Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] Alarm a domykanie szyb

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ elektryka] Alarm a domykanie szyb

    Witam panowie mam pewien problem mianowicie posiadam zamontowany w mojej E32 alarm Seo Dolphin i wiem na 100% ze ma on funkcjie domykania szyb lecz niewiem jak sie zabrac do tego by ja aktywowac...moze ktos robił cos takiego i wie gdzie sie podpiac pod moduł komfortu i w jaki sposób by to działało...pozdrawiam
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Nie wiem gdzie pod moduł komfortu się wpiąć, ale wiem że w zamku masz tą opcję po dociśnięciu kluczyka... zatem moja sugestia - może sprawdź co zwierasz wówczas kluczykiem - empirycznie lub mierząc napięcia i wówczas będziesz wiedział gdzie ów kabelek prowadzi..... lub zrób krosówkę pod klamkę :P (z tym ostatnim żartowałem :] )
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    sterowanie zamkiem z pilota najlepiej podłączyć tak:
    http://bmwe32.masscom.net/johan/remo...e_locking.html

    aby dodatkowo uruchomić funkcję domykania szyb należy we wtyczce X255 do pinu 7 poprzez diodę (zwykłą, chociażby 1N4148) dołączyć przewód na którym pojawia się plus przez dłuższy czas (np. 20 sekund) symulujący trzymanie przekręconego kluczyka. Nawet tanie chińskie alarmy mają dodatkowy kanał na którym da się ustawić trzymanie plusa przez 20 sekund i to w zupełności wystarcza.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A moge zrobić cos takiego u siebie jezeli mam fabryczny alarm ale taki bez pilota ?:) Oczywiscie jakis pilot bym dokupil..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •