Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: [mechanika] NO I ZONK !!!!

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Skąd pewność że to jest na bank odpowiedni olej to była twoja pierwsza wymiana czy robiłeś już jakieś przedtem. ;)
    A i czy na bank masz czarna tabliczkę na skrzyni bo jak masz zielona to trochę inaczej? ;)
    Co jest w takim razie przyczyną wycia na zimnym wcześniej rozumiem ci nie wyło?

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Dlaczego ten olej? Olej wymieniałem w serwisie zajmującym się takimi automatami. Podałem kolesiowi numery skrzyni i kolor na tabliczce (czarny). Powiedział, że to ma być Dextron III i taki kupiłem, zalali i jest ok. Po wymianie oleju i filtra skrzynia pracuje ciszej i nie szarpie tak jak przed wymianą. Olej doradziła mi firma OLPOL z Olsztyna która zajmuje się tylko olejami . Co do wycia to sprawdzę jeszcze raz poziom oleju bo coś mi się wydaje, że jednak jest go za mało... Miałem mały wyciek z korka spustowego. Dokręciłem i nie leci, może trochę ubyło. Jak doleje to dam znać czy się poprawiło.


    Ps. Wcześniej też miałem takie wycie ale mniejsze. Auto kupiłem jak była wiosna. Te wycie u mnie pojawia się gdy temp. zbliża się do 0.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    to wszystko już wiem a jak wyglądał twój stary olej. Czysty?
    Jak ja sprawdzałem stan to było widać ślady opiłków i skrzynia jak włożę 2 manualnie to szarpie i nie chce jechać i na wstecznym jak puszcze hamulec to albo powoli się toczy albo stoi i trzeba jej dać gazu.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ja boje się używać manualnych biegów :D ale jak raz się bawiłem to nic mi nie szarpało. Co do opiłków to zawsze jakieś będą. U mnie jak wrzucam wsteczny to czasem jest mocne szarpniecie ( włączam wsteczny, skrzynia myśli myśli i po chwili bum, i jest wsteczny ;) ) Wymień olej i zobaczysz jaka będzie różnica. Po zalaniu świeżego oleju przez około 200km może szarpać i lekko świrować ale powinna się uspokoić. Daj znać co i jak po wymianie. Mamy bardzo podobne auta.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Bardzo zazdroszczę Ci tego L dołożyć się nie da ;)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    No to widzę panowie że wasze skrzynie prędzej czy później czeka naprawa albo wymiana ...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Dopóki nie przestanie jechać to nie mam zamiaru inwestować a jak padnie to remont bo wtedy to będę pewien że będzie jeszcze długo śmigała

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez beatles86
    Dopóki nie przestanie jechać to nie mam zamiaru inwestować a jak padnie to remont bo wtedy to będę pewien że będzie jeszcze długo śmigała
    no tak - nie chciał bym takiego samochodu kupić ...

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    No to widzę panowie że wasze skrzynie prędzej czy później czeka naprawa albo wymiana ...

    Dlaczego tak uważasz? Może robimy coś nie tak z naszymi skrzyniami i o tym nie wiemy. W takim razie napisz co robimy nie tak?

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jak komuś wsteczny ślizga , biegi mu szarpią oleju ma mało i nic z tym nie robi tylko czeka aż samo się naprawie to życzę powodzenia...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •