Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Problem z silnikiem wszyscy rozkładają ręcę

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Problem z silnikiem wszyscy rozkładają ręcę

    Zakładam temacik u nas bo na prawdę potrzebuję pomocy. Może nie tyle ja co mój staruszek i jego Seat Alhambra z '97. Ma silnik 1,9TDI podstawowy 90KM coś się zepsuło i nikt nie wie co :/
    Przypływka śmiga, zawór AGR sprawny, czujniki na dolocie sprawne itd, itd.
    A auto regularnie gubi moc! :/

    Jedziesz normalnie jest spoko, fajnie idzie (o ile można tak powiedzieć o autobusie co ma 90KM haha) a nagle jadąc konkretną prędkością (90% przypadków) 80km/h a właściwie gdy się przyspiesza i mija prędkość 80km/h coś się dzieje i jak ręką odjął znika moc, robi się niewiarygodny muł! I taki problem pozostaje aż się nie zgasi i nie odpali ponownie silnika, w tedy wszystko wraca do normy. Nie dzieje się tak zawsze, ale dość często. Takim autem nie da się jeździć. A ostatnio jeździ od mechanika do elektryka i od elektryka do mechanika i pupa. Na kompie błędów nie ma, wszystko chodzi a mimo to są takie cyrki.
    Turbo też działa elegancko a wrażenie jest takie jak by je ktoś zdemontował razem z przepływką i wszystkim innym tak się zacina pod czas jazdy auto :/

    Słyszał ktoś o takich szopkach z silnikami VW? Albo ma ktoś jakiś sensowny pomysł?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    wymień filtr paliwa i sprawdź ciśnienie paliw.
    Gra muzyka

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wszystko w porządku :(
    Już wymienił filtr, przepływkę, jakiś czujnik na rurze ssawnej i bóg wie co jeszcze.
    Żal mi go tym bardziej, że kocha swój autobus. A nie ma sensu aby wymienił cały osprzęt silnika żeby było ok.

    W ogóle patrzyłem na ten silnik i jak widzę te rureczki i wężyki wszędzie to głowa pęka :razz: co za myśl techniczna i to mają być bez awaryjne silniki gdzie tych bzdur i wynalazków jest tyle, że aż się prosi o rozsypkę po X latach i nie wiem kto w tym ma dojść do ładu...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Widzę, że nasze forum to już cuda czyni. W 15 minut od założenia tematu już problem rozwiązany. A wszyscy rozkładali ręce ;D
    Gra muzyka

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A nie :) sprostuje chodziło mi o to, że jest wszystko w porządku z tym co wymieniłeś :( bo to było sprawdzane i wymieniane.
    Problem jest nadal i trapi auto od dobrych 3 miesięcy :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Stawiam na syndrom PSJ "Pizdowaty styl jazdy" :) o ile posiada zmienną geometrie turbiny. Łopatki (kierownice spalin) są zawalane sadzami (rzadko konkretnie przedmuchane ;) ) i nie pracują jak należy. Na wyższych obrotach przy większym obciążeniu zwykle na 4 biegu przeładowują ciśnienie doładowania i komp włącza tryb awaryjny. Można rozebrać i wyczyścić turbinkę. Należy zrobić zrobić diagnozę dynamiczną, co stwierdzi konkretną przyczynę. Inaczej pozostaje wróżenie z fusów...

    Pozdrawiam
    "Old School Style"

  7. #7
    A ja sie dziwie, że tak wiele masz do powiedzenia w wielu kwestiach i na kazdy temat, a Twój biedny Tato jeszcze meczy sie jakims Seatem..... :P Aż dziw że go nie przekonałeś do zmiany marki ;)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez asluk
    Stawiam na syndrom PSJ
    Pierwszy raz slysze takie okreslenie ale to calkiem mozliwe.. a silnik suchy nigdzie nic nie ucieka? Polecam sprawdzic kazdy wężyk itp..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Syndrom PSJ występuje głównie u kobiet i panów po 50tce :) którzy boją się od czasu do czasu mocniej nacisnąć na pedał gazu. Jazda po mieście przez dłuższy okres czasu w korkach uniemożliwia rozwijanie większych prędkości jazdy a tym samym prędkości obrotowej silnika. Sztanga na biegu jałowym i niskich prędkościach obrotowych (bez obciążenia) pozostaje podciągnięta do oporu i praktycznie nie zmienia położenia podczas takich jazd. Powoduje to że zbierająca się sadza w turbinie po długim okresie takiej jazdy osadza się w dużych ilościach i potem blokuje płynny ruch kierownic.
    Środki zaradcze. Od czasu do czasu....jeśli to możliwe dać w palnik i pokręcić silnikiem w strefę górnych RPM. Nie mówię w tym miejscu ze musimy auto rozpędzać do 200km/h. Wystarczy np na 3-cim biegu kilka razy go przeciągnąć na obrotach aby zadziałało sterowanie kierownicami. Kierownice "oskrobią" osadzoną sadzę a podmuch spalin wyrzuci ją z turbiny i wszystko będzie sprawnie działało :)
    Sprawdź czy sztanga turbiny wchodząca w "gruszkę" chodzi w miarę lekko i czy w ogóle się rusza.
    1.9TDI wg mnie to jedna z lepszych wersji silnikowych ropochleja wypuszczonych przez wieśwagena, jak go zwiesz :P

    Przerabiałem podobny temat z tym że u mnie przeładowanie nie było tak znaczne by komp wprowadzał w tryb awaryjny, ale właśnie tak jak opisałeś zwykle się to objawia. Pomaga wyłączenie zapłonu i ponowny rozruch i tak w kółko...........

    Kod:
    http://diesel-tuning.pl/galeria_4.php
    Czerwone a4 z 04.08.2007 to moja była furmanka, poprzedni właściciel cierpiał na PSJ :D
    Po kolejnej modyfikacji map doszliśmy do 130koni i 285Nm ;D

    Przepływka na pozór też była ok, ale przy większych obrotach zaniżała dawkę paliwa. Wynikło to podczas testów wysiłkowych/dynamicznych. Rozruszanie kierownic polegało na chwyceniu kombinatorkami sztangi i maksymalnych ruchach w obie strony (miałem fuksa ponieważ zwykle kończy sie to wymianą, lub czyszczeniem turbiny)

    Powodzenia!
    "Old School Style"

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez asluk
    Stawiam na syndrom PSJ "Pizdowaty styl jazdy" :) o ile posiada zmienną geometrie turbiny. Łopatki (kierownice spalin) są zawalane sadzami (rzadko konkretnie przedmuchane ;) ) i nie pracują jak należy. Na wyższych obrotach przy większym obciążeniu zwykle na 4 biegu przeładowują ciśnienie doładowania i komp włącza tryb awaryjny. Można rozebrać i wyczyścić turbinkę. Należy zrobić zrobić diagnozę dynamiczną, co stwierdzi konkretną przyczynę. Inaczej pozostaje wróżenie z fusów...

    Pozdrawiam
    Oj nie :) to ostatnie auto mojego ojca co ma mniej niż 150 kucy :) on tam ciśnie ten autobus, że aż mi się wydaje, że za mocno a turbo było wyciągane i czyszczone. Był też regenerowany jakiś duperelek od sterowania powietrzem czy czymś. Chyba to co mówisz że jest to dynamiczne turbo ;)

    Cytat Zamieszczone przez komando
    A ja sie dziwie, że tak wiele masz do powiedzenia w wielu kwestiach i na kazdy temat, a Twój biedny Tato jeszcze meczy sie jakims Seatem..... :P Aż dziw że go nie przekonałeś do zmiany marki ;)
    Nie mów mu tego bo on ma już wkrętkę najpierw dokończy budowę chaty a później będzie myślał o aucie. Coś co on mówi, że jest dla niego stworzone to X6 i jak kupi to auto to dostanę na łeb :D mam nadzieję, że da mi się przejechać ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •