Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: E38 M62TU 4,4 'Dziura w obrotach"

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik

    E38 M62TU 4,4 'Dziura w obrotach"

    Jak w temacie M62TU 4,4 .Przy płynnym rozpędzaniu jest OK ale przy rozpędzaniu z "gazem do deski" jest troszkę wyczuwalne że przy ok. 3600obr troche jakby przestawał ciagnąć a jak dojdzie do ok 4100 znów bardziej ciągnie.W okolicy nie mam nikogo wystarczająco "mądrego' żeby podpiąć pod kompa.Będe musiał podpiąć się ale może ktoś ma jakiś pomysł,może ktoś się spotkał z tym albo wie co może być przyczyną.Tak troszkę stawiam że może vanos coś szaleć.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dzwoniłeś wojtas do radka 540?? On powinien wiedzieć jak zwykle :)

    Na vanos bym raczej nie stawiał to prędzej objawiało by się dziura na niskich nie średnich obrotach, a w ogóle mocno słychać u Ciebie vanos na biegu jałowym jak stoisz ??

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Nie dzwoniłem do Radka.

    Vanos szczególnie poprawia charakterystykę przesuwając max. moc i moment we wcześniejsze przedziały obrotów i zarówno przy dolnych jak i górnych podnosi wspomniane wartości,bynajmniej takie ma zadanie aby "wykres" polepszyć.Ale czy to robi czy nie to mechanicznie-fizycznie pracuje-kręci się razem z wałkiem od zera do max obrotów.
    A vanos trochę słychać,jak to przy ponad 200tys. Ale nie na tyle aby było uciążliwe dlatego niechciałbym ruszać,chyba że będzie trzeba.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    to dzwoń Wojtas dzwoń to jak 112 dla tych od V8 :)

    u mnie przy przebiegu 140 tysięcy też delikatnie słychać vanos to ponoć normalka niestety ...

    Fakt, że vanos zasuwa cały czas razem z obrotami ciężko powiedzieć co dolega twojemu M62 to dosyć skomplikowane motory przynajmniej ja dochodze do takiego wniosku ostatnio :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •