Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: 750 Indyvidual Lublin

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Na marginesie głównego wątku - mówicie koledzy raczej o Amstaffach (American Staffordshire Terrier). Bo Pitbulla w czystej postaci to raczej w Polsce nie spotkacie. No chyba że ktoś sobie z USA sprowadził.
    Polecam poczytać czym się różni jedno od drugiego ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez wnukus
    Jakby w rogu stal ratlerek to by bylo git? 8/
    to teraz ja powinienem załapać focha :what:

    Ad. Michał. Są w Polsce hodowle Pitbulli i to rednose'ów nawet
    http://www.pitbulle.gower.pl/reprod.htm

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Ad. Michał. Są w Polsce hodowle Pitbulli i to rednose'ów nawet
    http://www.pitbulle.gower.pl/reprod.htm
    No ciekawe... Jak widzę, ta hodowla jest pod skrzydłami PKPR i IDBA. "Za moich czasów" nie było jeszcze tych organizacji ;D
    Jednak na szybko sprawdziłem - IDBA jest stowarzyszona z ADBA, a więc faktycznie - o psie z takim rodowodem można powiedzieć, że jest to American Pit Bull Terrier.

    Z tym PKPR to już dla mnie niejasne - niby są stowarzyszeni z UKC (który uznaje pitbulla) - ale z drugiej strony także z FCI (która nigdy tej rasy nie uznawała, podobnie jak Związek Kynologiczny w Polsce - w zamian mieli wzorzec amstaffa)...

    PS. że rednose to akurat bez znaczenia - umaszczenie jak każde inne :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #24
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Są na tym forum ludzie z rodowodowymi pitami ;) i są tacy z psami w typie pita (np. ja :D ) i uważam, że myślenie stereotypami dotyczącymi właścicieli tych zwierząt może tu wywołać niepotrzebną dyskusje...

    Michał sugerujesz, że np. American Staffordshire Terrier może mieć umaszczenie Rednose? :P Wydaje mi się, że jednak nie jest to umaszczenie jak każde inne ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Wiec po kolei:
    Fakt nieco zamieszalem czytalem kilka tematow i zle otworzylem strone :oops:

    Jednak odpowiedz "Swoją drogą to ja mam wyrobione zdanie o ludziach, którzy kupują sobie takie psy... " mysle ze nie do konca jest na miejscu. W sumie BMW jezdza w sumie sami dresiaze a seria 7 gangsterzy z Wolomina wiec razem z moim psem idealnie dopelniam stereotyp :P
    W Polsce jest wiele znakomitow Pitow z bardzo znanych hodowli w Stanach a takze linie hodowlane kontynuowane juz w Polsce. Wiele Astow wywodzi sie z psow rejestrowanych w obu amerykanskich organizacjach (dla niewtajemniczonych rej jako AST i jako PIT zaleznie od zwiazku kynologicznego) jednak ze wzgledow formalnych (Polski Zw Kynologiczny nie uznaje Pita jako rasy) w Polsce sa uznawane tylko jako Asty.
    Opinia o tych psach glownie polega na powtarzaniu zabobonow spowodowanych przez idiotow kupujacych takie psy zeby sie dowartosciowac, przy okazji zazwyczaj takie osoby kupuja psa na targu za 200 ktory z Pita czy Asta nie ma nic. Polecam spotkac sie z ludzmi dla ktorych posiadanie takiego psa to nie szpan a pasja - z hodowcami, ludzmi uprawiajacymi z nimi sport itp. Moj psiak bedzie wystawiany, znam wielu hodowcow i ich psow i nie sadze aby byli to ludzie z tzw marginesu a ich psy nie przejawiaja zadnej agresji ze wzgledu na dobor reproduktorow oraz konsekwentne wychowanie.
    Sorki za wywod ale bardzo dobrze znam te rasy a wiekszosc ludzi przedstawiajacych Pity jako zabojcy itp nie odroznia Pita od Asta ( juz nie mowie o ludziach mowiacych o Bullterierach czy Staffikach per Pitbull :razz: ) i ich wiedza opiera sie na danych z faktu.

    Jesli ktos chce poznac prawdziwa nature psow mordercow zapraszam na jakis malopolski spocik. Ja a mysle ze Wiktor i Tiron rowniez chetnie obala mit psa mordercy o czym uczestnicy naszych spotow juz sie przekonali ;)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Michał sugerujesz, że np. American Staffordshire Terrier może mieć umaszczenie Rednose? :P Wydaje mi się, że jednak nie jest to umaszczenie jak każde inne ;)
    Z tego co odgrzebuję w meandrach pamięci (+ sądząc po Twoim pytaniu) - amstaff w świetle wzorca FCI nie może mieć tego umaszczenia.
    Natomiast pitbull w świetle swojego wzorca (wg organizacji które uznają tą rasę) raczej może być rednose. Zatem - podtrzymuję, że dla tej rasy jest to po prostu jedno z dozwolonych umaszczeń. Być może lubiane bardziej niż inne.

    A w ogóle to straszliwy offtop się zrobił, może ktoś z modów oddzieliłby dyskusję o psach i wrzucił do odpowiedniego działu?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #27
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Michał sugerujesz, że np. American Staffordshire Terrier może mieć umaszczenie Rednose? :P Wydaje mi się, że jednak nie jest to umaszczenie jak każde inne ;)
    Z tego co odgrzebuję w meandrach pamięci (+ sądząc po Twoim pytaniu) - amstaff w świetle wzorca FCI nie może mieć tego umaszczenia.
    Natomiast pitbull w świetle swojego wzorca (wg organizacji które uznają tą rasę) raczej może być rednose. Zatem - podtrzymuję, że dla tej rasy jest to po prostu jedno z dozwolonych umaszczeń. Być może lubiane bardziej niż inne.
    Właśnie o to mi chodziło, bo pojawiła się dyskusja czy to pit czy ast i ktoś napisał, że rednose także to wyklucza już tego zwierzaka jako asta ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Re: 750 Indyvidual Lublin

    Cytat Zamieszczone przez lvisko
    A co sądzicie o tej? Trochę chyba cena za wysoka?

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8673700
    Hmmmm chyba zgubiliśmy wątek :P

  9. #29
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Przecież dyskutujemy o tym aucie i jego właścielu oraz o psie właściciela tego auta co wg niektórych może świadczyć o właścicielu auta także dyskusja dotyczy ściśle tematu ;D ;D ;D ;D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #30
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Pitów jest najwięcej w Urzędzie Skarbowym :hah: :hah: :hah: polecam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •