Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: [mechanika] NO I ZONK !!!!

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Nie przesadzaj. Trochę to wyolbrzymiasz. Nie uważam, że jestem złym właścicielem, dbam o swoje auto. To, że miałem mały wyciek i muszę dolać trochę oleju nie świadczy o tym, że moja skrzynia jest w złym stanie albo o nią nie dbam. Dziennie robię tym autem około 10-15km i nie są to przebiegi przy których musiałbym ekspresem dolać oleju bo mi skrzynia padnie za chwilę. Szarpanie przy wstecznym występuje rzadko i zdarza się tylko w momencie gdy szybko muszę z "D" przerzucić na "R". Poza tym skrzynia zachowuje się bardzo dobrze. Nie uważam zatem, że niedługo będę musiał oddać auto do mechanika albo wymieniać skrzynię.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Nie uważam że samo się naprawi. Wymienię olej i jeżeli nie przyniesie to określonego rezultatu to nie będę remontował skrzyni która póki co jeździ zmienia biegi nie szarpie tylko świszczy na zimno i na wstecznym ciągnie tylko po chwili (5 sek).Jeżeli jej żywot się skończy to się tym zajmę odbuduję ją od początku.A autka i tak nie zamierzam sprzedawać chyba nigdy ;)

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Wymieniłem olej po małych przejściach objawy ustały.
    Przejścia o jakich mówię to ustalenie poziomu oleju.
    Początkowo wlałem ok. 6,5 litra i już było ok, ale po pewnym czasie znowu zaczęło żezic na zimnym.
    Uznałem że oleju może być mało chciałem dolać. Ja siedziałem na górze o mój brat w kanale olej był na bank zimny bo na dworze -20 ;) sprawdzamy stan (oczywiście na zapalonym i po przejechaniu po wszystkich biegach) a oleju jest tyle że się leje.

    Uniosłem wtedy delikatnie tył auta i przestało cieknąc na tyle by wykręci korek ale i tak oleju było dużo.
    Dopiero w momencie gdy włączyłem R usłyszałem że wyssało wszystko a mój brat krzyczał "lej,lej!" dolałem jeszcze 1,3.
    Teraz dopiero wiem że jeżdżę 740 jest cichutko zero szarpnięć i mam wrażenie że dużo lepiej przenosi moment :)

    Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości czy zmienia olej to ja mówię TAK!!!!

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    aha, czyli jak mi rzęzi w okolicy skrzyni na zimnym dopoki sie nie rozgrzeje , szarpie na wstecznym gdy go załączam badz na ,,D", jak mi czasami zmiana biegu sie opoznia, tylko na zimnym to mowicie ze najlepiej wymienic olej??Bo kupiłem olej, 1litr, i moglbym go dolac do skrzyni dopoki nie wymienie go całego??Nic by sie nie stało, czy moze nie wiadomo jak sie zachowa po dolewce swieżego oleju??Co radzicie?Skrzynia 5hp30
    ...ther's no better way to flyy...

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź
    U mnie są jednakowe objawy. Jak wrzucę R to też się zastanawia, czasem muszę dodać gazu żeby ruszyła i też jest czasami takie dziwne walnięcie, tylko ja myślałem że to bardziej od podpory bądź krzyżaka. U mnie tez słychać takie dziwne wycie i to podobno jest jakieś łożysko ale ja na razie tak jeżdżę bo to tez jest podobno przypadłość tych skrzyń. Wlewa się się inny olej jak są różne kolory tabliczek??
    U mnie się też trochę poprawiło po wymianie oleju ale nie wiedziałem że się wlewa rożne oleje do 5hp30 , to może ja wlałem nieprawidłowy ? hmmm

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    z tego co wiem to zalezne jest od koloru tabliczki na skrzyni, ja mam zielony o zalecany jest ATF jakis, niektorzy maja czarne i zalecaja niby Dextron.Byłem u chłopakow w koszalinie, ktorzy robia tylko BMW i nic innego i powiedzieli mi ze leja do kazdej skrzyni Shella i ze jeszcze nikt nie narzekal, jest on drogi ponoc, ale nikt jeszcze nie przyszedł do nich z reklamacja skrzyni.Mi tez sie wydaje , ze ten olej jest dobry do kazdej skrzyni, wszystkie skrzynie sa zbudowane na tej samej zasadzie w bmw.A i tak najwazniejsza jest czesta wymiana oleju bo wtedy jest zachowana czystosc skrzyni i dobra przepustowosc filtra oleju.Ja mam przebieg kolo 250k km i szczerze to sie troche boje wymieniac bo nie wiem kiedy był wymieniany i o ile był wymieniany, ale jak nie wymienie to bedzie tylko gorzej, a jak ma skrzynia isc do remontu to i tak pojdzie.Wymienie na Shella
    ...ther's no better way to flyy...

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź
    Wiesz wymiana na pewno tylko polepszy sytuację , na pewno nie zaszkodzi. Musze zobaczyć w takim razie jaka ja mam tabliczkę i wlać prawidłowy olej, to może jeszcze się poprawi , co prawda wymieniałem go jakieś 3000 km temu.

  8. #38
    Z00FY
    Gość
    Podpinka: skrzynia 5hp30 w m60b40 jezdzi na dextron III. U mnie tez wstek ma poltorej sekundy opioznienia ale jedzie bez gazu pod mała górkę. Jurij prawdopodobnie masz kosz sprzęgłowy do wymiany od biegu wstecznego, sprawdz tez czy akumulator masz dobry i elektrozawory sie otwierają. Ja zamierzam to zrobić odrazu ponieważ po wymianie oleju zobaczyłem znaczną poprawę. Natomiast nie chcę popalic tarczek bo 2500 zl mnie skubnie nowa skrzynka. Do limuzyny tylko automat pasuje o ktory trzeba dbać. Taniej wychodzi kupno jakiejs e30 do zabawy niz katowanie 5hp30. pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •