Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] stuki w napędzie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64

    [mechanika] stuki w napędzie?

    witam.
    w szczególności jak włączam bieg D,lub po cofaniu jak ruszam do przodu to coś tam z tyłu lubi sobie czasem tak metalicznie stuknąć.czy to jakiś luz na przegubie półosi ???miałem tak kiedyś w e46 i luzów nigdzie nie było.normalny to objaw???

    dzięki za info.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska

    Re: stuki w napędzie?

    Cytat Zamieszczone przez coolx
    witam.
    w szczególności jak włączam bieg D,lub po cofaniu jak ruszam do przodu to coś tam z tyłu lubi sobie czasem tak metalicznie stuknąć.czy to jakiś luz na przegubie półosi ???miałem tak kiedyś w e46 i luzów nigdzie nie było.normalny to objaw???

    dzięki za info.
    Witaj


    Może przyczyna tkwi w łączniku wału napędowego . http://bmwfans.info/parts/catalog/E6...nst_vel_joint/ Część nr. 2 .

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Tez mi stukalo i tez to wymienilem przy okazji zmiany oleju w skrzyni.

    Mam jescze oryginal podpore walu, bo tez kupilem podchodzac na zasadzie 'wszystko co gumowe i sie zuzywa wymienie', ale okazalo sie ze oryginalna jest w stanie idealnym i serwis stwierdzil ze nie ma sensu tego rozbierac, chyba ze bardzo chce (wiec olalem).

    Ale lacznik wymienic warto, bo sie zuzywa i daje stuki wlasnie. Innym powodem moga byc luzy na tylnim moscie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Kristo
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    141
    BMW
    e65 745ia
    Skąd
    Elblag
    Wymieniłem łącznik i cisza a waliło że cho cho ceny nie pamiętam ale w focie kupiłem oryginał

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Może byc łącznik wału, ale sprawdź sobie też łacznik elastyczny rury wydechowej - stuka podobnie, a ewentualny koszt wymiany niewielki (w porównaniu z łącznikiem wału).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •