Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektronika] OBC 4:3 wiechnoł sie i na chwile zwariował

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [ elektronika] OBC 4:3 wiechnoł sie i na chwile zwariował

    Wczoraj moja 7ema zrobiła mi psikus że prawie mi serce stanęło. Byłem sobie z rodzinką na wycieczce i czas było już sie zbierać do domu. Ustawiam nawigację zatwierdzam i ruszam. Po chwili zauważyłem że sie wiechła. No to się zatrzymałem i patrze co jest grane nie dało sie nic wcisnąć no to wyłączyłem zapłon po włączeniu komp zwariował.
    Czcionka napisów była zupełnie inna ogólnie całość jakoś inaczej wyglądała. Spis stacji radiowych był jakoś tak w rządku. W menu pojawiło sie więcej języków min US, I, i chyba coś jeszcze. Pozmieniało sie wartości z km na mile itp. Wyskoczyło to co zwykle jak sie coś chrzani czyli trans fail. prog. Jeszcze raz kluczyk wyjąłem i przekręciłem, cały czas wygląd na monitorze był zmieniony aż tu po chwili pstryk wszystko wróciło do normy musiałem tylko poprzestawiać sobie te wszystkie mile i inne pierdoły.
    Gdyby nie ta elektronika to te auta byłyby ideałem motoryzacji :/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Do tego pewnie nie było opcji navi na menu głównym, czasami tak właśnie potrafi zawiesić się czytnik, ale nie przejmuj się ogólnie system audio często potrafi się zawieszać w tych modelach, objawiać potrafi się np. przez wyłączenie całego dźwięku lub niskich tonów lub w inny podobny sposób. Najlepszym rozwiązaniem na szybko jest na 1 min. odłączyć akumulator.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A po odłączeniu aku nie będzie nic świrować bardziej? Ja słyszałem że raczej aku nie odłączać
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    odłączać odłączać. Nic nie zaszkodzi. U mnie zdarza sie że ginie dzwięk radia jak np dostanę sms na numer tel w samochodzi. Wtedy poprostu radio głuche nic nie gra. Niby wszystko działa a nie ma dzwięku. Zdarza sie że nawet wyłączenie kluczyka nie pomaga. Wtedy biorę tel do ręki i dzwonie na numer tel auta i zawsze pomaga. Odwiesza sie i działa jak należy. Tak to już jest z BMW. Jeszcze jedno co mnie drażni to że jak głośniej słucham muzyki to w pewnym momencie pogłaszając jest takie miejsce że radio zdejmuje mi soprany. Jak przyciszam to ponizej tego miejsca jest czuć ewidentnie że sopranu jest więcej. Jak zrobię głośno to też soprany są ok. Jest tylko takie jedno miejsce kiedy to jest gorzej. Miał ktoś coś podobnego? Moze to wzmak coś nadziwnia?

  5. #5
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    U mnie zdarza sie że ginie dzwięk radia jak np dostanę sms na numer tel w samochodzi. Wtedy poprostu radio głuche nic nie gra. Niby wszystko działa a nie ma dzwięku. Zdarza sie że nawet wyłączenie kluczyka nie pomaga.
    Dokładnie miałem to samo i pomogło dopiero odłączenie aku.

    Odłączeniem akumulatora nic nie zaszkodzisz, a możeż pomóc. Nawet jest specjalna procedura zalecana przez BMW:
    1.zdjąć klemę (zawsze MINUS)
    2.przed upływem 5 sek. założyć
    3.przed upływem kolejnych 5 sek. ponownie zdjąć
    4.odczekać minimum 1 min.
    5.podłączyć klemę.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A co jak mam 2 aku :/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    z tego co wiem drugie aku masz prawdopodobnie do webasto. Jeśli po odpięciu głównego aku masz dalej zasilanie to poprostu odepnij oba.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    :D A właśnie że nie mam webasto. 2 mam dlatego jak sie dowiedziałem że mam sporo bajerów typu light pakiet, el. klapa itp. No i jakoś to trzeba zasilić
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    no cóż z BMW nie wiadomo jak to jest. Ja też mam bardzo dużó bajery między innymi jak u Ciebie pakiet light a dodatkowego aku nie było.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    To ciekawe czemu fabryka 2 wcisnęła :/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •