościennych? Przecież to wszystko będzie miało bezpośredni wpływ na cenę jaką uda się wziąć za auto tutaj - a przez rok wiele może się wydarzyć (przykład: początek 2008).
    Nie znaczy to, że kupno E38 w UK ogólnie musi być złym pomysłem - to już dużo szersza kwestia.

    2. Krabi, jesteś wielkim optymistą... ;) Od decyzji do znalezienia/kupienia właściwej sztuki może zejść "trochę" więcej niż 2 tygodnie ;D Np. moja średnia to gdzieś między pół roku a rok...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Dwie uwagi:

    Od decyzji do znalezienia/kupienia właściwej sztuki może zejść "trochę" więcej niż 2 tygodnie ;D Np. moja średnia to gdzieś między pół roku a rok...

    ale michal pojechales, ja nigdy nieszukalem auta dluzej niz 2tyg :D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    No wiem, każdy ma swój "styl" szukania/kupowania aut... :) Ja bywam "drobiazgowy" w tej kwestii, zwłaszcza co do opcji wyposażenia ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja jestem niecierpliwy ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    Wiem Michał że więcej :) ale na tą wystarczą sądzę ok 2 tygodnie :)
    na egzemplarz który będzie miał kierownicę po lewej stronie przeznaczę znacznie więcej czasu.

    Tu będę potrzebował sprawnej 7, nie musi mieć navi, elektronicznej klimy itp.
    to ma być samochód na rok który ma być dobry technicznie. nic innego.

    To samochód tymczasowy, nawet niech na nim stracę to i tak taniej wyjdzie niż wypożyczenie auta na rok ;D

    a pozwoli mi to się oswoić z 7.
    Poza tym gdy lecisz do Polski samolotem to naprawdę malutko bagażu można zabrać, a ja planuję przyjechać za 1,5 miesiąca.

    ztąd takie moje pytania bo wydaj mi się, że to chyba w miarę rozsądny pomysł. Ale potrzebowałem Waszego wsparcia :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •