Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wymiana świec a silnik zasilany lpg

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    13
    BMW
    e32 m30b30 '90
    Skąd
    Częstochowa

    Wymiana świec a silnik zasilany lpg

    Witam wszystkich ponownie.
    Chciałem wymienić świece w mojej beacie ale natknąłem się w sieci na informacje, że trzeba zmniejszyć
    odległość elektrod
    w świecach z 1mm do 0.8 mm bo inaczej silnik na gazie nie pracuje poprwanie.
    Spotkał się ktoś z Was z tym? Jeśli tak to jak to zrobić? - normalnie je podgiąć czy włożyć takie jak dostałem ze sklepu. Kupiłem NGK o oznaczeniu chyba ZGR5A dedykowane do mojego motoru czyli m30.
    Napewno ktoś z Was wymieniał więc jak może to niech się wypowie.
    Z góry dziękuję.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    czy dokładnie tyle to już nie pamiętam (miałem E32 735i LPG), jednak gdzieś tu na forum jest na pewno podana prawidłowa odległość (ta 0.8 chyba jest ok)

    To co kupujesz w sklepie rzadko kiedy jest wymierzone prawidłowo. Musisz koniecznie użyć szczelinomierza - taki blaszki :] - sprawdzić i w razie potrzeby ustawić (zazwyczaj dogiąć). Nie bój się - nie ułamiesz tego :D
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Jeśli kupiłeś normalne świece dedykowane do Twojego silnika to bez żadnych kombinacji śmiało ich zakładaj...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    65
    BMW
    e36 cabrio
    Skąd
    Łódź
    Dokładnie jeśli kupujesz świece dopasowane do Twojego modelu silnika to wszystko jest dobrze ustawione

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Z całym szacunkiem - źle mówicie! Świece przed założeniem należy sprawdzić szczelinomierzem, nie są one w opakowaniu jakoś specjalnie zabezpieczone i narażone są tak i podczas transportu na obijanie się jak i w czasie "produkcyjnego ustawiania" na nieścisłości.

    Świece sprawdź przed założeniem. Co do LPG - nie ma świec dedykowanych do LPG w znaczeniu szczelin - w katalogu świec do E32 nie znajdziesz takich przygotowanych pod LPG!!!!!!!

    Znajdziesz natomiast przewody wysokiego napięcia (potocznie zwane kablami na świece) dedykowane do modeli z instalacją LPG - ale nie świece! Te musisz dostosować osobiście.

    Ponad to prośba moja mała korzystając z tej niebywałej okazji do narażenia się - może by tak mniej onetowego przytakiwania a więcej porad użytecznych i popartych praktyką?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez amato
    Z całym szacunkiem - źle mówicie! Świece przed założeniem należy sprawdzić szczelinomierzem, nie są one w opakowaniu jakoś specjalnie zabezpieczone i narażone są tak i podczas transportu na obijanie się jak i w czasie "produkcyjnego ustawiania" na nieścisłości.
    A sztywne kartonowe tuleje nałożone na świecę to co? Nie zabezpiecza?
    Zawsze sprawdzam przed założeniem i nie zdarzyło mi się nigdy aby było inaczej niż ma być...

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Zgadzam sie ze warto skontrolowac szczeline ale nie powinno byc rozbieznosci. Co do ustawiania to nic nie zmieniaj pod gaz po kupnie swiec. To nie Polonez gdzie trzeba stosowac sztuczki magiczne by silnik chcial pracowac! :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Mi się zdarzyło - na 6 świec 2 musiałem poprawić. Ponad to nie zmienia to faktu że dla zasilania LPG nie ma przewidzianych w katalogu świec do E32 - znaczy to ze trzeba samemu ustawić tą szczelinkę.

    Po za tym skoro nie zdarzyło się że musiałeś poprawić szczelinkę, jak piszesz, to znaczy że sprawdziłeś, a skoro tak, to popierasz istnienie potrzeby wykonania takiej czynności. Czyli reasumując: przytakujesz... :medit:
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez amato
    Mi się zdarzyło - na 6 świec 2 musiałem poprawić. Ponad to nie zmienia to faktu że dla zasilania LPG nie ma przewidzianych w katalogu świec do E32 - znaczy to ze trzeba samemu ustawić tą szczelinkę.

    Po za tym skoro nie zdarzyło się że musiałeś poprawić szczelinkę, jak piszesz, to znaczy że sprawdziłeś, a skoro tak, to popierasz istnienie potrzeby wykonania takiej czynności. Czyli reasumując: przytakujesz... :medit:
    A co ja napisalem? :D Warto sprawdzic, ale nie powinno byc roznicy! Mowisz, ze nie wolno juz sie z kims zgadzac?! ;D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    oj... radosh, ja ostatnim postem do skalpela chciałem się czepić :P
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •