Moim zdaniem wycinanie katów itp jest ''profanacją''-dlaczego??? Dlatego że wszyscy którzy tworzyli jakiekolwiek jednostki napędowe i wydechowe BMW zrobili to dobrze-fakt można to delikatnie poprawić(moment itp),ale robili to z myślą by wszystko ze sobą jak najlepiej grało ;)
Co do dźwięku amerykańskich V8 -skoro chcemy rasowy dźwięk amerykańskiej V8 kupujemy amerykańskieV8- może po przeróbkach w naszych BMW zbliżymy się w podobieństwie odgłosu-ale czy na pewno nam o to chodzi -zawsze jest jakieś ''ale''
Dla mnie odgłos V8 BMW ma brzmieć jak BMW-nie mówie ,że odgłoś amerykańskich V8 jest lepszy czy gorszy od BMW-za to słysząc je nie pomylimy ich z żadną inną marką -i to jest to-oczywiście jak dla mnie ;)
A jeżeli chcemy już ''oszukać '' nasze uszy trzeba by było pokusić się o kupno tłumików zagranicznych firm które robią je na zamówienie do konkretnego modelu- i muszę przyznać robią wrażenie-nie tracąc przy tym mocy itp ;)
Sprawy mechaniczne to temat ''rzeka'' każdy ma swoje zdanie i racje ,oraz wolny wybór-sam mam V8 i nie zamieniłbym go na odgłos amerykańskiej V8-ma to ''coś'' po czym ciarki przechodzą po plecach i uśmiech pojawia sie na twarzy :D
Mam ndzieję że w żadnym stopniu nikogo nieuraziłem-wyraziłem tylko swoje zdanie ;)
Wszystkim którzy zmieniają odgłos swych silników ,życzę spełnienia w uzyskaniu tego niepowtarzalnego ;)
Pozdrawiam :)