Dzień dobry

Od dłuższego czasu irytuje mnie pewien problem z wyświetlanymi komunikatami na desce z zegarami, przy uruchomionym silniki po włączeniu świateł mijania pojawiają się komunikaty Kein Bremslicht, Abblendlicht, Kennzeichenlicht oraz Rucklicht. Oczywiście wiem co one oznaczają ale nie wiem dlaczego się pojawiają. Wszystkie światła, których dotyczą komunikaty są sprawne, wszystkie żarówki są takie jakie być powinny (obudowa/moc żarówki).

Od czasu do czasu pojawiają się również inne komunikaty ale już "prawdziwe", na przykład o braku płynu w spryskiwaczu, zbyt małej ilości płynu chłodniczego czy oleju w silniku. Po uzupełnieniu braku tych płynów komunikaty znikają co świadczyć może o prawidłowych działaniu niektórych czujników. Niestety komunikaty o światłach nie znikają i właśnie nie wiem dlaczego, co mam sprawdzić albo co mogło ulec uszkodzeniu? Czy jest jakiś jeden wspólny układ, kontrolujący wszystkie czujniki w samochodzie, czy też każdy sterownik ma mechanizm sprawdzania tylko "swoich" czujników?

pozdrawiam