Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E38 3.0 Uszczelka czy remont ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    E38 3.0 Uszczelka czy remont ?

    3 tygodnie temu zakupiłem e38 3.0 benzyna ,po przejechaniu 200 km od momentu zakupu zaczeła łapać temp po odkreceniiu korka chłodnicy zaczeło wyrzucać wode...odczekałem chwile dolałem wody i dalej jechałem temp w normie po jakims czasie znowu to samo i tak pare razy...az w końcu straciła kompresje pedał w podłoge samochód jak by stracił moc po korkiem mleko ,podczas jazdy gdy widziałem że temp dochodzi do czerwonego pola zatrzymywałem sie i gasiłem zeby nie przegrzać drodzy koledzy jak myślicie czy to kwestia splanowania główcy oddania na szczelność wymiana kompletu uszczelek zalania olejem zmiany filtrów...czy raczej coś poważniejszego?? Jutro wstawiam do mechanika chciałbym mniej więcej wiedzieć na co mam być przygotowany...prosze o pomoc :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Witam!

    Miałem kiedyś podobnie w e34 i okazało się że to właśnie była uszczelka. Twoje objawy a zwłaszcze to mleko pod korkiem wskazują właśnie na to. Koszt samej części stosunkowo niewielki. Po wymianie pomogło. Nie dymi Ci na biało? Nie wyczuwasz zapachu płynu w spalinach? Sprawdź jeszcze ewentualnie te objawy. Jeśli się obawiasz konieczności remontu silnika to sprawdź dla świętego spokoju kompresję w garach.

    Natomiast bądź ostrożny z tym dolewaniem wody, bo chwila odczekania może czasem nie wystarczyć. Zbyt duża różnica temperatur może w skrajnym przypadku doprowadzić nawet do pęknięć. Układ chłodzenia trzeba dość ostrożnie traktować, bo można czasem sporo zaszkodzic

  3. #3
    Co by nie mówić - bez rozbiórki góry silnika się nie obędzie, a straty bedzie można oszacowac dopiero po zdjęciu głowic

    Przypadek każdy jest inny, a nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci co poszło

    Inna sprawa, to czy nie taniej i łatwiej wymienić silnik. 3.0 jest dość sporo na rynku, a i od angola pasuje, tylko otwór na rozrusznik trzeba wywiercić ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    a dlaczego stało sie tak ze straciła kompresje i nie miała siły jechac zatarło sie coś czy poprostu wydmuchało uszczelke ??przepraszam jeśli w śmieszny i mało sprecyzowany sposób pisze ale nie mam wiedzy technicznej.Co mogło sie stac w najgorszym wypadku i jakie mniej więcej koszta...Robocizne mam za darmo bo przyjaciel jest naprawde dobrym mechanikiem a czesci na max zniżki w inter cars na firme wiec to mały problem ale orientacyjnie panowie co w najgorszym wypadku mogło sie stać z silnikiem??...

  5. #5
    heh.... W najbardziej optymistycznym planowanie głowicy i wymiana uszczelki. Wariant pośredni to wymiana pękniętej głowicy, a wariant skrajny to zatarte tłoki wraz z uszkodzeniami głowicy.

    Musisz wiedzieć, że jak wskazówka wychodzi poza pionową pozycję to temperatura przekracza 120 stopni. Dolewanie wody przy tak wysokiej temperaturze to skazywanie głowicy na poważne naprężenia prowadzące wprost do pęknięcia.

    Tak jak mój imiennik napisał - bez demontażu górnej partii silnika niczego się nie dowiesz.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Co by nie mówić - bez rozbiórki góry silnika się nie obędzie, a straty bedzie można oszacowac dopiero po zdjęciu głowic

    Przypadek każdy jest inny, a nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci co poszło

    Inna sprawa, to czy nie taniej i łatwiej wymienić silnik. 3.0 jest dość sporo na rynku, a i od angola pasuje, tylko otwór na rozrusznik trzeba wywiercić ;)
    My coś o silnikach z angoli wiemy ;) jeszcze raz dzięki Sylwek 7 Mięsny i Zaraza wcale sie nie baw tylko szukaj motora 3.0 V8 kupisz naprawde w smiesznych pieniądzach dla przykładu ja kupiłem M60B30 ze skrzynią 5HP18 za 1300 PLN faakt skrzynia była uszkodzona o czym sprzedający uprzedzał ale silnik do dziś mam banan na gębie
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez -czarek-
    ...wcale sie nie baw tylko szukaj motora 3.0 V8 kupisz naprawde w smiesznych pieniądzach dla przykładu ja kupiłem M60B30 ze skrzynią 5HP18 za 1300 PLN..
    Uszczelki + obróbka głowic to juz jest koszt około 1300, więc nie bardzo jest sens się babrać...

    Dobrze byłoby przed zakupem silnika móc się przejechać "dawcą" - choc wiem, że bardzo często jest to niemozliwe :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    wczoraj samochód zaprowadziłem do mechanika normalnie odpala nie słychac dołu silnika powiedział ze tylko uszczelki głowica olej filtry i uszczelniacze zaworowe i bedzie chulać :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    29
    jesli tak ci mechanik powiedzial nie rozbierając , to moze jeszcze sie nie ciesz :( ale skoro pali i jeździ to faktycznie moze tylko uszczelka i planowanie-o tym nie zapomnij bo juz widzialem magików co robią b.tanio ale bez planowania i po miesiacu lub dwóch powtórka z rozrywki :( :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    ten mechanik to mój kolega dobry naprawde dobry fachowiec powiedziałem ze zdejmie głowice odda na planowanie na szczeloność wymieni uszczelniacze zaworowe pierścienie założy uszczelki geotze czy jakos tak bo nie pamietam dokładnei nazwy zaleje nowym olejem zmieni filtry po takiej naprawie jka myślicie ile sie bedzie dobrze sprawował silnik ?? jeśli wszystko bedzie dobrze naprawione ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •