Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [mechanika] Pomocy!!!E38 4,4li

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    shotgun pisalem Tobie wczesniej ze zrobilem to samo z olejem i byly te same objawy zmien olej na 5w30 uwierz mi :] i srodek dokladnie taki jak ci napisalem.pozniej sie zejdzie jakis 500km zeby ten srodek i olej dobrze wyczyscil popychacze.jezeli kupiles bylo super i wlales hu... olej (czyt. nie odpowiedni do silnika PLUS JAKIS ZAGESZCZACZ TYPU MOTODOKTOR) i zaczelo stukac wiec........zrob jak mowie :razz: :razz: :razz: :razz:
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    szklanki

    oki, jutro zakupie olej...i zrobie wymianke na 5w30 i po 500 km wszystko zlac lacznie z tym srodkiem i pozniej zalac na nowo 5w30 sam olej...tak to rozumiem...I mam prosbe do Neufa...czy dalo by sie z nim spotkac gdzie w Białym...troche by mi doradzil, rowniez w iinych sprawach zwiazanych z 7...Pozdrawiam
    SHOTGUN

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    nie shotgun... :D

    zmien olej i dolej ten dodatek "Wayns......".jest na nim napisane ze on bez problemu zostaje do nastepnej wymiany.Ja napisalem ze po ok 500km zobaczysz efekt.

    ten srodek jest u mnie w oleju od ok 2000mil(2000x1.6=3200km) i zero problemu juz.nic nie puka i nie stuka rano.jest jak powinno byc.

    pozdrawiam ;D ;D ;D ;D :papa:
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  4. #24
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    SHOTGUN wyglada na to ze kupiles autko z zalanym motodoktorem (niestety ale sprzedawca do konca uczciwy nie byl) stad pukanie zaraz po wymianie oleju na swiezy.

    Skoda twoich pieniedzy na kilkunastokrotne wymiany w sumie dosc drogiego oleju
    wiec lepiej od razu zrzuc pokrywy zaworow i zbadaj "szklanki". Jesli np po 7-mej wymianie oleju stukanie troche przycichnie to ewentualnie troche przedluzysz agonie popychaczy- wymiana ich cie nie ominie.
    Popychacze zaworow powinny byc wymieniane kompletami wiec niestety ale czeka cie dosc duzy wydatek :(
    Koszt jednej szklanki przy dzisiejszym kursie ZL bedzie oscylowal w granicach 70zl... wiec wymiana kompletu bedzie juz wieksza sumka.

    @Arielowaty M52 b28 to calkiem inny silnik tam wiekszych problemow z popychaczami nie ma przez cale zycie silnika
    M62 ma automatyke odpalania wiec ciezko jest tylko troche zakrecic rozrusznikiem ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21
    BMW
    E34 525i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    SHOTGUN wyglada na to ze kupiles autko z zalanym motodoktorem (niestety ale sprzedawca do konca uczciwy nie byl) stad pukanie zaraz po wymianie oleju na swiezy.

    A czy jest jakiś patent, aby poznać przy kupnie auta, że ktoś motodoktora używał ?

    pozdrawiam

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    szklanki

    Szklanki sprawdzalem...nie sa tak drogie jak sadzilem...oczywiscie ceny sa od 110 zl za sztuke ale np w jednej z hurtowni znalazlem i te po 70 a w detalu rowniez po 50 zl za sztuke chyba febi...jeszcze mialem te szczescie, ze febi mam po 41zl za sztuke nowka razy 32 plus uszczelka i robocizna i bedzie po sprawie...Nikt nie wiedzial dlaczego podczas juazdy oraz postoju czy w momencie wylaczenia silnika slysze glosne uderzenia z katalizatora...a mianowicie wyszlo, ze prawdopodobnie to nie zuzyty katalizator...tylko za bardzo wzbogacona mieszanka paliwowa, a zwiekszona dlatego ze jeden lub kilka zaworow zle sie domyka i to powoduje zwiekszenie dawki powietrza, a za wszystko moze lub jest odpowiedzialny popychacz...bedzie rozbierany, szklaneczki zakupione na przyszly tydzien...Jezeli chodzi o sprawdzenie czy silnik nie ma dolanego jakiegos motodoktora to nie jest chyba do sprawdzenia...sprawdzisz to kiedy wylejesz olej i zalejesz nowy....ja tak mialem...zobaczymy czy nic nie wyjdzie podczas tej operacji...POzdrawiam
    SHOTGUN

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •