Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: E38 3.0 Uszczelka czy remont ?

  1. #11
    Z tego co piszesz, to wygląda solidnie

    Uszczelki Goetze to naprawdę wysoka liga

    Teoria (TIS) mówi, że należy wymienic śruby głowicy, ale praktyka podpowiada, że można ten krok omimąć, niemniej ja namawiam. Kosz to około 100 PLN na głowicę

    Działaj!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Po tym,jak kiedyś urwała mi się szpilka w Renault Megane zawsze zakładam nowe szpilki :) koszt nie jest tak wielki a jak spokojnie się dokręca na wskazane momenty i kąty..... :) podobnie jak Sylwek gorąco namawiam na wymianę :D

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    witam dzis zdjeliśmy pokrywy i co sie okazuje w głowicy nie ma błota są bardzo minimalne slady wody praktycznie znikome samochód odpala wkreca sie na obroty mechanik strwierdził ze może to jednak nie uszczelka pod głowicą...lecz wydarzyły sie następujace rzeczy...zawiesił sie termostat zaczeła sie grzać ,wysoka temperatura uszkodziła chłodnice oleju jedoczneśnie przez wysoką temperature silnik zosatał wprowadzony w tryb awaryjny i stąd spadek mocy...co mysliscie o takiej wersji wydarzeń , forumowicze pomocy :)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez Mikołaj
    wysoka temperatura uszkodziła chłodnice oleju
    czy to Twój mechanik wysnuł tak nieprawdopodobną teorię?
    co do trybu awaryjnego z powodu przegrzania to też.....przemilczę.... :D jak dla mnie szukaj mechanika bardziej stąpającego po ziemii i mającego trochę więcej obycia warsztatowego....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •