Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: [mechanika] NO I ZONK !!!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn

    [mechanika] NO I ZONK !!!!

    przegoniłem dziś swoją e32 i zauwazylem ze wyje, jak stary polonez ale jest to charakterystyczne wycie automatu... przyjechalem do domu postała, z deka ostygła i nie bylo slychac wycia, przejechalem 30km, polatalem troche bokami po szutrze i znow sie zaczęło :(... po tym jak dodalem gwałtownie gazu to najpierw głośniej zawyła a pózniej przyspieszyła ale tak nie zbyt ...

    Cieknie mi z pod niej, przebieg to 315tkm, moze juz pora na olej w skrzyni, a moze tylko dolac i ogarnąć czy cos to da ??? zakupic litr longlife dolac az sie przeleje i zobaczyc co sie stanie, czy moze pojechac i wymienic olej i filtr na nowy, przy okazji olej w moście.

    te wycie jest podobne hmm reduktora w aucie terenowym ...

    moje bmw to e32 z 1993 roku, 3.0 v8 automat 5 biegowy z trybami S,E,*.

    jak juz bedzie trzeba zmienic to brac orginał czy moze dextron III

    troche przeciąga biegi, delikatnie szarpie jak zmienia biegi i jak puszczę gaz to chamuje silnikiem a nie bylo tego jak ja wziąłem... 1000km i po skrzyni ???? "toć to BMW"

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    o traktowaniu i umieraniu skrzyń mogę co nieco tu przez swoją głupotę wnieść do tematu......

    Kawa stoi i obok, a w jej fusach widzę że bardzo źle się ze skrzynią swoją obchodzisz... oj biada tak postępującym... biada.... a raczej bieda.... :/

    1. wymień olej ATF Dx II będzie ok (przynajmniej do 4HP22/24 - zresztą, na forum temat pewnie nie raz wałkowany)
    2. wymień filtr
    3. sprawdź skąd cieknie: może korek do wymiany lub simmering

    Tak czy inaczej na warsztat - mi to wycie kojarzy się z niskim poziomem oleju - skrzynia/olej nagrzewa się i rozchodzi po skrzyni, wówczas zachowuje się ona tak a nie inaczej. Sprawdź zatem poziom oleju, i dolej zanim zaczniesz dalej ścigać cienie Subaru.... :razz:
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    wieklie dzięki, niestety dopiero za dwa tygodnie sprawdzony człowiek od BMW wraca z urlopu, gmerał przy E38 5,4 i 2,8 mojej siostry wiec i z tym sobie poradzi. Szczerze mówiąc nie robił bym tego ale auto mi się podoba i prawdopodobnie juz u mnie zostanie na długoo

    a co do subaru to twarde to i nie wygodne, jak juz gonić to 7er 5.0 lub 5.4


    wiec moje 7 jedzie za dom, w czereśnie i czeka tam na mechanika skąd daj Bóg wróci z nowym olejem, zawiasem, tapicerką i kołami :D

    NIE CHCE ZACZYNAĆ NOWEGO TEMATU WIEC ZAPYTAM TU :
    Czy kanapa od longa będzie mi pasowała do mojej bety, ta którą mam na oku jest elektrycznie regulowana i zagłówki i jeździ siedzisko ( oczywiście wiem ze boczki nie beda pasowały na tylnie drzwi ) ale cała reszta powinna być ok

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Skoro juz wiesz że to skrzynia wyje....podobnie może zmylic jak zacznie wyc pompa od wspomagania.

    Skoro masz silnik v8, a skrzynia 5cio biegowa, to masz automat 5hp18 - tu (co się amato myli) olej dextron II skrzynię dobije - sam już pare razy widziałem jak zalewali błędnie DX II i automat się przymulał i szarpał strasznie, a po zmianie na DX III wszystko wracało do normy.
    Tu masz (jeśli tabliczka czarka na skrzyni) do zalania Dx III.

    Skoro już coś będziesz robił, to nie baw się w dolewki, tylko po prostu wymień olej + filtr + uszczelka. Przy wymianie statycznej wejdzie Ci ok. 5-5.5 L oleju, chyba że go już masz na tyle za mało, że troche więcej może być potrzebne.

    ----------------------
    Co do tapicerki, to nie mierzyłem kanap, ale na oko wyglądają na taką samą długość - właśnie jak juz sam wspomniałeś tapicerka drzwi nie pasuje, bo tylne są o te kilkanaście cm dłuższe.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    nie wiem czy to jest 5 biegowy automat, tak mi powiedział sprzedający :)
    od góry mam P,R,N,D,4,3,2,1 no i S,E,* wiec chyba to jest piątka.

    to pompa wspomagania tez moze tak wyć, ale mi to bardziej na skrzynie wyglądało...
    wymienie olej filtr i uszczelkę, jak bedzie dalej czasem wyło to ogarniemy pompę.

    to brać dextron III nie bawic sie w orginalny BMW ??

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez zydu
    to brać dextron III nie bawic sie w orginalny BMW ??
    Jeśli masz oryginalny olej, to po co takie pytania ? ;)

    Z tego co wymieniłeś, to masz skrzynię 5hp.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez zydu
    to brać dextron III nie bawic sie w orginalny BMW ??
    Jeśli masz oryginalny olej, to po co takie pytania ? ;)

    Z tego co wymieniłeś, to masz skrzynię 5hp.
    nie nie mam narazie nic hehe narazie planuje, a działąć bedę jak magik ot bmw wróci z urlopu :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Tak się zastanawiam czy my aby nie mamy podobnego problemu... tzn. ja teraz po zmianie skrzyni... tyle że ja to wycie to wiem że silnik mi wyje - efekty po rozgrzaniu są jak u Ciebie - tzn. przeciąga, szarpie i hamuje silnikiem (zauważalnie) - zupełnie inaczej pracuje jak moja poprzednia skrzynia. I nie podoba mi się to... tyle że u mnie jest po owej wymianie więcej efektów (czy raczej defektów)

    Swój problem opisałem w innym wątku http://forum.7er.pl/mechanika-skrzyn...nie-vt8802.htm dopiero przed chwilą skojarzyłem że przecież coś podobnego niedawno opisywałeś ;) z tą różnicą że u mnie póki co nic nie cieknie, ale olej jest na minimum.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    mam nadzieję ze w tym tygodniu ( znaczy sie następnym ) bede mógł postawić auto do mechanika na robote

    skrzynia ( olej filtry uszczelki )
    silnik ( olej, filtry, uszczelki, świece, pompa oleju )
    zawias ( tył kompletny )
    malowanie ( listwa pod lampami z tyłu, i błotnik bo rudy wylazł przy wlewie )
    wydech cały do wymiany, roboty bo głosno chodzi


    skrzynia mi hamuje na niskich biegach jak puszczam gaz, niby to wina malej ilości oleju i tego ze jak sie "rozchlapie" po skrzyni to w ogóle jest zle

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    ja swojej więcej jak do 80 (z górki) nie rozpędziłem - nie dlatego że się nie da, tylko mam miękkie nogi i żołądek w gardle jak pomyślę że już mnie ta skrzynia kosztowała ~5.000 a kłopotów widać coraz więcej!

    Nie chodzi o kasę, chodzi o fakt że moje auto ma przejechać 10.000 km bez zająknięcia kiedy mi się tylko zechce robić sobie przejażdżkę - a teraz to ja się bałem odstawić ją na warsztat (raptem 4-5km) ... ale dolałem oleju i odstawiłem - teraz niecierpliwie czekam....

    Najgorsze jest oddawać auto na warsztat jak ma się urlop... człowiek nie ma co ze sobą zrobić, kawa za kawą, ciągłe spoglądanie na zegarek ... i ta myśl "czy to aby już koniec auta, portfela... a może problemów"? Same niewiadome, wiadome jest tylko że cyfry rosną i te na zegarze i te na paragonie.... :/

    Boli mnie to że zajechałem poprzednią skrzynię, do dnia śmierci była cacy, miodzio! A kasa miała pójść na wypieszczenie detali, tu i ówdzie lakieru, nowe koła..... ku...wa... :(
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •