Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?

    Witam!Mam pytanie...Czy wymiana oleju w skrzynce to normalna sprawa i raczej zalecana czy nie...pod skrzynka mam jakas nakleje, gdzie napisano, ze olej tam zalany nie podlega wymianie...A na forum przegladalem i sie okazuje, ze wymiana to norma...Skrzynia w automacie, motor 4,4il Pozdrawiam
    SHOTGUN

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Juz chyba temat wyczerpany na tym forum. Oficjalnie w instrukcji nie jest wymagana wymiana oleju ale... Powiedz mi czy wyobrazasz sobie, ze taki olej np 10 latach i po przejechaniu np 300 000 km ? Czy wierzysz w to ze jego parametry mechano-lepkosciowe sa chocby zblizone do nowego oleju ? Ale jest tez drugie ale - jest ryzyko ze taki swiezy olej rozpusci jakis syf i zatka sie jakis kanalik olejowy. Objaw moze byc taki jak u mnie w jednej ze skrzyn hp24 - przeciagała strasznie dwojke i zero hamowania silnikiem. I tak przez jakies 4 miesiace az ktorego dnia jak reka odjął. Ja zawsze zmieniam ale decyzja nalezy do Ciebie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar FIACIOR
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    74
    BMW
    BMW E38 735iA
    Skąd
    Warszawa-Bemowo
    Ja właśnie wczoraj wymieniłem olej w automacie. ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok
    I jak chodzi skrzynka?pewnie nic sie z nia nie stalo...napiszcie jaki olej najlepiej kupic bo wybieram sie do hurtowni po zakupy...w tym miesiacu bedzie to 3 olej silnikowy, no i zakupie olej do automatu...w sumie nie wiem ile tam wchodzi....
    SHOTGUN

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar FIACIOR
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    74
    BMW
    BMW E38 735iA
    Skąd
    Warszawa-Bemowo
    Skrzynia chodzi tak samo jak przed wymianą, czyli cicho i dobrze. Ja wymieniłem olej profilaktycznie, bo podejrzewałem, że przede mną nikt tego nie zrobił. I faktycznie przez 200000 km nikt do skrzyni nie zaglądał. Data produkcji wybita na filtrze oleju (automatu) jest prawie identyczna z datą produkcji samochodu.
    Przy wymianie oleju należy pamietać żeby skrzynia wystygła do temp. około 30-50st C.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Olej to tylko ESSO ATF LT 71141 Zaden inny bo narobisz sobie klopotow. To jest specjalny olej do tych skrzyn o okreslonych parametrach. W niektorych aso licza sobie za niego nawet grubo ponad 100zł/L. Mozesz go kupic na allegro. Jest tez hurtownia w Bydgoszczy gdzie go kupuje ale tam biore cala banke 20L.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    53
    Wymiana co 100tys.km

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lewy011
    Wymiana co 100tys.km
    ja olej zmieniałem w zakładzie na Ursusie www.********.pl i gość powiedział, że powinno się zmieniać olej z filtrem co 30tkm. Parę osób już u niego było i jak na razie sobie chwalą.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •