Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] NAWIEW

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn

    [mechanika] NAWIEW

    JAK sie mam dobrać do elektrozaworów od klimy/ nawiewu ??

    jak bym nie ustawił to bez przerwy leci mi gorące powietrze na nogi, na szybę i z srodkowych nawiewów, boczne jak zmienię temp to leci z nich taka jak trzeba. Siostra miała e38 5,4 i maiła tą sama kupę, wystarczyło zlutować jakiś drucik przy cewce. czy tu jest podobnie...

    jak wsiadam do auta i wkladam kluczyk to slyszę jak jakies klapki sie ruszają i przeskakuja jak by sie o cos blokowały ...

    przerabiał ktos to ??

  2. #2
    Rozumiem, że chcesz zawory wyjąć i pogrzebac przy nich?

    Są umieszczone przy lewym kielichu u góry pod plastikiem 10*10 cm

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Rozumiem, że chcesz zawory wyjąć i pogrzebac przy nich?

    Są umieszczone przy lewym kielichu u góry pod plastikiem 10*10 cm

    Powodzenia
    no chciałbym to ogarnać tylko własnie nie wiem w czym mam pogmerać zeby bylo dobrze, bo wiem ze sa jeszcze jakies zaworki gdzies kolo radia ...

  4. #4
    Nie ma żadnych zaworów koło radia. Nic mi na ten temat nie wiadomo

    Nie wiem po co kombinować ;) Sądzę że musisz wymienic zawory pod maska i będzie po sprawie. W swojej E32 tez wymieniałem i zadziałało pięknie

    Nie jesteś pierwszym i na pewno nie ostatnim który zawory wymieni ;)

    Jedynie co można sprawdzić, to czy na ustawionych pokrętłach "na zimno" na 3-pinowej wtyczce na zaworach pojawia się napięcie. Zawory sa domyslnie otwarte, a napięcie je zamyka
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    12 V pojawia sie gdy pokretlo kierowcy nie jest przesuniete w polozenie "max grzania" i jest przekrecony kluczyk. To polowa sukcesu. W sterowniku sa 2 tranzystory, jeden na jedna strone, i one zwieraja drugi i trzeci przewod do masy- zimno, masa na obu przewodach, prady plynie, zawor zamkniety. Gdy polozenie pokretla jest po srodku masa co chwile sie pojawia i znika, powodujac otwieranie i zamykanie zaworow. Przerwy "otwarcia: i "zamkniecia" zaworow sa regulowane pokretlem- tzn im zimniej tym dluzej jest zwarte do masy. Prawidlowo przez cewki powinien plynac prad okolo 0,8 ampera
    <<STOS>>

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    na razie z braku chęci podszedłem do problemu łopatologicznie zmieniałem ustawienie temperatury i waliłem młotkiem w owe zawory i jest poprawa :D z nawiewów leci takie powietrze jakie sobie ustawię :D

    jednak jest jeden ZONK :/ na nogi w dalszym Ciagu wali gorące powietrze :( czy to dalej te elektrozawory pod maską ???? może je wyciągnąć i zalać preparatem do usuwania kamienia kotłowego bo wydaje misie ze jakiś magik nalał uszczelniacza do chłodnicy i sie zawaliły bo mam nowa chłodnice to pewnie stara mu ciekła i kombinował

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •