Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] przekręcona kierownica

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32

    [mechanika] przekręcona kierownica

    Przejrzałem forum ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi o to że kierownica jest przekręcona trochę w lewą stronę kiedy jadę prosto. Auto prowadzi się dobrze nie ściągą i nie widzę innych objawów. Dzisiaj zmieniłem jeszcze prawy dolny wahacz bo wyszedł luz na trzęsiawkach. Teraz przyznam że zrobiłem wcześniej jedną rzecz z której nie jestem dumny a co mi jakoś mówi że to może być przyczyną. Jak pękła mi sprężyna z przodu ta z prawej to zmieniłem tylko tą. Nie zmieniłem obu. Myślicie że to mogło spowodować że kiera jest teraz przekręcona trochę w lewą stronę??

  2. #2
    Tak - pęknięta sprężyna może byc przyczyną, poniewaz auto stoi krzywo :/ Napraw to, pozmieniaj elementy w zawieszeniu które maja luzy i zrób geometrie podwozia.

    Kierownica stanie prosto ;)

    Jeśli masz w samochodzie DSC (nie ASC) to zrób geometrię szybciutko, bo będzie jeszcze potrzebne setowanie DSC

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    w moim przypadku były wywalone tuleje wahaczy górnych tylnych kół. sprawdź również luzy. objawy były podobne, auto jechało prosto, ale kierownica musiała być lekko skręcona (nie znosił w żadnym kierunku).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    U mnie też tak było. Nie znosił, nie ciął gumy ale żeby jechać prosto trzeba było leciutko w lewo skręcić kierownicę. Taki po prostu kupiłem. WYstarczyło tylko zrobić geometrię i problem zniknął. Zresztą serwisant stwierdził, że raz do roku powinno się ustawiać geometrię bo na naszych dziurawych drogach często się ją "gubi". Wydatek niewielki a oszczędza gumy i zawieszenie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Tak - pęknięta sprężyna może byc przyczyną, poniewaz auto stoi krzywo :/ Napraw to, pozmieniaj elementy w zawieszeniu które maja luzy i zrób geometrie podwozia.
    chyba nie do końca mnie zrozumiałeś albo ja Ciebie :D, pękła mi prawa przednia sprężyna i tą wymieniłem nie przyszło mi do głowy jeździć na pękniętej. Czego nie zrobiłem to nie wymieniłem przedniej lewej(sprawnej) a są głosy że to zbrodnia i jak pęka jedna to trzeba wymienić dwie.


    widzę że geometria mnie nie ominie...

  6. #6
    spokojnie ;)

    Spręzyny wymieniamy parami. To potwierdzam.

    Musisz usunąc wszelakie luzy w zawieszeniu (!!) i uzupełnić ciśnienia w ogumieniu

    Wówczas jedź na geometrię i sprawa się całkowicie wyjaśni

    Jest to zupełnie nieistotne jakie luzy (tuleje, wahacze, końcówki) ale wszystkie muszą być usunięte - inaczej geometria nie ma sensu

    Powodzenia!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Geometria. A zanim Ci zaczną robić chwyć technika za łeb i wyraźnie mu w oczy powiedz, że jesteś symetrykiem i ma być idealnie prosto. Ja ostatnim razem frajerowi nawet zwróciłem uwagę, że jest krzywo (już zamocował blokadę i nawet z dołu dojrzałem, że idzie cm w lewo). Mimo mojej uwagi jak i szefa olał temat po 2 dniach robił geometrie jeszcze raz za darmo...

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jest to zupełnie nieistotne jakie luzy (tuleje, wahacze, końcówki) ale wszystkie muszą być usunięte - inaczej geometria nie ma sensu
    A co gorsza trzeba samemu wyeliminować wszystkie luzy bo Ci kolesie co ustawiają zawsze twierdzą, że sprawdzili i dla nich zawsze jest idealnie a z reguły po tygodniu od ustawienia znów trzeba coś wymieniać. I niech mi ktoś nie mówi, że jak sprawdza to nie widzi, że jakiś element jest już słaby i należało by go najpierw wymienić a dopiero później ustawić geometrię :|
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •